چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اسلام آباد از میانجیگری ایران در موضوع کشمیر استقبال می کند

سخنگوي وزارت خارجه پاکستان:

اسلام آباد از ميانجيگري ايران در موضوع کشمير استقبال مي کند

سخنگوي وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که کشورش از پيشنهاد ايران براي ميانجيگري در موضوع کشمير بين اسلام آباد و دهلي نو استقبال مي کند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روزنامه «پاکستان»، «نفيس زکريا» سخنگوي وزارت خارجه پاکستان با اشاره به مهمان نوازي پاکستان از مهاجران افغانستان در طول سالهاي گذشته از تلاش کشورش براي برقراري امنيت و ثبات در افغانستان سخن به ميان آورد.

وي در ادامه با اشاره به اظهارت مقامات هندي در کنفرانس «قلب آسيا» عليه پاکستان افزود: دولت هند با سرپوش گذاشتن بر اقدامات خود در کشمير عليه مسلمانان، در تلاش است پاکستان را به انزوا بکشاند.

نفيس زکريا در ادامه تصريح کرد: کشورهاي شرکت کننده در نشست «قلب آسيا» از اظهارت مقامات هندي عليه پاکستان استقبال نکردند. کشور ايران نيز براي ميانجيگري در موضوع کشمير ميان هند و پاکستان اعلام آمادگي کرده است که اسلام آباد از اين پيشنهاد استقبال مي کند.

لازم به ذکر است که کنفرانس قلب آسيا هفته گذشته در شهر «امرتسر» هند برگزار شد و «سرتاج عزيز» مشاور امور خارجه نخست وزير پاکستان و «محمد جواد ظريف» وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران شرکت داشتند. اين کنفرانس با محوريت مسئله افغانستان و برقراري ثبات در اين کشور برگزار شد.

ظريف؛ وزير امور خارجه کشورمان در اين کنفرانس اعلام کرد که ايران آماده است تا در موضوع کشمير بين هند و پاکستان ميانجيگري کند. اين موضوع در ميان مقامات پاکستاني و رسانه هاي اين کشور بازتاب خوبي داشته است.

تعداد بازديد:334 آخرين تغييرات:95/09/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر