چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

افزايش 6 درصدي حقوق کارکنان در سال آينده

ميزان افزايش حقوق و دستمزد کارکنان دولت در سال آينده به طور ميانگين 6 درصد پيش بيني شده است.

 

واحد مرکزي خبر: معاون امور اقتصادي و هماهنگي برنامه ريزي معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور به خبرنگاران گفت : افزايش بيشتر دستمزد کارکنان موجب افزايش تورم مي شود و اين موضوع اثربخشي افزايش حقوق آنان را خنثي مي کند و کارکنان عملا نصيبي از افزايش حقوق نمي برند.

عسکري درباره آثار تورمي ارقام بودجه تصريح کرد : با توجه به انقباضي بودن بودجه 87 و نظارتهاي بيشتري که درباره بانکها تدارک ديده شده است ، پيش بيني مي شود که بودجه 87 حدود 15 و 6 دهم درصد اثر تورمي داشته باشد.

معاون امور اقتصادي و هماهنگي معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور سهم درآمدهاي نفتي را در کل منابع بودجه سال 87 حدود 44 درصد اعلام کرد و گفت : پيش بيني شده است 30 درصد از منابع بودجه سال اينده کل کشور نيز از محل دريافت ماليات و بقيه هم از ساير منابع تامين شود.

عسکري افزود : اعتبارات استاني مصوب امسال 3640 ميليارد تومان است که در لايحه بودجه سال اينده به 5350 ميليارد تومان افزايش يافته است.

وي گفت : در لايحه بودجه سال اينده کل کشور بودجه جاري نيز حدود 20 و 7 دهم درصد نسبت به امسال افزايش يافته است .

عسکري افزود : از انجا که حدود هشتاد درصد اعتبارات استانها مربوط به اموزش و پرورش و بنياد شهيد است در لايحه بودجه سال اينده پيش بيني کرديم بودجه اين دو دستگاه به صورت ملي پرداخت شود و به همين علت اين بخش از اعتبارات از رديف استاني حذف شده است.

وي ميزان اعتبارات اموزش و پرورش را در استانهاي سراسر کشور در سال جاري حدود 9 هزار ميليارد تومان اعلام کرد که در لايحه بودجه سال اينده به ده هزار و 700 ميليارد تومان افزايش يافته است.

معاون اقتصادي و هماهنگي معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري ميزان مصرف ارزي بودجه 87 را نيزحدود 36 ميليارد دلار اعلام کرد که بخش عمده ان براي توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي هزينه خواهد شد.

وي ميزان اين بودجه را در سال جاري 31 ميليارد دلار اعلام کرد.

علي عسکري بودجه شرکتهاي دولتي را در سال آينده با حدود 23 درصد رشد نسبت به امسال حدود 206 هزار ميليارد تومان اعلام کرد و افزود : از اين مقدار حدود 13 درصد اعتبارات هزينه اي است و درامد شرکتهاي دولتي خيلي بيشتر از اين رقم است.

وي افزود : بودجه شرکتهاي دولتي امسال 168 هزار ميليارد تومان است.

معاون اقتصادي و هماهنگي معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري درباره اينکه چه ميزان از منابع درامدي بودجه امسال محقق نشده است ، گفت : در بودجه امسال مقرر شد از محل واگذاري شرکتهاي دولتي هفت هزار ميليارد تومان منابع حاصل شود که حدود چهار هزار ميليارد تومان به صورت رد ديون و پرداخت بدهي دولت است و سه هزارميليارد تومان هم از طريق خصوصي سازي محقق شود که از اين محل ( سه هزار ميليارد تومان ) تاکنون هزار ميليارد تومان محقق شده است.

وي به جز منابع حاصل از ماليات که اندکي از برنامه کمتر است ، ساير درامدها را که در بودجه امسال پيش بيني شده است ، قابل تحقق دانست.

عسکري در پايان اظهار داشت : در زمينه واردات نيز ميزان درامدها کمتر از پيش بيني بودجه امسال است که با افزايش قيمت نفت جبران شد و به همين علت امسال متمم بودجه ارائه نشد و با اصلاحيه بودجه اين کمبود برطرف شد.

تعداد بازديد:995 آخرين تغييرات:86/10/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر