جمعه 23 آذر 1397 - 6 ربيع الثاني 1440 - 14 دسامبر 2018
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

عاشقانه ترین عدد اهدای خون در شب های قدر

آمار مراکز اهداي خون در تهران اعلام شد؛

عاشقانه ترين عدد اهداي خون در شب هاي قدر

پايتخت نشينان در سه شب ليالي قدر با ثبت ۴۴۸۸ واحد خون اهدايي‏، بار ديگر عزم و همت عاشقانه خود را براي نجات جان بيماران نيازمند به خون‏، به نمايش گذاشتند.

به گزارش خبرگزاري مهر ، ۵ هزار و ۱۶۰ شهروند تهراني در شبهاي قدر ماه مبارک رمضان امسال با حضور در صف داوطلبان اهداي خون نشان دادند که مثل هميشه ايام و لحظه هايي که نياز به انسانيت و ايثار باشد‏‏، مي توان روي آنها حساب ويژه اي باز کرد .

حاصل اين حضور انساني و آرماني در هشت مرکز اهداي خون پايتخت در شب هاي قدر، ثبت ۴ هزار و ۴۸۸ واحد خون اهدايي براي نجات جان بيماران نيازمند بود که خانم‌ها با سهم ۴ درصدي و آقايان با نقش ۹۶ درصدي در اين امر انساندوستانه مشارکت داشتند .

در اين شب ها يک هزار و ۶۳۶ اهداکننده مستمر خون توانستند ۳۶ درصد از جامعه آماري اهداکنندگان خون شبهاي قدر پايتخت را تشکيل دهند و يازده هزار و ۵۵ نفر با سهم ۲۵ درصدي از اين مشارکت انساني‏، براي اولين بار به خانواده بزرگ اهداکنندگان خون پيوستند و زندگي را با بيماران نيازمند به اشتراک گذاشتند .

آمار تفکيکي ميزان اهداي خون در ليالي قدر پايتخت اين گونه است که در شب اول قدر‏، جمعه چهارم تير ۱۳۹۵ تهراني ها ۱۳۴۳ بار به ياري بيماران شتافتند، يکشنبه ششم تير ۱۳۹۵ و در دومين شب قدر ۱۶۴۳ شهروند تهراني نام خود را در بين اهداکنندگان ليله القدري امسال ثبت کردند و در آخرين شب قدر‏، ۱۵۰۲ نفر سه شنبه هشتم تير ۱۳۹۵ خون اهدا کردند.

تعداد بازديد:574 آخرين تغييرات:95/04/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر