چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

انتخاب جنتی به ریاست خبرگان رهبری خبر بدی است!

نتانياهو:

انتخاب جنتي به رياست خبرگان رهبري خبر بدي است!

نخست وزير رژيم صهيونيستي ضمن ابراز نگراني نسبت به فعاليت هاي هسته اي ايران گفت که انتخاب احمد جنتي به رياست مجلس خبرگان رهبري خبر بدي است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اورشليم پست، «بنيامين نتانياهو»، نخست وزير رژيم صهيونيستي در اظهارات اخير خود در مورد آنچه وي خطرات ايران هسته اي مي خواند، از نگراني تل آويو و کشورهاي عربي منطقه نسبت به برنامه هسته اي ايران و برجام سخن گفت.

بر اساس اين گزارش، «نتانياهو» در پاسخ به چگونگي وضعيت مساله هسته اي ايران گفت: برنامه هسته اي ايران متوقف نشده و فاصله زيادي هم با توقف دارد.

وي با اشاره به اينکه ايران در آينده قادر خواهد بود تا هر مقدار اورانيوم که بخواهد، غني کند، ادعا کرد: اسرائيل و کشورهاي عربي همه در مورد آنچه قرار است در ۱۲ سال آينده اتفاق بيفتد نگران هستند.

نخست وزير رژيم صهيونيستي گفت: مشکل اين نيست که در آينده چه اتفاقي در صورت نقض توافق از سوي ايران خواهد افتاد، بلکه نگراني اينجاست که در صورت پايبندي ايران به توافق چه خواهد شد.

«نتانياهو» با اشاره به اختلافات خود با «باراک اوباما»، بر سر توافق هسته‌اي، گفت که مشکلي با تمايل واشنگتن براي صدور مجوز غني سازي اورانيوم به ايران نداشته است، بلکه تاکيد کرده که اين اجازه مي بايست مشروط باشد.

وي همچنين با اين ادعا که ايران خصومت هاي منطقه اي خود عليه اسرائيل و کشورهاي عربي تغيير نداده، اظهار کرد: اين مسئله (مجوز غني سازي اورانيوم) بايد به نحوه رفتار ايران منوط مي‌شد.

«نتاينياهو» با اذعان به انجام کارشکني هاي گسترده عليه کشورمان بر سر مساله تصويب تحريم هاي بين المللي ضد ايراني افزود: اسرائيل نسبت به آگاهي بخشي جهاني در خصوص تهديد هسته اي ايران اقدام کرد که در نهايت منجر به وضع تحريم هاي ضد ايراني منجر شد.

وي همچنين افزود: اگر اقدامات اسرائيل نبود، ايران اکنون سلاح هسته اي (در دست) داشت.

اما نخست وزير رژيم صهيونيستي در آخرين بخش از سخنان خود، با اشاره به تمديد رياست «آيت الله جنتي» بر مجلس خبرگان رهبري گفت: اين خود نشاني ديگر از اين است که ايران همچنان خبرهاي بدي براي امنيت خاورميانه خواهد داشت.

تعداد بازديد:424 آخرين تغييرات:95/05/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر