چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/خانواده

5 اشتباهی که مردان پس از طلاق انجام می دهند

5 اشتباهي که مردان پس از طلاق انجام مي دهند

متاسفانه طلاق در جوامع امروز به مشکلي اساسي تبديل شده است. هر چهار دقيقه يک طلاق! در 9 ماه سال گذشته، طلاق 2. 4 افزايش داشته، باورش سخت است، اما اين حقيقتي است که اين روزها تبديل به يک امر عادي شده است.

 زماني که در زندگي مشترک طرفين نمي  توانند رابطه اي سالمي با يکديگر برقرار کنند، وقتي همه راهها را مي روند و به نتيجه نمي رسند، تنها راه باقي مانده جدايي است. هنگامي که طلاقي رخ مي دهد، معمولا هر دو طرف آسيب مي بينند.  در اين مطلب مي خواهيم به برخي از اشتباهات رايج مردان بعد از طلاق مي پردازيم:

1. زود رفتن به خواستگاري:

نقش پدري با طلاق تغييري نمي کند زيرا کودکان هنوز به پدر نياز دارند. کمک کردن به کودکان در انجام تکاليفشان، صحبت کردن با آن ها درباره ي افکارشان و ايجاد جو صميمي مي تواند کمک بزرگي براي رشد اجتماعي، عاطفي و تحصيلي شان باشد

خيلي از مردان قبل از اين که اثرات رابطه ي قبلي از بين برود در يک رابطه ي عاشقانه ي جديدي مي افتند که به ازدواج منجر مي شود. روان شناسان مي گويند اين رابطه ي جديد بيشتر به علل زير است: احساس تنهايي، آسيب پذيري، غمگيني و اينکه دنبال کسي هستند که احساس بهتري در آنان ايجاد کنند. اما اينگونه رابطه ها ديري نمي پايد. روان شناسان معمولا پيشنهاد مي دهند براي خواستگاري جديد، حد اقل دو سال از ازدواج قبلي گذشته باشد.

2. کناره گيري از اجتماع:

بسيار راحت خواهد بود که بعد از طلاق افراد گوشه گيري را برگزينند و "سر در جيب خويش" فرو برند. اين کار يکي ديگر از اشتباهات بزرگ بعد از طلاق است، چرا که فرد دچار افسردگي  و ياس مي شود. طبق تحقيقات، احتمال بيشتري دارد که اينگونه افراد به دام اعتياد بيفتند. براي علاج اين مشکل روان شناسان راهکار هاي زير را پيشنهاد مي دهند: گسترده کردن ارتباط با اقوام، تلفن زدن به دوستان قديمي، ملحق شدن به تيم ورزشي و يا انجمن هاي حرفه اي.

3. معرفي زود هنگام همسر جديد به کودکان

بعد از اولين جلسه ي مثبت خواستگاري ممکن است بسياري از آقايان هيجان زده و خوشحال شوند. اما بايد دقت داشت: کودکان از اين موضوع که ببينند جاي مادرشان را شخص ديگري بگيرد ناراحت مي شوند. براي اين کار بهتر است خانم تازه وارد خود ابتداً جلسه اي با فرزندان داشته باشد.

4. گير کردن در نفرت

خيلي از مردان قبل از اين که اثرات رابطه ي قبلي از بين برود در يک رابطه ي عاشقانه ي جديدي مي افتند که به ازدواج منجر مي شود. روان شناسان مي گويند اين رابطه ي جديد بيشتر به علل زير است: احساس تنهايي، آسيب پذيري، غمگيني و اينکه دنبال کسي هستند که احساس بهتري در آنان ايجاد کنند

ادامه ي خصومت با همسر سابق به هيچ عنوان کار درستي نيست، خصوصا اگر قرار باشد کودکان درگير اين خصومت شوند. براي اينکه اين خصومت تمام شود بهتر است آقايان در کلاس مديريت خشم شرکت کنند. تحقيقات نشان مي دهد اين کلاس ها معمولاً مي توانند هم به والدين هم به کودکان کمک کنند تا احساس بهتري داشته باشند.

5. عقب نشيني از پدر بودن

نقش پدري با طلاق  تغييري نمي کند زيرا کودکان هنوز به پدر نياز دارند. کمک کردن به کودکان در انجام تکاليفشان، صحبت کردن با آن ها درباره ي افکارشان و ايجاد جو صميمي مي تواند کمک بزرگي براي رشد اجتماعي، عاطفي و تحصيلي شان باشد. اگرچه طلاق آسيب هاي زيادي دارد اما شايد اين موقعيت  را براي مرد فراهم کند که براي اولين بار تمام مدت خود را به عنوان هر دو والد با فرزندانش سپري مي کند.

تعداد بازديد:561 آخرين تغييرات:95/03/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر