یکشنبه 6 خرداد 1397 - 11 رمضان 1439 - 27 مي 2018
صفحه اصلي/قرآن

برگزاری نخستین مسابقات «مدهامتان» ویژه نوجوانان

ميرزايي‌نسب خبر داد:

برگزاري نخستين مسابقات «مدهامتان» ويژه نوجوانان

گروه فعاليت‌هاي قرآني: دبير جشنواره قرآني «مدهامتان» از برگزاري نخستين دوره جشنواره قرآني مدهامتان ويژه نوجوانان زير 18 سال به صورت آزمايشي خبر داد و گفت: اين رقابت‌ها در پنج استان برگزار مي‌شود.

مجتبي ميرزايي‌نسب، مسئول دبيرخانه دائمي جشنواره‌هاي فرهنگي و هنري جوانان مساجد کشور، در گفت‌وگو با خبرگزاري بين المللي قرآن(ايكنا) ، مورد آخرين وضعيت جشنواره قرآني مدهامتان، گفت: در حال حاضر اين جشنواره در مرحله ثبت نام قرار دارد و تلاش داريم تا ثبت نام در دور جديد تمديد نشود.
وي افزود: امسال يکي ديگر از بخش‌هايي که به جشنواره اضافه شده است، رقابت اعضاي کانون‌هاي زير 18 است. در اين بخش و به صورت آزمايشي مسابقات را در سه رشته و در بين شرکت‌کنندگان پنج استان، برگزار خواهيم کرد.
ميرزايي‌نسب تصريح کرد: اين مسابقات در سه رشته حفظ پنج جزء، اذان و قرائت است که در استان‌هاي خراسان رضوي، قم،‌ يزد، مرکزي و هرمزگان برگزار مي‌شود و برگزيدگان اين رشته‌ها که تنها در بخش آقايان برگزار مي‌شود، به مرحله کشوري راه مي‌يابند.
دبير جشنواره قرآني مدهامتان، در پاسخ به اين سوال که چرا در گذشته مسابقات در اين سطح برگزار نشده است، گفت: با توجه به اينکه رقابت‌ها در اين رده سني توسط آموزش و پرورش و شکوفه‌‌ها برگزار مي‌شد، اين رقابت‌ها را برگزار نمي‌کرديم،‌ اما در حال حاضر تصميم گرفته شده است تا رقابت‌ها در اين بخش در پنج استان به صورت آزمايشي برگزار شود.
ميرزايي‌نسب اظهار کرد: البته استان‌هايي که جذب اعتبارات استاني داشته‌اند با همکاري و هماهنگي آموزش و پرورش مسابقاتي در اين سطح در مرحله استاني را برگزار کرده‌اند. اين رقابت‌ها در حالي در مرحله کشوري براي اولين بار برگزار مي‌شود، که با استقبال خوبي از سوي نوجوانان مواجه شده است.
وي در پايان اذعان کرد: اين مسابقات آذرماه امسال در شهر قم و همزمان با مسابقات بزرگسالان مدهامتان برگزار مي‌شود.

تعداد بازديد:438 آخرين تغييرات:95/05/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر