دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

تجليل احمدي ن‍ژاد از دانشجويان نمونه سال 86

شانزدهمين دوره انتخاب و معرفي دانشجوي نمونه سال 1386 دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي و دوازدهمين دوره انتخاب و معرفي دانشجوي نمونه سال 1386 دانشگاه ها و دانشکده هاي علوم پزشکي، با حضور آقاي احمدي نژاد در نهاد رياست جمهوري برگزار شد.

 

واحد مرکزي خبر: رئيس جمهوري اسلامي ايران در اين مراسم به 70 تن از دانشجويان نمونه مقاطع مختلف دانشگاهي، شامل چهل برگزيده دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و سي برگزيده دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، لوح سپاس و جوايزي اهدا کرد.

آقاي احمدي نژاد در سخناني در اين مراسم، ايران را کانون جوشش استعدادهاي گوناگون در همه زمينه ها برشمرد و گفت: نسل جوان ايران با نگاه به افق هاي دور بايد پاسخگوي نيازها و مطالبات امروز و آينده بشر باشد.

وي با بيان اينکه ملت ها از شرايط امروز دنيا خسته شده اند افزود: با توجه به ناکامي و ناتواني افکار و انديشه هاي مدعي اداره جهان، جوانان شايسته ملت ايران بايد خود را آماده کنند و ما معتقديم در آينده نزديک و به سرعت، افق هاي روشن، فضاهاي جديد و زمينه هاي بسيار متنوع و گسترده در مقابل ملت ايران و جوانان اين سرزمين گشوده خواهد شد.

آقاي محمود احمدي نژاد جوانان ايران زمين را پاک ترين و بهترين و آرماني ترين جوانان دنيا توصيف کرد و گفت : ملت ايران و جوانان اين کشور شايستگي دارند به سرعت خود را به بالا ترين قله هاي علمي و فرهنگي جهان برسانند و پرچمداري همه ملت هاي جهان را در عرصه هاي علم و فرهنگ و هنر و ايمان به دست گيرند.

رئيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به اين که راه ، انديشه و روش نو مهمترين مطالبه بشر امروز است گفت : امروز از ملت ايران تقاضاي فزاينده اي براي تأمين خواسته بشر را شاهديم و هيچ کس جز ملت ايران با فرهنگ غني برآمده از اسلام ناب محمدي و هوش و استعداد خدادادي نمي تواند به اين نياز بشر پاسخ روشن و قانع کننده اي بدهد.

رئيس جمهور با اشاره به اين که تقاضاي صدور خدمات فني و مهندسي از ايران رو به افزايش است و ما خود را آماده نکرده ايم گفت: دولت ساز و کار لازم را در اين زمينه فراهم مي کند.

آقاي احمدي نژاد ، فراهم کردن زمينه ادامه تحصيل بدون تشريفات معمول و فوري دانشجويان نمونه و برگزيده در مقاطع مختلف تحصيلي را از جمله مصوبات دولت برشمرد و گفت: دانشجويان نمونه مقطع دکتراي تخصصي نيز بايد خدمت سربازي خود را به صورت امريه در دانشگاه ها بگذرانند و به سرعت به عنوان عضو هيأت علمي به کار گرفته شوند و يا به عنوان پژوهشگر جذب شوند.

رئيس جمهور با اشاره به اوضاع جهان از جمله فلسطين اين سرزمين را صحنه آزمايش مدعيان دفاع از حقوق بشر و دموکراسي خواند و گفت : تهديد علني و تروريسم رسمي و آشکار رژيم صهيونيستي و حمايت برخي مدعيان دفاع از حقوق بشر از آدم کشي هاي صهيونيست ها چهره عريان و حقيقي ليبراليسم و سکولاريسم را نشان مي دهد .

آقاي احمدي نژاد تصريح کرد : امروز جهان مي بيند منشأ تروريسم در کجاست و چه کساني ترورسيم را ترويج و حمايت مي کنند.

رئيس جمهور افزود : آنان که خود را مخالف و مبارز عليه تروريسم معرفي مي کنند امروز در جلو چشمان مردم جهان به طور علني يک فرد برآمده از آراء مردم را در فلسطين تهديد به کشتن و ترور و از قبل نيز روي آن تبليغ و از آن حمايت مي کنند.

رئيس جمهور با اشاره به پايان دوران مارکسيسم ، سکولاريسم و ليبراليسم گفت: نگاهي که ملت ايران به جهان و انسان و کرامت بشر دارد به زودي شاهد تابش خورشيد اسلام ناب بر همه کره زمين خواهيم بود و شما جوانان شايسته و همه ملت ايرن هم در زمينه سازي و هم در حاکميت اين انديشه الهي نقش مهمي دارند.

تعداد بازديد:1180 آخرين تغييرات:86/10/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر