چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/خانواده

چگونه همسرم را عاشق کنم

چگونه همسرم را عاشق کنم

چند سال از ازدواج شما مي گذرد؟ هنوز هم عاشق همسرتان هستيد؟ هنوز هم نظر و جلب توجه او براي شما مهم است؟ چقدر حال زندگي تان را مي پرسيد و سعي مي کنيد بيمار و کسل نشود.

روش هايي براي عاشقانه کردن زندگي

هنگامي که مدتي از زندگي زناشويي زوجين مي گذرد و زن و شوهر به شدت درگير روزمرگي ها شده و در باتلاق مشکلات زندگي غرق مي شوند؛ جر و بحث ها و بگومگوها شدت يافته و بحث و انتقاد و سرزنش اوج مي گيرد. چرا که اهمال و غفلت غيرعمد زندگي زوجين را خسته کننده و کسالت آور کرده و اين زمان است که عشق و رابطه عاشقانه رو به زوال مي رود.
 
حال ما از شما و همسرتان مي خواهيم که در چند روز آينده به عاشقانه کردن رابطه خود پرداخته و اين چارچوب خشک را بشکنيد تا روحي تازه به کالبد زندگي مشترک تان بدميد.
 شايد آنچه در ادامه براي تان خواهيم گفت، در ابتدا بسيار تصنعي و ساختگي به نظر برسد و يا حتي متضاد و با شرايط و احساسات فعلي تان و رفتارهاي همسرتان باشد اما در صورتي که مدتي عاشقانه و رمانتيک با همسرتان رفتار کنيد به مرور شگفت زده خواهيد شد. ممکن است همين اقدامات ساده تا حدي مشکلات را از پيش روي تان بردارد و شما دونفر مجدداً منبع شادي و لذت براي يکديگر شويد.
اطمينان داشته باشيد احساس دلخواه، توجه و هيجان و همه شور و تلاطم براي ملاقات يکديگر، به هيچ عنوان به صورت يک بسته کادو پيچ شده و جذاب براي تان پست نمي شود بلکه شما بايد آن را به وجود آوريد؛ درست همانگونه که در اوايل رابطه تان آن را انجام مي داديد. در آن زمان خانم شايد ساعت ها وقتش را جلوي آيينه صرف مي کرد تا زيباتر جلوه کند يا دائماً در اين فکر بود که چگونه کار خاصي انجام دهد تا نظر نامزدش را جلب کند. يا آقا مدتي طولاني وقت صرف مي کرد تا کاري کند و بتواند علاقه فرد مورد نظر را به سمت خود جلب کند و هديه هاي گرانقيمت بخرد.

از شادي و عشق دوري نکنيد

 هنگامي که مدتي از زندگي زناشويي زوجين مي گذرد و زن و شوهر به شدت درگير روزمرگي ها شده و در باتلاق مشکلات زندگي غرق مي شوند و اين زمان است که عشق و رابطه عاشقانه رو به زوال مي رود.

حال امروز که رابطه زناشويي تان دچار قحطي عشق و شادي شده است، بايد با رفتارهاي مثبت و موثر مانند توجه، اهميت تفريح، مهرباني و... نگذاريد که رابطه تان تشنه اين رفتارها و عوامل بماند. در زير نکاتي را مي گوييم که شايد بتواند حال و روز روح زندگي تان را تغيير دهد.
1. سعي کنيد فهرستي از چيزهايي تهيه کنيد که اگر همسرتان آن را براي تان انجام دهد و يا حتي در گذشته انجام داده باعث شادي و رضايت خاطرتان شود. مراقب باشيد که اين فهرست بايد به صورت جمله هاي مثبت و خاص باشد، به طور مثال:وقتي با محل کارم تماس مي گيري که صرفاً حالم را بپرسي و با هم صحبت کنيم.
وقتي در آشپزخانه مشغول به کار هستم و تو آهسته مي آيي و مرا در آغوش مي گيري.

2. اين فهرست بندي بايد حداقل شامل 10 عبارت باشد.
3. همين کار (يعني فهرست بندي از علايق و توقعات) را همسرتان هم بايد انجام دهد.
4. مراقب باشيد که جملات اين فهرست را براساس اولويت بندي و به ترتيب بنويسيد.
5. حال وقت آن رسيده که شما و همسرتان فهرست هايتان را با همسرتان عوض کنيد تا با مطالعه آن، هر يک از شما دو نفر متوجه علايق ديگري بشود.
6. امروز وقت آن رسيده که در قبال همسرتان حداقل يکي از رفتارهايي را انجام دهيد که در فهرست انتخابي او در اين هفته گنجانده شده است.
7. هنگامي که همسرتان يکي از رفتارهاي محبت آميز و مورد علاقه تان را انجام داد، حتماً از او تشکر و قدرداني کنيد.

اين تمرينات را مدتي انجام دهيد و بدون توجه به اينکه چه حساسي داريد، به ادامه دادن اين رفتارها بپردازيد.به واسطه تکرار اين رفتارهاي رمانتيک و عاشقانه که در ابتدا بسيار خشک و تصنعي به نظرتان مي رسيد، خواهيد توانست درباره منبع عشق و محبت همسرتان شده و از طرف ديگر همسرتان هم سرمنشا شادي و هيجان در زندگي شما گردد.
اين بزرگترين خوشي ها و لذت ها نيست بلکه به وجود آوردن لذت و شادي از دل چيزهاي کوچک و معمولي است که ارزشمند است.

تعداد بازديد:468 آخرين تغييرات:95/03/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر