چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
خروجي RSS

هر گیگابیت اینترنت ۳۰۰۰ تومان شد/ارزانی ۳۰ درصدی اینترنت

وزير ارتباطات خبر داد:

هر گيگابيت اينترنت ۳۰۰۰ تومان شد/ارزاني ۳۰ درصدي اينترنت

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از کاهش قيمت ۱۸ تا ۳۰ درصدي اينترنت خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه جديد، هر گيگابيت اينترنت به ۳۰۰۰ تومان رسيد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمود واعظي شب گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات براي نرخ‌هاي تلفن و اينترنت گفت: اگرچه ما نرخ تلفن ثابت را افزايش داده‌ايم اما رعايت حال مردم را نيز کرده‌ايم و نرخ‌هاي اينترنت را کاهش داده‌ايم تا در مجموع اين تغييرات تعرفه‌اي در سبد خانوار تأثير زيادي نداشته باشد.

وي گفت: بر اساس اين تصميم‌گيري مهم، شرکت ارتباطات زيرساخت تخفيف عمده‌اي را در فروش پهناي باند به ارائه‌دهندگان اينترنت مي‌دهد که در نهايت کاربران نهايي بين ۱۸ تا ۳۰ درصد با توجه به ميزان حجم استفاده از اينترنت در سرويس دريافتي خود، کاهش قيمت را احساس مي‌کنند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاکيد بر اينکه کاهش قيمت بستگي به حجم مصرف دارد، گفت: در گذشته هر گيگابيت اينترنت ۳۶۰۰ تومان بود که در اين مدل تعرفه‌اي به ۳۰۰۰ تومان رسيده است و اگر مشترکان تا ۱۰ گيگ استفاده کنند، اين تخفيف بسيار پايين‌تر مي‌آيد.

هيچ اطلاعاتي از هک سايت‌ها دست پيدا نکرده‌ايم

وي در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر در خصوص هک سايت‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي و ضريب امنيت اين سايت‌ها، گفت: موضوع هک سايت‌ها اصلاً تبليغاتي نبوده و وقتي حمله‌اي صورت مي‌گيرد، به جاي اينکه مرتب حرف بزنيم و دست خود را باز کنيم، بهتر است برنامه‌ريزي کرده و بدانيم که چگونه در مقابل اين عمل مقاومت و برخورد کنيم.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه در مورد هک سايت‌ها که در چند هفته اخير اتفاق افتاد، برخي که اصلاً اطلاع نداشتند مرتب مصاحبه مي‌کردند و ما اصلاً موافق نبوديم، گفت: بلافاصله پس از دريافت گزارش در اين زمينه، جلسات منطقي و منظمي با محوريت مرکز ملي فضاي مجازي، معاونت امنيت سازمان فناوري اطلاعات، مرکز ماهر، نيروي انتظامي و پليس فتا تشکيل شد و برنامه‌ريزي درستي در مورد برخورد با هک‌هاي داخلي و خارجي انجام گرفت.

واعظي خاطرنشان کرد: اين‌گونه مسائل اعمالي هستند و اعلاني نيست و نبايد انتظار داشت براي هر مورد آن مصاحبه انجام شود؛ ما در اين زمينه برخورد کرديم و خوشبختانه مشکل خاصي به وجود نيامد.

وي گفت: در اين زمينه خوشبختانه هيچ اطلاعاتي برداشته و سرقت نشد و هکرها تنها موفق به تغيير چهره سايت‌ها شدند.

اجراي مصوبه شوراي عالي فضاي مجازي در موعد مقرر

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مورد مصوبه شوراي عالي فضاي مجازي در خصوص ساماندهي شبکه‌هاي اجتماعي در کشور و الزام براي انتقال سرور شبکه‌هاي خارجي به داخل، گفت: آنچه که براي ما مهم است و منافع کشور را دربر دارد، اين است که مانند ساير کشورها شبکه‌هاي اجتماعي بومي داشته باشيم و در اين زمينه از تمامي دانشگاهيان و بخش خصوصي براي سرمايه‌گذاري در اين عرصه حمايت کرده‌ايم.

واعظي اضافه کرد: اما تا زماني که اين شبکه‌هاي اجتماعي بومي در کشور فعال شوند، بايد تعامل خود را با شبکه‌هاي اجتماعي خارجي داشته باشيم؛ بر اين اساس تلگرام و يا هر شبکه خارجي در ايران بخواهد فعاليت کند، بايد بر اساس مصوبه شوراي عالي فضاي مجازي عمل کند. اين الزام براي همه کشور بوده و نمي‌توان آن را ناديده گرفت.

وي تصريح کرد: بر اين اساس ما اميدواريم تعامل صورت گيرد و اين مسير در زمان تعيين شده طبق مصوبه پيش رود.

بازسازي کافوهاي نوري در شهران زمان مي‌برد

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مورد مشکلات ارتباطي در منطقه شهران تهران که به دليل انفجار گاز با اختلال مواجه است، گفت: خوشبختانه ما توانستيم در روز حادثه تا ساعت يک بعدازظهر ارتباط موبايل همراه اول را که از رده خارج شده و از کار افتاده بود، با همکاري ساير اپراتورها و استفاده از رومينگ ملي برقرار کنيم؛ به نحوي که تا بعدازظهر روز حادثه رومينگ اپراتور ايرانسل براي همراه اول به صورت سلول به سلول فعال شد و مشترکان در کمتر از نصف روز موفق به برقراري ارتباط شدند.

واعظي با تاکيد بر توافق بين اپراتورها در اجراي طرح رومينگ ملي گفت: اين هماهنگي به سرعت انجام شد و خوشبختانه در خصوص موبايل با مشکلي مواجه نشديم، اما در زمينه تلفن ثابت از آنجايي که تمام کافوهاي نوري آسيب ديده است، نيازمند بازسازي هستيم و اين زمان مي‌برد. بر اين اساس هم‌اکنون کار موقت در ارتباط‌رساني را انجام داده و امکان دايورت خطوط تلفن ثابت بر روي موبايل مشترکان وجود دارد. قطعاً به دنبال اين هستيم که سريعتر اين ارتباطات را براي مردم آن منطقه برقرار کنيم.

تعداد بازديد:486 آخرين تغييرات:95/04/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر