یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

تلفن ثابت ۵۰ درصد گران شد/ هر دقیقه مکالمه ۴۵ ریال

وزير ارتباطات خبر داد؛

تلفن ثابت ۵۰ درصد گران شد/ هر دقيقه مکالمه ۴۵ ريال

وزير ارتباطات گفت: با توجه به ضرر و زياني که در تلفن ثابت وجود دارد، تعرفه هر دقيقه مکالمه با تلفن ثابت از ۳۰ ريال به ۴۵ ريال افزايش مي يابد و از اول تيرماه اجرايي مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر ، محمود واعظي پس از نشست بررسي وضعيت بخش خصوصي در حوزه فناوري اطلاعات وارتباطات افزود: در زمان هم کدسازي تلفن ثابت اين تصور وجود داشت که با توجه به تعرفه ۳۰ ريالي تلفن ثابت، مشترکان اين تلفن را به تلفن همراه که تعرفه اي ۱۸ برابري دارد، ترجيح مي دهند.

وي گفت: متاسفانه مردم به تلفن ثابت روي نياوردند و عملا تلفن ثابت با ضرر و زيان روبرو شد و ما با افزايش تعرفه تلاش کرديم بخشي از اين زيان را جبران کنيم.

واعظي افزود: در شرايط کنوني نيز يک دقيقه مکالمه با تلفن همراه حدود ۱۴ برابر يک دقيقه مکالمه با تلفن ثابت است، بر اين اساس افزايش در نظر گرفته شده براي تلفن ثابت چندان زياد نيست و اميدواريم شرکت مخابرات با اين افزايش تعرفه در بحث سرمايه‌گذاري فعال عمل کند.

وزير ارتباطات درباره ترابرد پذيري (جابه‌جايي) اپراتور تلفن همراه با فقط شماره نيز گفت: اين پروژه بسيار سنگين است و قرار بود در ۲۷ ارديبهشت عملياتي شود البته آنچه مربوط به زيرساخت ها بود آماده شده و به صورت آزمايشي نيز راه‌اندازي شده است، با اين حال چند اشکال فني وجود دارد که تلاش داريم اين اشکالات را ميان سه اپراتور برطرف کنيم و در آينده نزديک اجرايي شدن اين طرح را اعلام خواهيم کرد.

وي درباره جلسه خود با فعالان بخش خصوصي در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات نيز افزود: بخش دولتي در حوزه ارتباطات بايد کوچک شود و ما تلاشمان بايد در جهت حمايت و بستر سازي براي توسعه بخش خصوصي باشد.

وزير ارتباطات با اشاره به صدور پروانه هاي مختلف براي فعاليت بخش خصوصي در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات گفت: اکنون افزايش فعاليت بخش خصوصي در توسعه خدمت رساني به مردم و اشتغالزايي موثر بوده است.

واعظي افزود: تلاش داريم با کاهش قيمت پهناي باند و ايجاد تفکيک در پهناي باند داخلي و بين المللي زمينه‌اي را فراهم آوريم تا قيمت استفاده براي مردم به خصوص در بخش پهناي باند داخلي کاهش يابد.

وي گفت: ما شرکت هاي دانش بنيان را براي توليد محتواي داخلي و نوشتن اپليکيشن هاي جديد تشويق مي کنيم و مي کوشيم تا خدمت رساني جديد به مردم ارائه شود.

تعداد بازديد:692 آخرين تغييرات:95/03/31
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر