یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

سردار سلیمانی به عنوان مستشار نظامی در عراق حضور دارد

fiogf49gjkf0d

ابراهيم الجعفري:

سردار سليماني به عنوان مستشار نظامي در عراق حضور دارد

وزير امور خارجه عراق طي سخناني اظهار داشت که سردار «قاسم سليماني» به عنوان مستشار نظامي دولت عراق در نبردهاي فلوجه حضور دارد.

 به گزارش خبرگزاري مهر ، به نقل از پايگاه النشره، ابراهيم الجعفري وزير امور خارجه عراق روز دوشنبه اعلام کرد که سردار قاسم سليماني فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران به عنوان مستشار نظامي دولت عراق در اين کشور فعاليت مي کند.

ابراهيم الجعفري در کنفرانسي خبري اظهار داشت که فعاليت سردار سليماني در اراضي عراق با اطلاع و تدبير کامل دولت اين کشور انجام شده است. وي همچنين افزود که بغداد به نيابت از کشورهاي جهان با گروه تروريستي داعش مي جنگد و عناصر اين گروه تروريستي از حدود ۱۰۰ کشور هستند.

الجعفري تاکيد کرد که تاخير در بازپس گيري کنترل شهر فلوجه از لوث داعش به اهتمام نيروهاي عراقي به حفظ جان غيرنظاميان حاضر در اين شهر که گروه تروريستي داعش از آنها به عنوان سپر انساني استفاده مي کند بازمي گردد.

لازم به ذکر است که نيروهاي عراقي روز ۲۳ آوريل گذشته عمليات نظامي براي بازپس گيري فلوجه دومين شهر بزرگ تحت سيطره داعش پس از موصل را که پايگاه اصلي اين گروه تروريستي در عراق بشمار مي رود، آغاز کردند.

تعداد بازديد:391 آخرين تغييرات:95/03/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر