یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/قرآن

سرعت روند ادغام اتحادیه‌ها مستلزم نگاه تعاملی است

قره‌شيخلو:

سرعت روند ادغام اتحاديه‌ها مستلزم نگاه تعاملي است

گروه مؤسسات قرآني مرد‌م‌نهاد: دبير هيئت رسيدگي به امور مؤسسات فرهنگي قرآن و عترت گفت: در بحث ادغام دو اتحاديه در برخي از موارد پافشاري‌هايي از سوي اتحاديه‌ها انجام مي‌گيرد که از سرعت کار مي‌کاهد که بايد نگاه تعاملي در اين زمينه بيشتر باشد.

مهدي قره‌شيخلو، دبير هيئت رسيدگي به امور مؤسسات فرهنگي قرآن و عترت در گفت‌وگو با خبرگزاري بين المللي قرآن(ايكنا) ، درخصوص فرآيند ادغام و اينکه آيا تا پايان امسال به مرحله نهايي مي‌انجامد يا خير؟ گفت: چارچوب کار طراحي شده و قرار شده است در مرحله اول تکليف استان‌ها مشخص شود.
وي ادامه داد: سپس نمايندگان اتحاديه جديد استان‌ها طي جلسه‌اي گردهم مي‌آيند و درخصوص اتحاديه کشوري تصميم‌گيري‌هاي لازم را درباره ادغام انجام مي‌دهند.
قره‌شيخلو با تأکيد بر اينکه فرآيند کار مشخص شده است و اختلاف نظرهاي جزئي وجود دارد، بيان کرد: خواهشم از دو اتحاديه مؤسسات و تشکل‌هاي قرآن و عترت اين است که در اين زمينه نهايت همکاري را باهم داشته باشند.
وي با تأکيد بر اينکه در برخي از موارد پافشاري‌هايي از سوي اتحاديه‌ها انجام مي‌گيرد که از سرعت کار مي‌کاهد که بايد نگاه تعاملي در اين زمينه بيشتر باشد، ادامه داد: اگر دو مجموعه بخواهد باهم يکي شود و ادغام انجام گيرد بايد فضاي همدلي و دوستي وجود داشته باشد و اصرار بر خواسته‌ها نکنيم به گونه‌اي که بخواهيم به تمام خواسته‌هايمان برسيم که اين محقق نمي‌شود.
رئيس سازمان دارالقرآن‌الکريم تصريح کرد: هر دو اتحاديه بايد با کوتاه آمدن از مواضعشان با هم گام‌هاي مثمرثمري در تسهيل فرآيند ادغام بردارند چون معتقدم به‌دليل اين مشکلات کار به کندي پيش مي‌رود اما اميد دارم که با همکاري دوستان بتوانيم تا پايان سال بخش‌هاي استاني را انجام دهيم و در مرحله بعد نيز بخش‌هاي کشوري را به سرانجام برسانيم.
وي در ادامه در پاسخ به اين سؤال که آيا ادغام دو اتحاديه به سال آينده کشيده مي‌شود؟ عنوان کرد: بالاخره فرآيند تشکيل اتحاديه‌ها در سطح 31 استان زمان‌بر است و پس از آن اين امر در کشور انجام مي‌گيرد.
قره‌شيخلو در پاسخ به اين سؤال آيا نظرتان است که در ابتدا اتحاديه‌هاي استان‌ها با هم ادغام شوند و پس از آن ادغام در اتحاديه کشوري انجام گيرد؟ بيان کرد: اينگونه مقرر شد که در سطح استان‌ها فراخوان جديد بزنيم که همه مؤسساتي که تمايل به عضويت در اتحاديه دارند حاضر شوند و سپس مجمع عمومي تشکيل شود که در آن مجمع اساسنامه جديد اتحاديه استان‌ که به توافق دو اتحاديه کشوري رسيده است به تصويب برسد و سپس هيئت مديره جديد انتخاب شوند و پس از آن فرايند ثبت و ساير کارهاي اداري انجام گيرد.
وي تأکيد کرد: انجام اين پروژه در سطح 31 استان زمان‌بر است شايد تشکيل اين اتحاديه در تمام استان‌ به امسال نينجامد اما اگر همکاري دو طرف وجود داشته باشد اين فرآيند با سرعت بيشتري انجام مي‌شود.

تعداد بازديد:622 آخرين تغييرات:95/09/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر