یکشنبه 6 خرداد 1397 - 11 رمضان 1439 - 27 مي 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري

سهم فناوری اطلاعات در سبد هزینه خانوار ایرانی افزایش یافت

معاون وزير ارتباطات؛

سهم فناوري اطلاعات در سبد هزينه خانوار ايراني افزايش يافت

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از افزايش سهم ICT در سبد هزينه خانوار ايراني خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، مرتضي براري بابيان اينکه اتفاقات مثبتي در حوزه ICT کشور روي داده و سبب گسترش استفاده از اين فناوري در کشور شده است،گفت: هم اکنون شاهد هستيم که سهم فناوري اطلاعات و ارتباطات در سبد هزينه خانوار ايراني افزايش يافته است.

وي با بيان اينکه که بيش از ۸۰ درصد اقتصاد حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات در ايران مربوط به بخش شبکه (network) و کمتر از ۲۰ درصد مربوط به فناوري اطلاعات و سرويس‌دهي (content) است، اضافه کرد: اين درحالي است که در ساير کشورهاي دنيا به طور متوسط اين تغييرات به صورت ۵۰ به ۵۰ است و حداقل ۵۰ درصد اقتصاد اين بخش را خدمات فناوري اطلاعات به خود اختصاص مي دهد.

معاون امور استانهاي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات که در نشست فعالان حوزه ICT در سنندج سخن مي گفت، ادامه داد: کردستان داراي ۱۳ هزار دانش‌آموز و فارغ‌التصيل در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات است و هرسال حدود ۲ هزار نفر در اين استان در اين حوزه فارغ‌التحصيل مي‌شوند. براين اساس مي توان گفت که استان کردستان داراي نخبه‌هاي زيادي در حوزه ICT است و اين ظرفيت و نيروي انساني در سايراستان ها کمتر ديده مي‌شود.

وي با تاکيد بر لزوم راه اندازي کسب و کار در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات از سوي جوانان نخبه ايراني، خاطرنشان کرد: در اين صورت و با حمايت سرمايه‌گذاران از کسب و کارهاي نوپا، مي توان شاهد رونق اقتصادي در اين حوزه در استانها باشيم.

براري بر لزوم افزايش توليد اپليکيشن در کشور با کمک نخبگان اين حوزه تاکيد کرد و گفت: مردم نيازمند ايجاد فضاي کسب و کار هستند و بايد فرصت شغلي ايجاد کنيم. از اين رو اقتصادي که به سمت توليد محتوا برود مي تواند ارزش افزوده بالايي به همراه داشته باشد.

تعداد بازديد:306 آخرين تغييرات:95/09/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر