چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

شکست نزدیک تیم ملی والیبال برابر لهستان/ اولین امتیاز المپیکی

گزارش خبرنگار مهر از برزيل؛

شکست نزديک تيم ملي واليبال برابر لهستان/ اولين امتياز المپيکي

تيم ملي واليبال ايران در دومين بازي خود در مرحله گروهي المپيک ريو به مصاف لهستان رفت و با ارايه يک بازي شايسته برابر اين تيم قدرتمند ۳ بر ۲ شکست خورد تا نخستين امتياز خود را کسب کند.

به گزارش خبرنگار اعزامي مهر به ريودوژانيرو، تيم ملي واليبال ايران دومين ديدار خود را در مرحله گروهي المپيک ريو برابر لهستان برگزار کرد و با جود ارايه يک بازي شايسته برابر اين تيم مدعي نتيجه را ۳ بر ۲ واگذار کرد.

تيم ايران ست هاي اول و دوم را به ترتيب ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۲۳ واگذار کرد اما در ست هاي سوم و چهارم برتري ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۰ را رقم زد. در ست پنجم نيز تيم لهستان ۱۸ بر ۱۶ برنده شد. با اين نتيجه تيم کشورمان نخستين امتياز خود را در المپيک ريو کسب کرد.

شروع بدون دريافت!
در اين بازي تيم ايران بازي را با ترکيب سعيد معروف، سيدمحمد موسوي، عادل غلامي، شهرام محمودي، ميلاد عبادي پور، حمزه زريني و مهدي مرندي (ليبرو) شروع کرد.

شاگردان لوزانو در آغاز ست نخست از تمرکز لازم برخوردار نبودند. لهستان خوب سرويس زد و در دفاع روي تور هم بهتر ظاهر شد تا ۹ بر ۵ پيش بيفتد و لوزانو درخواست تايم اوت کند. در ادامه لوزانو تغييراتي را ايجاد کرد و غفور و مهدوي را به ميدان فرستاد.

اگرچه تيم ايران به ۳ امتيازي لهستان رسيد ولي بار ديگر اشتباهات در دريافت هاي اول باعث شد حريف فاصله را افزايش دهد و ست نخست را با حساب ۲۵ بر ۱۷ به سود خود پايان دهد.

کورک بدون مهار بود
در ست دوم تيم ايران شروع بهتري داشت. فرهاد قائمي که در ترکيب اصلي قرار گرفته بود به دريافت هاي اول اندکي سر و سامان بخشيد. دو تيم تا امتياز ۴ برابر پيش رفتند که به يکباره ۳ امتياز به لهستان رسيد و لوزانو را مجاب کرد تقاضاي تايم اوت کند.

بازي در ادامه روند بهتري براي ايران پيدا کرد. لهستان در يک مقطع ۲ امتياز پيش افتاد اما ايران در دفاع روي تور وضعيت بهتري پيدا کرد و در امتياز ۱۶ با اين تيم برابر شد و حتي ۱۸ بر ۱۷ پيش افتاد. لهستاني ها که تمام توپ ها را به کورک در منطقه دو زمين خود مي رساندند با اسپک هاي بي مهار اين بازيکن بار ديگر پيش افتادند و ست دوم را هم ۲۵ بر ۲۳ برنده شدند.

بازگشت تيم ايران
در ست سوم تيم ايران با سرويس هاي خوب و دريافت هاي بهتري که داشت ۴ بر يک از لهستان پيشي گرفت تا آنتيگا خيلي زود تقاضاي تايم اوت کند. بعد از بازگشت دو تيم به ميدان لهستان شرايط خود را تغيير داد و بار ديگر با سرويس هاي خوبي که زد به امتيازگيري پرداخت و در امتياز ۸ بود که با ايران برابر شد.

حساسيت هاي اين ست در ادامه باعث شد تا هر دو تيم پا به پاي يکديگر پيش بروند. تساوي دو تيم در امتياز ۲۰ نيز حکايت از بازي برابر دو تيم داشت. تيم لهستان يک امتياز پيش افتاد اما ايران ۲ امتياز متوالي گرفت و جبران کرد. شاگردان لوزانو با برتري ۲۵ بر ۲۳ اين ست به نوعي به بازي بازگشتند.

ست چهارم به نام شاگردان لوزانو
در آغاز ست چهارم تيم ايران امتيازات خوبي را کسب کرد و ۴ بر ۲ پيش افتاد ولي لهستاني ها با هماهنگي در دفاع روي تور و انتهاي زمين خود کار را به تساوي کشاندند و برتري ۸ بر ۷ خود را روي تابلوي امتيازات ثبت کردند.

از امتياز دهم بود که لهستان دو اختلاف پوئن با ايران ايجاد کرد و در ادامه کار با وجود تلاش هاي لوزانو، اين تيم لهستان بود که فاصله خود را افزايش هم داد. شاگردان لوزانو که همه تلاش خود را به کار گرفته بودند در امتياز ۱۹ با دفاع موسوي با حريف برابر شدند.

دو سرويس عالي از سوي فرهاد قائمي تيم ايران را از حريف پيش انداخت و تلاش لهستان براي جبران هم جواب نداد تا ايران اين ست را ۲۵ بر ۲۰ برنده شود.

اشتباه در امتيازات سرنوشت
در ست پنجم اين ديدار بازيکنان دو تيم با کمترين اشتباه به توپ ضربه زدند و در امتياز ۲ برابر شدند. در اين ست هر دو تيم برابر پيش رفتند و تا امتياز ۱۰ مساوي بودند که لهستان يک امتياز پيش افتاد. با اين حال تيم کشورمان شرايط را تغيير داد و دو تيم در امتياز ۱۴ برابر شدند. در نهايت لهستان از اشتباهات تيم ايران در امتيازات حساس استفاده کرد و ۱۸ بر ۱۶ اين ست را پيروز شد.

تعداد بازديد:505 آخرين تغييرات:95/05/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر