یکشنبه 6 خرداد 1397 - 11 رمضان 1439 - 27 مي 2018
صفحه اصلي/قرآن

مؤسسات قرآنی ـ مردمی نباید معطل بودجه‌های دولتی باشند

موسوي‌بلده:

مؤسسات قرآني ـ مردمي نبايد معطل بودجه‌هاي دولتي باشند

گروه مؤسسات قرآني مردم‌نهاد: مدير مؤسسه قرآني احسن‌الحديث با اشاره به اينکه برپايي نمايشگاه‌هايي چون شميم وحي ويژه حمايت از مجموعه‌هاي قرآني مطلوب است، اظهار کرد: اما مؤسسات چون مردمي هستند بايد بودجه‌هايشان را از خيرين و مردم تأمين کنند و نبايد معطل بودجه‌هاي دولتي باشند.


سيدمحسن موسوي‌بلده، مدير مؤسسه قرآني احسن‌الحديث در گفت‌وگو با خبرگزاري بين المللي قرآن(ايكنا) ، ضمن بيان اين مطلب گفت: اشاره به اينکه برپايي نمايشگاه‌هايي ويژه حمايت و تجهيز مؤسسات و تشکل‌هاي قرآني آن هم در آستانه ماه مبارک رمضان در افزايش روزافزون فعاليت‌هاي آنها تأثيرگذار است.
وي با اشاره به اينکه حمايت‌هاي تجهيزاتي شهرداري مطلوب است، ادامه داد: همچنين مؤسسات نيز با حضور در اين نمايشگاه مي‌توانند گزارشي از عملکردها و عرضه‌اي از محصولاتشان را در معرض ديد عموم قرار دهند.
موسوي‌بلده عنوان کرد: متأسفانه در نخستين نمايشگاه شميم وحي غرفه‌هايي که تجهيزاتي را براي فروش آورده بودند، اجناسشان را از سطح شهر گران‌تر به مؤسسات مي‌فروختند به‌دليل اينکه مؤسسات بايد بن‌هاي حمايتي را صرفاً از اين نمايشگاه خريداري مي‌کردند لذا زمينه‌اي فراهم شده بود براي اينکه آنها اجناسشان را با قيمت‌هاي بالاتري بفروشند.
اين استاد قرآن کشورمان با ابراز گلايه از اينکه متأسفانه طي سال گذشته به‌دليل گراني برخي از اجناس مؤسسات از خريد بيشتر محروم شدند، اضافه کرد: اين امر هم اجحاف به شهرداري شده بود که بودجه‌اي را براي حمايت از تشکل‌هاي قرآني داده‌اند و هم اجحافي در حق مجموعه‌هاي قرآني شده بود و تنها سودش را غرفه‌داراني بردند که اين اجناس را به فروش رساندند.
مدير مؤسسه احسن‌الحديث بيان کرد: اما امسال مقرر شد که اگر مديران اين مجموعه‌ها معضلاتي چون گران‌فروشي برخي از غرفه‌داران را شاهد بودند به مسئولان مربوطه نمايشگاه اطلاع دهند.
وي در پاسخ به اين سؤال که ميزان اتکاي مؤسسات به بودجه‌هاي دولتي و مشارکت‌هاي مردمي چه ميزبان بايد باشد؟ اضافه کرد: در اصل اينکه مؤسسات نبايد معطل بودجه‌هاي دولتي شوند، چون مؤسسات، مردمي هستند و بايد توسط خود مردم و خيرين هزينه‌هايشان تأمين شود.
موسوي‌بلده اظهار کرد: هزينه‌هاي مؤسسات با توجه به پرداخت حق‌الزحمه اساتيد، هزينه‌هاي جاري آبونماه و هزينه‌هاي انشعابات و پرداخت اجاره‌‌بهاي مکان با هزينه‌هاي بالايي روبرو هستند که توان خيرين نيز براي کمک‌هاي خيرخواهانه نيز پايين آمده است و از اين نظر مؤسسات مردمي نيازمند اين هستند که براي تأمين بخشي از هزينه‌هايشان متأسفانه به بودجه‌هاي شهرداري و يا ساير بودجه‌هاي دولتي پناه ببرند.
وي در پاسخ به سؤال ديگر در‌خصوص تخصصي شدن مؤسسات و تشکل‌هاي قرآني گفت: قطعاً تخصصي شدن فعاليت اين مراکز قرآني ـ مردمي بهتر است و مؤسساتي که داراي نيروهاي آموزشي و تدريسي لازم هستند بايد به صورت تخصصي کار کنند و مؤسساتي که در زمينه برپايي دوره‌هاي آموزش عمومي هنر دارند، اين دوره را نيز برگزار کنند.
موسوي‌بلده تأکيد کرد: لذا بهتر است هر مؤسسه با در‌نظر گرفتن سطحش بتواند به‌صورت تخصصي دوره‌ها را برگزار کند و تشکل‌هاي قرآني نيايد با توانمندي که دارد هم دوره مبتدي برگزار کند و هم دوره تخصصي و پيشرفته.
يادآور مي‌شود، دومين نمايشگاه فرهنگ قرآني شميم وحي ويژه تجهيز مؤسسات، مراکز و دارالقرآن شهر تهران از 16 تا 23 خردادماه از ساعت 17 تا 23 در باغ موزه دفاع مقدس پذيراي عموم علاقه‌مندان است.

تعداد بازديد:401 آخرين تغييرات:95/03/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر