شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري

جایگزینی فیبر هوایی برای رفع اختلال موبایل شمال غرب تهران

معاون سازمان تنظيم مقررات ارتباطات خبر داد؛

جايگزيني فيبر هوايي براي رفع اختلال موبايل شمال غرب تهران

معاون نظارت سازمان تنظيم مقررات ارتباطات از جايگزيني فيبرهوايي در شبکه ارتباطات سيار براي حل مشکل اختلال مشترکان موبايل همراه اول در پي حادثه انفجار خط لوله گاز شمال غرب تهران خبر داد.

حسين فلاح جوشقاني در گفتگو با خبرنگار مهر ، در مورد آخرين اقدامات صورت گرفته براي برقراري ارتباط مشترکان مخابرات در منطقه شمال غرب تهران که از بامداد امروز به دليل انفجار خط لوله گاز، با مشکل قطعي و اختلال روبه رو شده اند اظهار داشت: متاسفانه انفجار لوله گاز در منطقه مترو شهران، باعث از بين رفتن شبکه انتقال و فيبرنوري مخابرات تهران در مرکز شهيد کاظميان شد که اين مرکز بخش مهمي از شبکه اصلي فيبر منطقه غرب و شمال غرب تهران را شامل مي شد.

وي با اشاره به اينکه اين مرکز علاوه بر سرويس دهي به مشترکان تلفن ثابت، بخشي از شبکه انتقال همراه اول را نيز فراهم مي کرد، افزود: به دليل از بين رفتن کل زيرساختهاي ارتباطي در اين منطقه، مشترکان تلفن ثابت و همراه اول با اختلال در برقراري ارتباط مواجه شده اند.

معاون نظارت رگولاتوري گفت: هم اکنون و با اقدامات صورت گرفته سرويسهاي پايه مانند مکالمه و پيام کوتاه براي مشترکان همراه اول برقرار شده است و اين مشترکان بيشترين اختلال را در دسترسي به اينترنت موبايل دارند.

فلاح جوشقاني با اشاره به اينکه اين رخداد، ارتباط بالغ بر ۵۰۰ هزار مشترک همراه اول در اين منطقه را دچار مشکل کرده است، خاطرنشان کرد: با برقراري رومينگ ملي از شبکه ايرانسل، هم اکنون مشکل سرويس هاي پايه ارتباطي اين مشترکان تا حد زيادي رفع شده است و مشترکان در برقراري ارتباط مشکلي ندارند.

وي با تاکيد براينکه استفاده از رومينگ ملي براي مشترکان همراه اول هيچ هزينه اي ندارد ادامه داد: در اين شرايط اضطرار و به دليل افزايش بار ترافيکي در اين منطقه، ممکن است اختلالاتي در زمينه دسترسي به اينترنت موبايل براي مشترکان وجود داشته باشد که به زودي برطرف مي شود.

معاون رگولاتوري از جايگزيني فيبرهوايي براي رفع اختلال در شبکه همراه اول خبر داد و گفت: اميدواريم تا عصر امروز و همزمان با افطار، اين مشکل حل شود.

فلاح جوشقاني در مورد برقراري مجدد ارتباط بالغ بر ۵۵ هزار خط تلفن ثابت در اين منطقه نيز گفت: به دليل از بين رفتن حوضچه اصلي فيبر مخابرات در اين منطقه، برقراري مجدد ارتباط تلفني بيشتر زمان مي برد و تا زماني که زيرساختها بازسازي نشود نمي توان زمان دقيقي براي برقراري مجدد ارتباط خطوط تلفن در اين منطقه داد. 

وي گفت: عمليات بازسازي شبکه فيبر و انتقال از سوي مخابرات و همراه اول آغاز شده است و اميدواريم به سرعت انجام شود. 

تعداد بازديد:488 آخرين تغييرات:95/03/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر