چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4 شوال 1441 - 27 مي 2020
صفحه اصلي/خانواده

راههایی برای شاد کردن همسفر زندگی

راههايي براي شاد کردن همسفر زندگي

آخرين باري که در زندگي مشترک احساس خاصي داشته ايد و طعم زيباي زندگي زير زبان تان آمده کي بوده است. مطمئن زماني که شما به عنوان مرد خانواده و زن زندگي احساس خاص بودن به همسرتان داده ايد.

اگر دوست داريد شوهري شادتر از هميشه داشته باشيد و وي را با ذوق تر و خندان تر از قبل ببينيد اين ترفندها را به کار گيريد. راه هايي وجود دارد که مي توانيد همسفر زندگي تان را شاد کنيد و به او احساس خاص بودن دهيد. اگر نمي دانيد چگونه اين کار را انجام دهيد، ما به شما مي گوييم .

از زندگي با او راضي باشيد

نتايج تحقيقات نشان مي دهد، شادي مردها رابطه مستقيمي با شادي همسرانشان دارد. اين محققان مي گويند اگر مردي احساس کند همسرش از شرايط زندگي راضي است و به زندگي زناشويي شان نمره بالايي مي دهد، او هم شاد مي شود حتي اگر آنقدرها هم از ازدواجش راضي نباشد.

يک نامه عاشقانه بنويسيد

به ياد بياوريد اولين روزهايي را که چقدر مشتاقانه منتظر بوديد تا پيامي يا يادداشتي از يکديگر دريافت کنيد. باز هم اين کار را انجام دهيد و به تمام دلايلي که همسرتان را بهترين همسر مي دانيد، فکر کنيد. همسر شما از اينکه فکر کند او هم شما را خوشحال مي کند، شاد خواهدشد.

با تمام وجود به او  گوش دهيد

وقتي همسر شما در مورد کار، دوستان، سياست، ورزش يا خاطره اي صحبت مي کند يا عقيده يا فکرش را مي گويد، به او توجه کنيد. اين کار نشان مي دهد شما به مسائل، نگراني ها، علايق و عقايد او احترام مي گذاريد و هيچ چيز بيش از اين او را راضي و شاد نمي کند.

مثل روزهاي اول ازدواج، ميز بچينيد

به جاي هداياي گرانبها، وقت خود را در اختيار همسرتان قرار دهيد. نشان دهيد که به او توجه داريد، حتي پس از يک روز کار سخت!
غذاي مورد علاقه همسرتان را درست کنيد. بعد از يک روز معمولي که همسرتان از سر کار برگشت، او را با غذاي مورد علاقه اش متعجب کنيد. او خوشحال مي شود که شما بهترين  غذا را برايش درست کرده و وقت خود را به درست کردن آن اختصاص داده ايد.

در کنارش مسابقات ورزشي را ببيند

گاهي نيز بگذاريد کنترل تلويزيون دست همسرتان باشد. درست است که دوست داريد همسرتان بيشتر وقتش را با شما بگذراند، اما اجازه دهيد مسابقات ورزشي مهم را که خيلي دوست دارد تماشا کند.

به چشمانش نگاه کنيد

وقتي با همسرتان صحبت مي کنيد، اطمينان حاصل کنيد که تماس چشمي داريد. اين کار موجب اطمينان خاطر او از توجه و احترام شما مي شود و به هر مردي قدرت مي بخشد.

خانواده اش را مهمان کنيد

گهگاه خانواده اش را در تعطيلات آخر هفته به خانه تان دعوت کنيد. خانواده همسرتان براي او مفهوم عميقي دارد.

بعد از يک روز خسته کننده يک پيام زيبا مهمانش کنيد

بعد از يک روز خسته کننده کاري به همسرتان پيغامي زيبا بدهيد. هنگامي که همسرتان مشغول تماشاي يک فيلم است برايش ميوه يا تنقلات ببريد. براي او بليت تماشاي بازي فوتبال بخريد و او را شگفت زده کنيد.

اولين ملاقات تان را خلق کنيد

اولين قرار ملاقاتي را که قبل از ازدواج با او داشتيد دوباره خلق کنيد. لباس هاي مورد علاقه همسرتان را در خانه بپوشيد.ظاهرتان را هميشه زيبا نگه داريد. به خاطر اينکه سال هاي زيادي از ازدواجتان گذشته، از زيبايي ظاهرتان و مرتب بودنتان نگذريد. همسر شما از اينکه هنوز هم به ظاهرتان مي رسيد از شما قدرداني خواهد کرد.

دست به دست هم بديد

وقتي که کنارش نشسته ايد دستش را بگيريد و نوازش کنيد. همسرتان از اين رابطه صميمي لذت مي برد. سعي نکنيد همسرتان را عوض کنيد و او را همان طور که براي ازدواج پذيرفتيد، بپذيريد.

به او بگوييد که دوستش داريد

در گوش او نجوا کنيد که دوستش داريد. بارها اين جمله را در گوشش بگوييد. اين کار موجب مي شود احساس خوشحالي کند.

*رازهايي درباره شادکردن خانمها

نتايج تحقيقات نشان مي دهد، شادي مردها رابطه مستقيمي با شادي همسرانشان دارد. اين محققان مي گويند اگر مردي احساس کند همسرش از شرايط زندگي راضي است و به زندگي زناشويي شان نمره بالايي مي دهد، او هم شاد مي شود
زن ها چيز زيادي از مردها نمي خواهند. هرچند اين ويژگي ها در هر کسي پيدا نمي شوند ولي هر مردي قادر به داشتن آنها است. شايد بگوييد هيچ کسي نيست که هيچ نقصي نداشته باشد و بتواند تمام اين ويژگي ها را با هم داشته باشد، اما اين واقعيت ندارد. مردان زيادي هستند که اين ويژگي ها را به حد کمال ندارند، ولي به اندازه اي دارند که بتوانند زن زندگيشان را خوشحال کنند. و اين همان حدي است که شما به داشتن اين ويژگي ها نياز داريد.
روشهاي زير کمک مي کند حال که خانم تان تصميم گرفته شما را خوشحال کند، شما هم او را در زندگي راضي نگه داريد و نشاط را به زندگي تزريق کنيد چرا که اين زن است که سلامت رواني يک خانواده را تضمين کند وقتي شرايط براي خودش خوب باشد.

از او تشکر و قدراني کنيد

از تلاش هاي همسرتان تشکر کنيد و ببينيد اين تشکر تا چه حد موثر واقع مي شود. به اين فکر کنيد که همسر شما زن خيلي خوبي است، مادري بسيار خوب، عروسي بهتر از ديگر عروس ها و اگر به اين طرز فکر ادامه دهيد، او همين طور خواهد شد.

در ستايش همسر خسيس نباشيد

خسيس نباشيد و در ستايش همسر خود دست و دلباز باشيد. اما به ياد داشته باشيد که در هيچ موردي مبالغه نکنيد. بايد همسرتان استحقاق تعريف و تمجيدي را که شما مي کنيد، داشته باشد وگرنه ممکن است نتيجه ي خوبي ندهد.

عذرخواهي کنيد

وقتي از شما خطايي سر مي زند اظهار تاسف کنيد. وقتي هم که تقصير از شما نيست باز هم اظهار تاسف کنيد!

استعدادهاي پنهان او را کشف کنيد

همسر خود را تشويق کنيد و کمک کنيد تا استعدادهاي پنهاني او شکوفا شود.

يک شاخه گل و ديگر هيچ

به جاي هداياي گرانبها، وقت خود را در اختيار همسرتان قرار دهيد. نشان دهيد که به او توجه داريد، حتي پس از يک روز کار سخت! براي او هديه اي ببريد حتي يک شاخه گل به اين ترتيب او خوش اخلاق مي ماند.

لطفا قرص سردرد او باشيد

وقتي اوضاع قمر در عقرب است، لبخند را فراموش نکنيد. اگر بخنديد دنيا هم با شما مي خندد و اگر گريه کنيد يقين بدانيد که دنيا شما را تنها خواهد گذاشت. بدانيد زماني که همسرتان از سر درد شکايت مي کند، چاره سر درد او قرص مسکن نيست، بلکه يک لبخند است.

با همسرتان با قلم و خودکار بجنگيد

هرگز با همسرتان نجنگيد، چون امکان ندارد در جنگ برنده شويد. در عوض از قلم براي نوشتن آن چه در ذهن داريد استفاده کنيد. بعد آن را به همراه شاخه اي گل تحويل او بدهيد.

به زنان راستش را بگوييد

زن ها نمي خواهند که همسرشان در مورد مسائل مهم به آنها دروغ بگويد. آنها مي خواهند بخش مهمي از زندگي همسرشان، حتي مهمترين بخش آن باشند. يک زن مي خواهد بداند در زندگي همسرش چه مي گذرد و مي خواهد که مرد زندگي اش به او اعتماد داشته باشد.
تعداد بازديد:735 آخرين تغييرات:95/05/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر