یکشنبه 1 مهر 1397 - 13 محرم 1440 - 23 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

پیروزی مقتدرانه ایران برابر استرالیا/گام امیدوارکننده برای المپیک

واليبال انتخابي المپيک - ژاپن؛

پيروزي مقتدرانه ايران برابر استراليا/گام اميدوارکننده براي المپيک

تيم ملي واليبال ايران در نخستين ديدار خود در رقابتهاي انتخابي المپيک برابر استراليا به ميدان رفت و با ارايه يک بازي هماهنگ و قدرتمندانه حريف را مقتدرانه شکست داد و گام نخست را محکم برداشت.

 به گزارش خبرنگار مهر ، تيم هاي ملي واليبال ايران و استراليا صبح روز شنبه ديدار افتتاحيه رقابتهاي انتخابي المپيک را در سالن مترو پوليتن شهر توکيو برگزار کردند که اين ديدار را تيم کشورمان ۳ بر صفر پيروز شد تا شروعي قدرتمندانه براي کسب سهميه المپيک داشته باشد. شاگردان لوزانو به ترتيب با امتيازات ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۱۸ از سد حريف آسيايي خود گذشتند.

ارزيابي در ست نخست
تيم ايران در ست نخست با ترکيب ميلاد عبادي‌پور، سعيد معروف، سيدمحمد موسوي، مجتبي ميرزاجانپور، امير غفور، عادل غلامي و فرهاد ظريف (ليبرو) به ميدان رفت. نکته جالب در تيم استراليا اين بود که توماس ادگار، بازيکن سرشناس و پشت خط زن اين تيم از ابتدا در ترکيب قرار نگرفت.

در شروع بازي دو تيم بيشتر به ارزيابي يکديگر پرداختند. استراليا در ابتدا ۲ امتياز متوالي گرفت اما در ادامه ايران کار را به تساوي کشاند و دو تيم تا امتياز ۶ برابر پيش رفتند که دفاع ايران يک امتياز خوب کسب کرد و پس از آن وقت نخست استراحت فني را ايران ۸ بر ۷ براي خود ثبت کرد.

پس از آن با وجود اينکه مدافعان ايران خوب ظاهر شدند ولي به يکباره استراليا چند امتياز متوالي گرفت و ۱۲ بر ۱۱ پيش افتاد تا لوزانو تقاضاي تايم اوت کند. استراليا که بازيکنان بلند قامتي داشت اجازه نداد ايران بر بازي سوار شود ولي وقت دوم استراحت فني را هم تيم کشورمان ۱۶ بر ۱۵ پيشي گرفت.

آناليز خوب کادر فني ايران باعث شد مهاجمان استراليا کاملا در دام مدافعان روي تور کشورمان گرفتار شوند. برتري ۱۹ بر ۱۵ ايران و تايم اوت حريف نيز از اين برتري حکايت مي کرد با اين حال پس از آن روند بازي به سود ايران ادامه يافت و تيم کشورمان ست نخست را با حساب ۲۵ ۱۹ برنده شد.

کانگوروها گرفتار شدند
در ست دوم تيم ايران با توپگيري خوب و سرويس هاي هدفمند خوب ۴ بر يک پيش افتاد و سرمربي استراليا را مجبور به تقاضاي تايم اوت زودهنگام کرد. استراليا بعد از اين تايم اوت فاصله را کاهش داد و وقت نخست استراحت فني با برتري ۸ بر ۶ ايران رقم خورد.

تيم کشورمان برتري خود را از اواسط ست دوم روي تابولي نتايج به ثبت رساند و وقت دوم استراحت فني را هم ۱۶ بر ۱۰ برنده شد. با حضور قائمي به جاي عبادي پور شرايط کاملا بهتر شده بود و استراليا که در دريافت اول شرايط خوبي نداشت از نظر روحي بهم ريخت تا تيم ايران ست دوم را هم ۲۵ بر ۱۷ برنده شود.

غول استراليا هم کاري نکرد!
سرمربي تيم ملي استراليا در ست سوم توماس ادگار را به ميدان فرستاد و همه توپ ها به اين آسمانخراش در منطقه دو ختم شد. دو تيم تا امتياز ۴ برابر پيش رفتند و در ادامه تيم ايران دو امتياز متوالي گرفت. وقت نخست استراحت فني اين ست اما با برتري ۸ بر ۶ ايران روي تابلوي امتيازات ثبت شد.

تيم ايران با سرويس هاي خوبي که در اين ست زد اجازه نداد دريافت هاي خوبي در تيم  استراليا صورت گيرد و توماس ادگار هم در ادامه نتوانست خودنمايي آنچناني کند. در امتياز ۱۵ بر ۱۰ تيم استراليا تقاضاي تايم اوت کرد و وقت دوم استراحت فني هم از برتري ۱۶ بر ۱۱ تيم کشومان حکايت مي کرد.

تيم استراليا که انتظار چنين هماهنگي را از بازيکنان کشورمان نداشت بعد از استراحت دوم فني هم نتوانست خود را در زمين پيدا کند و اسير شاگردان لوزانو شد. سرويس هاي هدفدار شاگردان لوزانو و دفاع روي هماهنگ باعث شد تا ست سوم هم با برتري ۲۵ بر ۱۸ ايران همراه شود و گام نخست را تيم کشورمان محکم بردارد.

تيم ايران بامداد فردا در دومين بازي خود مقابل کانادا قرار مي گيرد.

تعداد بازديد:403 آخرين تغييرات:95/03/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر