پنج شنبه 6 ارديبهشت 1397 - 10 شعبان 1439 - 26 آپريل 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
خروجي RSS

امروز ماه نو می شود/ امکان رصد هلال ماه در سه شنبه شب

در گفتگو با مهر اعلام شد:

امروز ماه نو مي شود/ امکان رصد هلال ماه در سه شنبه شب

مدير انجمن نجوم اهواز با بيان اينکه امروز ماه، نو مي شود، گفت: غروب سه شنبه پانزدهم تيرماه، هلال ماه قابل رويت است.

خسرو جعفري زاده، کارشناس نجوم به خبرنگار مهر در خصوص وضعيت هلال ماه شوال اظهار کرد: امروز، چهاردهم تيرماه ساعت ۱۵ و ۳۱ دقيقه ماه نو روي مي دهد و به همين دليل هلال ماه در غروب امروز ديده نخواهد شد.

وي افزود: بر اساس محاسبات، امروز در ساعت ۱۱ و يک دقيقه به وقت جهاني  و ساعت ۱۵ و ۳۱ دقيقه به وقت ايران، ماه نو مي شود؛ البته امروز هلال ماه  قابل رويت نيست.

جعفري زاده با بيان اينکه در روز ۳ شنبه وضعيت ماه از نظر رصدي بسيار مناسب است و مي توان  با چشم غير مسلح آن را مشاهده کرد، اظهار داشت: سه شنبه خورشيد در ساعت ۲۰ و۲۳ دقيقه غروب مي کند و ۱۵ دقيقه بعد از غروب خورشيد هلال ماه را مي توان با فاز ۲ درصد در ارتفاع ۳ درجه اي از افق به آساني مشاهده کرد.

مدير انجمن نجووم اهواز عنوان کرد: البته وضعيت رصدي هلال در برخي از مناطق کشور که داراي افق غبار آلود است کمي سختر مي شود، اما با دوربين دوچشمي نيز ديده خواهد شد.

جعفري زاده اظهار داشت: شرايط براي رويت اين هلال در شامگاه سه شنبه به گونه‌اي است که هرچه به سمت جنوب و غرب کشور جابه جا شويم امکان رصد ساده تري از هلال زيباي شوال ۱۴۳۷ در اختيار خواهيم داشت.

وي افزود : علاقه مندان به رصد آسمان مي توانند سياره زهره را نيز در نزديکي هلال ماه رصد کنند؛ براي اين منظور اگر پس از يافتن هلال کمي به سمت راست هلال ماه توجه کنيم، جسم نوراني همانند ستاره را مي بينيم که اين جسم سياره زهره است.

تعداد بازديد:449 آخرين تغييرات:95/04/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر