سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

کاهش ۱۵ درصدی تلفات حوادث رانندگی در پنج ماه اول امسال

مديرکل پزشکي قانوني سيستان و بلوچستان خبرداد :

کاهش ۱۵ درصدي تلفات حوادث رانندگي در پنج ماه اول امسال

زاهدان - مديرکل پزشکي قانوني سيستان و بلوچستان گفت: در پنج ماه نخست امسال ۳۵۴ نفر در حوادث رانندگي جان خود را از دست دادند که اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد کاهش يافته است.

رضا عبدي در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:  از کل تلفات حوادث رانندگي در پنج ماه ابتدايي سال جاري ۲۷۳ نفر مرد و ۷۱ نفر زن بودند.

وي افزود : در اين مدت محورهاي برون شهري با ۲۴۸ کشته بيشترين تعداد تلفات حوادث رانندگي را به خود اختصاص مي دهد و پس از آن محورهاي روستايي با ۷۱ و درون شهري با ۳۵ فوتي بيشترين تعداد کشته را داشتند.

وي گفت : در پنج ماه نخست امسال شهرستانهاي ايرانشهر با ۸۲ ، زاهدان با ۷۸ و زابل با ۵۵ فوتي بيشترين و شهرستان هاي خاش با ۳۹ ، سراوان با ۴۱ ، چابهار با ۲۹ و نيکشهر با ۳۰ فوتي کمترين آمار تلفات حوادث رانندگي را داشته اند.

مديرکل پزشکي قانوني سيستان و بلوچستان افزود: آمار مصدومان حوادث رانندگي در پنج ماه اول سال ۹۵  با کاهش ۷ درصدي مواجه بوده است و  در اين مدت ۲ هزار و۳۹۴ مصدوم حوادث رانندگي به مراکز پزشکي قانوني استان سيستان وبلوچستان مراجعه کرده اند که ۱۸۵۰  نفر از آنان مرد و ۵۴۴  نفر زن بودند.

عبدي تصريح کرد : با توجه به افزايش سفرها در شهريور ماه پيش بيني مي شود که اين آمار افزايش داشته باشد، البته اميدواريم مردم استان به قوانين راهنمايي و رانندگي توجه داشته باشند تا آمار تلفات کمتر شود.

تعداد بازديد:535 آخرين تغييرات:95/06/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر