سه شنبه 21 مرداد 1399 - 21 ذي الحجه 1441 - 11 آگوست 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

لزوم برخورد عملی همه وزرا با فیش‌های نجومی

نمايندگان در گفتگو با مهر مطرح کردند؛

لزوم برخورد عملي همه وزرا با فيش‌هاي نجومي

نمايندگان مجلس ضمن تقدير از وزير اقتصاد به خاطر برخورد عملي با مديران متخلف خواستار برخورد عملي وزارتخانه هاي بهداشت، رفاه، نفت و صنعت با مديران متخلف شدند.

خبرگزاري مهر - گروه سياست، فهيمه رضيان: در چند هفته گذشته و با اوج گيري پديده انتشار فيش هاي حقوقي نامتعارف مديران دولتي، شاهد صدور بيانيه هايي از سوي مقامات دولتي بوديم از رئيس جمهور گرفته تا معاون اول وي و برخي ديگر از مديران ارشد که تقريبا همگي از عزم دولت براي برخورد با دريافت کنندگان چنين حقوق هايي و نيز بستن منافذ قانوني دريافت آن حکايت مي کرد. اما در مقام عمل تاکنون اقدام گسترده و قابل توجهي صورت نگرفته و تنها ۳-۴ مديرعامل بانک عزل شده و يکي يا دو مدير دولتي هم استعفا داده اند. اگرچه هنوز قضاوت در باره اقدامات دولت در اينباره زود است و زمان اگرچه اندک اما باقي است.

درخصوص روند پيگيري اين موضوع در قوه مجريه و نيز اقداماتي که در ادامه بايد پيش گرفته شود، با چند تن از نمايندگان مجلس به گفتگو نشستيم که در ادامه مي آيد:

احمد محمدي انارکي در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکيد بر لزوم شفاف‌سازي حقوق مديران از وزراي نفت، صنعت، نيرو، بهداشت و رفاه گفت:بايد حقوق‌هاي نجومي در اين وزارتخانه‌ها برخورد عملي کنند و طبق قانون با خاطيان برخورد شود.

نماينده مردم رفسنجان در مجلس تاکيد کرد: بايد علل چنين قانون‌گريزي‌هايي ريشه‌يابي و آسيب‌شناسي شود تا خلاءهاي قانوني اصلاح گردد.

بهرام نيا: مديران متخلف قبل از ورود نهاد هاي نظارتي پالايش شوند

حسن بهرام‌نيا نماينده مردم نهاوند نيز در اين خصوص گفت: مقام معظم رهبري به همه دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و نهادها تکليف کردند که با مديران متخلف داراي حقوق‌هاي نجومي برخورد شود. بايد دريافتي اين افراد به بيت‌المال بازگردد.

عضو کميسيون انرژي با تاکيد بر اينکه حجت بر همه وزرا و رؤسا تمام است، گفت: هر کس در بررسي و برخورد با اين تخلف کوتاهي کند، هم از نظر شرعي و هم از نظر عُرفي مسئول است.

بهرام‌نيا تصريح کرد: وزارت اقتصاد با مديران متخلف بانک‌ها و بيمه‌ها برخورد کرد. ساير وزارتخانه‌ها نيز اگر هر چه سريعتر  برخورد نکنند، مورد بازخواست قرار خواهند گرفت.

عضو کميته بررسي قراردادهاي نفتي و حقوق‌هاي نجومي در وزارت نفت و نيرو گفت: از طرفي کميسيون نيز تعدادي از نمايندگان از جمله بنده مأمور شديم تا قراردادهاي جديد نفتي و حقوق‌هاي نجومي در وزارتخانه‌هاي نفت و نيرو را بررسي کنيم.

وي اظهار داشت: وزارتخانه‌هاي نفت و نيرو نيز قبل از اينکه اقدام عملي از سوي نهادهاي نظارتي صورت گيرد، بايد دست به پالايش دروني بزنند.

کريمي: وزارتخانه هاي نفت، نيرو، صنعت، رفاه و بهداشت نتايج برخورد با مديران متخلف را به مردم گزارش دهند

علي اکبر کريمي نماينده اراک نيز در خصوص گفت: با توجه به تأکيدات مقام معظم رهبري، رئيس‌جمهور و مجلس، انتظار داريم مسئولان اجرايي که اين تخلفات در حوزه مديريتي آنها اتفاق افتاده است، قاطعانه با تخلفات برخورد کرده و نتايج آن را به ملت ايران گزارش دهند.

نماينده مردم اراک در مجلس شوراي اسلامي با تقدير از وزير اقتصاد به خاطر برکناري مديران متخلف بانکي و بيمه‌اي، خواستار بررسي هر چه سريعتر تخلفات اين افراد شد و گفت: عمده فيش‌هاي نجومي در شرکت‌هاي دولتي وابسته به وزارتخانه‌هاي نفت، صنايع، رفاه و بهداشت اتفاق افتاده بود و انتظار مي‌رود وزراي مربوطه اقدامات مورد نظر را انجام داده و نتايج را اعلام کنند.

فرهنگي: وزرا ملاحظه کاري ها را براي برخورد با حقوق هاي نجومي کنار بگذارند

محمدحسين فرهنگي نيز در گفتگو با خبرنگار مهر در اين خصوص گفت: اقدام وزير اقتصاد در برخورد با متخلفان فيش‌هاي نجومي سريعتر از وزارتخانه‌هاي بهداشت، رفاه، نفت، نيرو و صنعت بوده است و انتظار مي‌رود اين وزارتخانه‌ها نيز هر چه سريعتر با متخلفان برخورد کنند. وزرا بايد رويه‌ها را اصلاح کرده و ملاحظه‌کاري را براي برخورد با متخلفان کنار بگذارند.

وي تبعيض در پرداختي حقوق به کارمندان و مديران را عامل بي‌انگيزگي کارمندان خواند و گفت: ديوان محاسبات پرونده فيش‌هاي نجومي را با جديت دنبال مي‌کند، دادستاني هم اقدامات جدي انجام داده است؛ اميدواريم سازمان بازرسي هم هر چه سريعتر به اين موضوع ورود کند.

تعداد بازديد:737 آخرين تغييرات:95/04/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر