یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

سفره افطاری مشترک دانشجویان شیعه و سنی در دانشگاه مذاهب اسلامی

سفره افطاري مشترک دانشجويان شيعه و سني در دانشگاه مذاهب اسلامي

دانشجويان شيعه و سني داخلي و بين المللي دانشگاه مذاهب اسلامي در اقدامي جالب توجه اقدام به برگزاري مراسم معنوي حزب خواني قرآن کريم، نماز جماعت و افطاري مشترک در ايام ماه مبارک رمضان کردند.

به گزارش خبرگزاري مهر ، ماه مبارک رمضان بهترين فرصت براي کنار گذاشتن اختلافات و تقويت وحدت امت اسلامي است. ماه رمضان ماهي است که در آن فضائل فراواني نهفته است و فلسفه روزه بندگي و نزديکي به خدا است که اين نکته مهم يکي از اساسي ترين مشترکات امت اسلامي است که مي‌تواند همه مسلمانان را گردهم بياورد و به اين بهانه دلها را به مهربان و رئوف کند.

ويژه برنامه حزب خواني قرآن کريم، اقامه نماز وحدت و افطاري مشترک که به همت کانون اخلاق، انجمن علمي فقه و حقوق حنفي، هيئت آل ياسين، مجمع خادمان قرآن کريم و با همکاري ساير تشکل‌هاي دانشجويي دانشگاه مذاهب اسلامي متشکل از دانشجويان شيعه و سني از اول ماه رمضان آغاز شده تا ۱۵ رمضان ادامه خواهد داشت نيز يکي از همين برنامه ها در راستاي ايجاد و تقويت وحدت اسلامي در سايه همين مشترکات است.

اين برنامه معنوي که نمادي از تقريب و وحدت اتباع مذاهب اسلامي و همکاري و همدلي دانشجويان شيعه و سني داخل و خارج از کشور است  با حزب خواني قرآن کريم از ساعت ۲۰ در نمازخانه دانشگاه آغاز مي‌شود و پس از آن، نماز مغرب و عشاء به صورت جماعت و وحدت آفرين با حضور و مشاکت دانشجويان اهل سنت و اهل تشيع اقامه مي‌شود.

سفره افطاري مشترک و وحدت بخش دانشجويان دانشگاه مذاهب اسلامي نيز از ديگر برنامه هايي است که قبل از اذان با مشارکت و همدلي و همکاري در حياط دانشگاه گسترده مي‌شود و همه دانشجويان در ماه مهماني و بندگي خدا سفره وحدت آفرين ماه رمضان دانشگاه مذاهب اسلامي پيامي مهم و ارزنده به همه مسلمانان مي‌دهند.

گفتني است در شرايطي که جهان اسلام امروزه با مشکلات و گرفتاري‌هاي اساسي همچون افراط و تکفير و تعصب و خشونت و ... رنج مي‌برد اين اقدام و ابتکار دانشجويان شيعه و سني دانشگاه مذاهب اسلامي اين پيام را به مسلمانان مي دهد که شيعه و سني با اتکا به مشترکات بزرگ امت نبي مکرم اسلام(ص) مي توانند در کنار هم يک زندگي مسالمت آميز و همزيستي انساني و اسلامي را تجربه کنند که اين اتفاق گرانبها  و ارزشمند و اين الگوي تقريب عملي و علمي به برکت انقلاب اسلامي در ايران اسلامي و به طور خاص در دانشگاه مذاهب اسلامي سالهاست که تجربه مي‌شود و مي تواند الگويي براي همگان باشد.

تعداد بازديد:495 آخرين تغييرات:95/03/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر