چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

موشکهای ایران هیچ محدودیتی در برد، قدرت تخریب و دقت اصابت ندارند

وزير دفاع:

موشکهاي ايران هيچ محدوديتي در برد، قدرت تخريب و دقت اصابت ندارند

وزير دفاع با بيان اينکه آنچه که ما را در موضع بازدارندگي بالا قرار مي‌دهد، توان موشکي ايران است، گفت:ما هيچ محدوديتي در برد، قدرت تخريب و دقت اصابت در دوره زمانبندي حفظ کيفيت محصول نداريم.

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار حسين دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته تهران با اشاره به ۱۱ سپتامبر گفت: به دنبال اين حداثه حمله آمريکا به کشورهاي منطقه شروع شد که پيامدهاي بسيار تأثيرگذار و گسترده‌اي اين تهاجم و اشغال با خودش داشت و هنوز منطقه ما گرفتار پيامدهاي اين مداخله و اشغالگري است.

وي افزود: آمريکايي‌ها حمله کردند به اعتبار اينکه مي‌گفتند در نقاطي از اين جغرافياي جهان مراکزي وجود دارد که آنجا تربيت تروريست مي‌کنند و امنيت آمريکايي‌ها و کشورهاي وابسته به آنان را مورد حمله قرار مي‌دهند.

وزير دفاع با اشاره به راهبرد آمريکا براي اين مسئله گفت: آنها به دنبال ايجاد خاورميانه بزرگ بودند که دولت‌هاي مستبد وابسته و بدون پشتوانه مردمي را با دولت‌هاي برآمده از مسير دموکراسي يا انتخاب مردم سر کار بياورند و تصورشان بر اين بود با طرح شعار «ثبات، صلح و امنيت و دموکراسي و رفاه» مي‌توانند زمينه حضور و پيوسته دائمي خود را براي رسيدن به اهداف خود بوجود بياورند.

دهقان تصريح کرد: حرکت آمريکايي ها در همان آغاز با شکست مواجه شد. در اين ميان يک بحث جديد و يک راهبرد جديدي را در پيش گرفتند و آن اين بود که اگر بخواهند در منطقه حضور داشته باشند و اگر بخواهند امنيت اسرائيل را تأمين کنند، بايستي چند کار اساسي را در برنامه‌هاي خود بگنجانند.

وي گفت: اولين اقدامي که آنها انجام دادند اين بود که اقداماتشان منجر به هزينه نشود. دوم آنکه جريان‌هايي ايجاد کنند که اين جريان‌ها يک فضاي بي‌ثباتي در منطقه بوجود بياورند.

وزير دفاع ادامه داد: آمدند بحث از بين بردن ظرفيت‌هاي انقلابي موجود در برخي از کشورهاي منطقه را کليد زدند و با حملات‌هايي که به حزب‌الله و بعد هم به حماس کردند، تصورشان اين بود که مي‌توانند ظرفيت‌هاي انقلابي ايجاد شده را مهار کنند.

دهقان گفت: از يک طرف آمدند اسلام‌هراسي و شيعه‌هراسي و ايران‌هراسي را در دستور کار خود قرار دادند تا کشورهاي اسلامي را در يک موضع تقابلي با اسلام انقلابي قرار دهند و سرمايه‌هاي عظيم ملت‌هاي منطقه را در جهت خريد سلاح و مهمات هدايت کنند تا مسير حرکت انقلاب اسلامي ما که منشأ و بنياني بود براي درس‌گيري ساير ملت‌ها را منحرف سازد.

وزير دفاع با بيان اينکه تروريست‌ها که داعيه اسلام دارند، مسلمان نيستند بلکه صهيونيسم هستند، گفت: آمريکا با به صحنه آوردن اين جريان‌ها، ظرفيت انقلابي کشورهاي مسلمانان را تخليه کردند و از سوي ديگر منابع مادي و معنوي آنان را مورد هجمه قرار دادند.

وي تاکيد کرد: امروز در وضعيتي قرار داريم که تمامي سياست‌هاي به ظاهر طراحي شده توسط تحليلگران در رابطه با مسائل منطقه تماماً با شکست مواجه شده است. امروز تنها و يگانه ملت و کشوري که در صحنه مقابله با حضور، نفوذ و اعمال سيطره و مقابله با سياست‌هاي آمريکا ايستاده است، ايران است اما اين توان ايستادگي و مقاومت از کجاست؟

وزير دفاع با طرح اين سؤال که ثبات، امنيت و صلح در چه شرايطي قابل حصول است؟ گفت: اگر احترام به خواسته‌ها، آمال و اهداف ملت‌ها وجود داشته باشد، به عنوان اولين اصلي است که مي‌تواند به دنبال خود صلح، ثبات و امنيت بياورد. دوم حمايت از حکومت‌هاي مردمي است که مردم آن حکومت‌ها را قبول دارند که اگر اين‌گونه شود مي‌توان انتظار داشت که امنيت و ثبات نيز ايجاد شود.

وي تاکيد کرد: آن چيزي که در کنار اين دو اصل مي‌تواند صلاح و ثبات با خود بياورد، قدرتمند بودن و توان دفاعي ملت‌هاست.

وزير دفاع تصريح کرد: امروز کشور ما از عناصر قدرتي بهره‌مند است که قدرت ملي ما را به حدي ارتقا بخشيده که اين ملت را در مقابل هر تهديدي بيمه کرده است.

دهقان با بيان اينکه نيروهاي مسلح با اشراف کامل اطلاعاتي تمامي حرکت‌هاي ضد انقلابي را رصد و مقابله مي‌کنند، گفت: ما از چنان ظرفيت و توان نظامي بهره‌مند هستيم که قادريم هر تهديدي را بر عليه اين ملت که بخواهد در قالب يک تجاوز احتمالي صورت گيرد، با آن مقابله کنيم.

وي با اشاره به صنايع دفاعي ايران گفت: اين صنايع با بهره‌مند بودن از دانشمندان و پژوهشگران و از يک دانش و طراحي‌ محصولات و اقلام نظامي مورد نياز بهره‌مند است و از آن طرف انگيزه و روحيه جهادي حاکم بر اين صنايع منجر به آن شده است که چند ويژگي را در صنايع دفاعي خود داشته باشيم.

وزير دفاع تاکيد کرد: امروز صنايع دفاعي کشور ما ضمن اينکه تامين‌کننده تمام اقلام نظامي مورد نياز کشور است، بر مبناي دکترين و راهبردهاي دفاعي کشور و تعيين شده از طرف رهبري به گونه‌اي سامان پيدا کرده است که قادر است تمام نيازهاي نظامي ما را تامين کند.

دهقان با بيان اينکه آنچه که ما را در موضع بازدارندگي بالا قرار مي‌دهد، توان موشکي ايران است، گفت: امروز توان موشکي ما در حدي است که قادريم در هر برد عملياتي مورد نياز متناسب با تهديدات محتمل و با ميزان تخريب و کشندگي بالا متناسب با هدف مورد اصابت و با دقت بالاي قرار دادن اهداف و با ماندگاري و حالت تاکتيکي قابل اعتماد براي حضور به موقع در هر نقطه‌اي براي انجام عمليات و خروج از منطقه براي پيشگيري از اقدام متقابل دشمن اين اقدام را در اختيار داريم و ما هيچ محدوديتي در برد، قدرت تخريب و دقت اصابت در دوره زمانبندي حفظ کيفيت محصول نداريم.

دهقان گفت: ما امروز قادر به حضور در فضا هستيم و قادريم ماهواره‌هاي تا ۵۰۰ کيلويي را در مدار ۵۰۰ کيلومتري قرار دهيم که ماندگاري آن را بيش از سه يا چند سال خواهد کرد که مي‌تواند تمامي نيازهاي مربوط به داده‌هاي مکاني و بحث‌هاي مخابراتي و ارتباطي را براي ما تأمين کند.

وي همچنين با اشاره به حوزه امکانات دريا در حوزه دريايي نيز گفت: ما در تمام عرصه‌هاي زيرسطحي، اثر سطحي و سطحي در بحث شناورهاي تندروي تاکتيکي و شناورهاي سنگين و حتي زيردريايي‌ها قادر به توليد هستيم و محصولات ما در نيروهاي مسلح به کار گرفته مي‌شود.

وزير دفاع گفت: در بحث صنايع الکترونيک الحمدالله امروز به سطحي از توانمندي رسيده‌ايم که قادريم نيازهاي امنيتي خود را ايجاد کنيم و در مسير مقابله با حملات سايبري دشمن، تأسيسات، امکانات و ارتباطات خود را حفظ کنيم.

دهقان تاکيد کرد: اين ظرفيت امروز نه تنها در خدمت نيروهاي مسلح است بلکه در خدمت جريان‌هاي مقاومت نيز است. امروز جريان مقاومت عمده نيازهاي خود را از صنايع دفاعي ما تامين مي‌کند و جالب است بدانيد که قدرت سلاح‌ها، تجهيزات و امکاناتي که در اختيار مقاومت قرار مي‌دهيم، در مقايسه با آنچه که صاحبان قدرت در اختيار مقابل ما يعني معارضين قرار مي‌دهند، از کاربري و اثربخشي بالاتري برخوردار است. اين به معناي وجود يک قدرت، قابليت، توان و يک عزم و اراده‌اي است که ملت ما را مطمئن مي‌سازد از اينکه صنايع دفاعي در خدمت نيروهاي مسلح و جريان‌هاي مقاومت قادر خواهند بود همه صحنه‌هاي ديروزي را براي ملت ما رقم بزنند.

تعداد بازديد:482 آخرين تغييرات:95/05/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر