دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11 جمادي الثاني 1442 - 25 ژانويه 2021
صفحه اصلي/اخبار فناوري

سیستم سریع هشدار دهنده سرقت به پلیس ساخته شد

توسط محققان کشور؛

سيستم سريع هشدار دهنده سرقت به پليس ساخته شد

محققان در يک پارک علم و فناوري موفق به طراحي و ساخت سيستم امنيتي پليس شدند که مي تواند به هنگام سرقت، کمتر از ۶ ثانيه، نزديک ترين پليس گشت را خبر کند.

علي اکبر شفايي، ايده پرداز و عضو هيات مديره يک شرکت دانش بنيان در پارک علم و فناوري مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص «طراحي دستگاه امنيتي پليس» گفت: در حال حاضر سيستم هاي دزدگير اماکني که در ايران نصب هستند امنيت ندارند به همين دليل درصدد آمديم تا سيستم هاي امني را طراحي کنيم.

وي با بيان اينکه در همين راستا سيستم امنيتي فوق پيشرفته را با استفاده از الگوريتم هاي اروپايي طراحي کرديم، افزود: با استفاده از اين سيستم مي توان دزدي هاي برخي اماکن از جمله طلا فروشي، بانک ها و مکان هاي عمومي را در عرض ۶ ثانيه به نزديکترين گشت پليس اطلاع داد.

شفايي با بيان اينکه اين سيستم، مکان و ساعت سرقت را به مرکز پليس و نزديک ترين گشت به صورت شبکه اي اطلاع مي دهد، عنوان کرد: البته اين سيستم بيشتر براي اماکن نظامي طراحي شده است تا موقعيت مکان حادثه را به پليس اطلاع دهد.

شفايي با بيان اينکه اين سيستم نمونه خارجي داشته ولي از آن در ايران وجود ندارد، گفت: ما توانستيم بدون اينکه نمونه آن در ايران وجود داشته باشد آن را بومي سازي کنيم.

وي گفت: اکنون مجوز براي مکانهايي از جمله بانک ها و طلافروشي و ... اخذ شده است، گفت: مجوز اين مکان ها توسط پارک علم و فناوري مازندران گرفته شده ولي درصدد هستيم تا براي مکان هاي دولتي و نظامي(نيروي انتظامي، دادگاه) نيز مجوز را بگيريم.

وي تاکيد کرد: بنا داريم کل کشور را  با اين سيستم پوشش دهيم و به توليد انبوه برسانيم ولي همواره با مشکلاتي روبرو مي شويم.

تعداد بازديد:748 آخرين تغييرات:95/05/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر