چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

حضور بیش از ۶۰ شاعر و۵۰۰ اثر در کنگره ملی شعر پیامبر مهربانی(ص)

مديرکل ارشاد سيستان و بلوچستان خبرداد:

حضور بيش از ۶۰ شاعر و۵۰۰ اثر در کنگره ملي شعر پيامبر مهرباني(ص)

زاهدان - مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: بيش از ۶۰ شاعر از سراسر کشور در کنگره شعر پيامبر مهرباني(ص) حضور دارند و تاکنون بيش از ۵۰۰ اثر به دبيرخانه جشنواره رسيده است.

به گزارش خبرنگارمهر ، حسين مسگراني پيش از ظهر امروز در نشست خبري با اصحاب رسانه اظهار داشت: کنگره ملي شعر «پيامبر مهرباني(ص)» در روزهاي ۲۲ و ۲۳ آذرماه همزمان با هفته وحدت در شهرستان زاهدان برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه شهر زاهدان به عنوان پايتخت وحدت ايران اسلامي مطرح است، افزود: امسال اين گنگره بين المللي نيست اما با شرکت افرادي از کشورهاي همسايه از جمله افغانستان، پاکستان، هندوستان و عمان برگزار خواهد شد.

وي گفت: اميدواريم بتوانيم برگزاري اين کنگره را به يک موضوع دائمي تبديل کنيم و از ظرفيت آن براي پيشرفت هنر استان خصوصا شعر استفاده شود.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: بيش از ۶۰ شاعر از سراسر کشور در اين کنگره حضور دارند و تاکنون بيش از ۵۰۰ اثر به دبيرخانه جشنواره رسيده است که در دو مرحله داوري شده است.

وي افزود: برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي در حوزه شعر با حضور شعراي شهرستان‌هاي استان از جمله ديگر برنامه‌هاي محوري اين کنگره است که در حاشيه آن برگزار مي شود.

وي گفت: آثار ارسال شده به اين کنگره به ۵ زبان فارسي، بلوچي، کردي، ترکي وعربي است که پس از داوري نهايي از نفرات برگزيده تجليل مي شود.

مسگراني تصريح کرد: در صدد هستيم تا در آينده نزديک دبير خانه دائمي کنگره شعر پيامبر مهرباني (ص) در زاهدان داير شود و بتوانيم آن را به يک کنگره بين المللي تبديل کنيم.

تعداد بازديد:436 آخرين تغييرات:95/09/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر