سه شنبه 13 خرداد 1399 - 10 شوال 1441 - 2 ژوئن 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

تعرفه اتصال به سایتهای داخلی ۴برابر کاهش می‌یابد

تا پايان امسال ؛

تعرفه اتصال به سايتهاي داخلي ۴برابر کاهش مي‌يابد

دبير شوراي عالي فضاي مجازي گفت: تعرفه اتصال به سايتهاي داخلي تا پايان سال به يک چهارم تعرفه فعلي اينترنت، کاهش مي يابد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، ابوالحسن فيروزآبادي در يک برنامه تلويزيوني از کاهش چهار برابري هزينه دسترسي به محتواي داخلي اينترنت تا پايان سال جاري خبر داد و گفت: تعرفه و هزينه استفاده از خدمات شبکه ملي اطلاعات، نصف تعرفه استفاده از اطلاعات مشابه سايت‌هاي خارجي خواهد شد.

وي با بيان اينکه تلاش مي‌شود تا آخر سال اين تعرفه به يک چهارم کاهش يابد، اظهار کرد: با راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات، کيفيت و سرعت خدمات در مقايسه با خدمات مشابه خارجي بهتر و بيشتر مي‌شود. اين شبکه، مستقل و با مديريت داخلي ارتباطات داخل کشور است و قابليت اتصال به شبکه‌هاي جهاني را نيز دارد.

دبير شوراي عالي فضاي مجازي، درباره ايجاد محدوديت در دسترسي به اينترنت تاکيد کرد: شبکه ملي اطلاعات به هيچ عنوان محدوديت به دنبال نداشته و در زمان استفاده از آن، کاربر نهايي اصلا احساس نمي‌کند از يک شبکه داخلي يا خارجي استفاده مي‌کند، اما در نهايت استفاده از اين شبکه تعرفه ارزان‌تري را براي محتواي داخلي به همراه خواهد داشت.

وي با بيان اينکه اقدامات خوبي در حوزه فني شبکه ملي اطلاعات صورت گرفته است، گفت: نخستين مرکز تبادل داده ٢٧ ارديبهشت امسال در تهران افتتاح شد که ترافيک اين مرکز از ۲۵ گيگابيت بر ثانيه فعلي به ۸۰ گيگابيت بر ثانيه تا آخر خرداد مي‌رسد.

رئيس مرکز ملي فضاي مجازي ادامه داد: تا پايان اين هفته نيز مراکز تبادل ترافيک در شيراز و تبريز هم راه‌اندازي مي‌شود و همه عرضه‌کنندگان خدمات و محتواي اطلاعاتي در داخل کشور در چارچوب اين شبکه کار مي‌کنند.

فيروزآبادي از اتصال همه اپراتورها، بخش بزرگي از FCPها و دو دانشگاه به اين شبکه خبر داد و افزود: اميدواريم تا هفته آينده بانک‌ها هم به اين شبکه متصل شوند.

به گزارش مهر، در راستاي اتصال به مرکز تبادل داده تهران، هفته گذشته و با امضاي تفاهمنامه ميان شرکت ارتباطات زيرساخت و ۶ سرويس دهنده داخلي، نرخ اتصال به شبکه اين سرويس دهنده براي کاربر نهايي، تا ۵۰ درصد کاهش يافت.

تعداد بازديد:501 آخرين تغييرات:95/03/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر