یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/قرآن


 
 


 


 


 
خروجي RSS

برگزاری جشن قرآن در سراسر کشور

حشمتي خبر داد:

برگزاري جشن قرآن در سراسر کشور

گروه فعاليت‌هاي قرآني: معاون قرآن و عترت وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از برگزاري جشن قرآن در سراسر کشور همزمان با بيست و چهارمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن خبر داد.

به گزارش خبرگزاري بين المللي قرآن(ايكنا) ، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدرضا حشمتي، معاون قرآن و عترت وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ضمن اعلام خبر برگزاري جشن قرآن در سراسر کشور همزمان با نمايشگاه قرآن، گفت: با توجه به نامگذاري سال ٩٥ به سال «اقدام و عمل اقتصاد مقاومتي» از سوي مقام معظم رهبري، قصد داريم خروجي و برآيند برگزاري نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم را در قالب طرحي با نام برگزاري جشن قرآن به‌صورت سالانه در سراسر کشور ادامه دهيم.
وي افزود: رويکرد امسال نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم نيز صرفه‌جويي با محوريت اقتصاد مقاومتي است لذا با اين نگاه که بتوان طرحي را پس از پايان برگزاري نمايشگاه بيست و چهارم قرآن در سراسر کشور پياده‌سازي کرد اين ايده را دنبال خواهيم کرد.
معاون قرآن و عترت وزير ارشاد تصريح کرد: جشن قرآن کريم در شهرستان‌هاي سراسر کشور در قالب طرح مؤثر ملي فهم قرآن کريم با هدف استفاده کاربردي از محتواي ارزشمند قرآن و مهجوريت زدايي از کتاب آسماني اسلام در بين مسلمانان به صورت طرحي ادامه‌دار پس از نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم در شهرستان‌هاي سراسر کشور اجرا مي‌شود.
حشمتي با بيان اينکه نهضت فهم قرآن در نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم امسال رقم خواهد خورد، خاطرنشان کرد: آنچه که امروزه در تمام حوزه‌ها و ابعاد زندگي انسان‌ها مغفول مانده مهجوريت قرآن است که بايد به‌طور ويژه به آن توجه کنيم اميدواريم طرح ملي فهم قرآن در قالب جشن قرآن در همه شهرستان‌هاي کشور به خوبي به مرحله اجرا درآيد.

تعداد بازديد:644 آخرين تغييرات:95/03/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر