سه شنبه 2 بهمن 1397 - 16 جمادي الاول 1440 - 22 ژانويه 2019
صفحه اصلي/قرآن

عدم استقبال از شرکت‌کنندگان در مسابقات ترکیه/ مطالبه قرآنیان و واکنش متولیان

عدم استقبال از شرکت‌کنندگان در مسابقات ترکيه/ مطالبه قرآنيان و واکنش متوليان

گروه فعاليت‌هاي قرآني: در پي عدم استقبال مسئولان و متوليان قرآني از نمايندگان اعزامي کشورمان به مسابقات قرآن ترکيه گلايه‌هايي از سوي قرآنيان منتشر شد که اين گلايه‌ها واکنش‌هايي را نيز به همراه داشت.

به گزارش خبرگزاري بين المللي قرآن(ايكنا) با پايان يافتن مسابقات بين‌المللي قرآن ترکيه، مهدي‌غلام‌نژاد با کسب رتبه چهارم رشته قرائت و سعيد علي‌اکبري حافظ روشندل که رتبه‌اي در رشته حفظ به دست نياورد صبح روز يکشنبه، 30 خردادماه وارد فرودگاه بين‌المللي امام خميني(ره) شدند، اما در لحظه ورود، مسئولان و متوليان قرآني کشور به استقبال نمايندگان کشورمان نرفته بودند، حتي از ديگر رسانه‌ها و شبکه‌هاي قرآني نيز خبري نبود.
قاري و حافظ ايراني که منتظر بودند، مثل گذشته حداقل يک مسئول قرآني از سازمان اوقاف، کميته اعزام و دعوت از قاريان قرآن و... يا نماينده ايشان به استقبال آنها بيايند فرودگاه را ترک کرده و به منازل خود رفتند.

نگاهي به مطالبه قرآنيان و واکنش متوليان

در اين ميان جامعه قرآني کشور، قاريان و حافظان قرآن که همواره انتظار توجه بيشتر مسئولان به چهره‌هاي قرآني را دارند، پس از اينکه متوجه عدم حضور مسئولان و متوليان قرآني در مراسم استقبال از مهدي غلام‌نژاد و سعيد علي‌اکبري شدند، واکنش‌هايي در فضاي مجازي، گروه‌هاي تلگرام، اينستاگرام و ... نشان دادند و ضمن بيان مطالبات خود از مسئولان قرآني، از عدم حضور مسئولان در مراسم استقبال نيز گلايه کردند که اين گلايه‌ها گروه‌ به گروه منتشر شد و حتي چهره‌هايي که شايد از اين موضوع اطلاعي نداشتند نيز مطلع شده و نظرات موافق و مخالف خود را در گروه‌هاي مجازي بيان کردند.
در ميان گلايه‌هاي جامعه قرآني از برخي مسئولان مبني بر عدم توجه آنها به فعالان و چهره‌هاي قرآني، نام مديران و مسئولان مرکز امور قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه، شوراي عالي قرآن، معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، سازمان دارالقرآن الکريم و برخي اساتيد و پيشکسوتان قرآني نيز به چشم مي‌خورد؛ مسئولاني که فعالان قرآني کشورمان دوست دارند در چنين مراسم‌هايي آنها را ببينند تا حضور آنها موجب دلگرمي بيشتر جوانان قرآني کشورمان باشد، اما اين اتفاق تاکنون کمتر رخ داده است.

نگاهي به مطالبه قرآنيان و واکنش متوليان

پس از انتشار گلايه‌هاي جامعه قرآني، قاريان و حافظان قرآن کريم در شبکه‌هاي مجازي، سرپرست حوزه رياست و روابط عمومي سازمان دارالقرآن الکريم طي انجام مصاحبه‌اي با خبرگزاري ايکنا، پاسخ سازمان دارالقرآن به منتقدان را داد و عنوان کرد: همانطور که همه فعالان قرآني در سطح کشور و مديران مؤسسات و تشکل‌هاي قرآني ـ مردمي اطلاع دارند، سازمان اوقاف و امور خيريه مسئول و متولي برنامه‌هاي قرآني از جمله؛ مسابقات قرآن از شهرستاني تا بين‌المللي است و سازمان دارالقرآن الکريم نيز به‌عنوان يکي از حوزه‌هاي تخصصي سازمان تبليغات اسلامي، مسئوليت و مأموريت تعريف شده خود را در حوزه‌هاي مختلف آموزش عمومي و تخصصي قرآن کريم، حمايت از مؤسسات قرآني ـ مردمي، خانه‌هاي قرآن شهري و روستايي و نظارت بر فعاليت‌هاي ادارات قرآني تبليغات اسلامي در استان‌ها را برعهده دارد.

نگاهي به مطالبه قرآنيان و واکنش متوليان

واکنش سازمان دارالقرآن الکريم نسبت به گلايه‌ها و انتقادات جامعه قرآني به سرعت در شبکه‌هاي مجازي منتشر شد، اما اين جوابيه موجب سکوت قاريان و حافظان قرآن و فعالان قرآني کشورمان نشد و برخي از آنها باز هم واکنش‌هاي منفي به اين واکنش نشان دادند و در مقابل برخي از چهره‌هاي قرآني نيز قرآنيان را به خوش‌بيني و دوستي و اخلاص در کارها دعوت کردند و تأکيد کردند که اگر کارهاي قرآني براي رضاي خدا و قرآن باشد ديگر جايي براي گلايه باقي نمي‌ماند.
گلايه‌ از عدم حضور مسئولان و مديران قرآني در مراسم استقبال از نمايندگان اعزامي کشورمان به مسابقات بين‌المللي قرآن طي اين سال‌ها همواره از سوي جامعه قرآني وجود داشته است و مسئولان قرآني کشور که متولي برگزاري مسابقات قرآن هستند و يا در امور ديگري فعاليت دارند بايد بدانند اين انتظار و مطالبه از سوي جامعه قرآني وجود دارد و بايد نگاه ويژه‌اي به تحقق اين مطالبه داشته باشند.

تعداد بازديد:560 آخرين تغييرات:95/04/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر