شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
خروجي RSS

تحویل پرچم مشهد ۲۰۱۷ به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

تحويل پرچم مشهد ۲۰۱۷ به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

پرچم مشهد پايتخت فرهنگي جهان اسلام در سال ۲۰۱۷، تحويل نمايندگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در استان خراسان رضوي شد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، با توجه به انتخاب مشهد به عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام، در سال ۲۰۱۷ از سوي سازمان جهاني آيسيسکو، برنامه‌هاي متعددي براي اين موضوع از سوي وزارت خارجه و دستگاه‌هاي فرهنگي جمهوري اسلامي پيش‌بيني شده است.

بدين منظور ۴ ستاد در دبيرخانه مشهد ۲۰۱۷ تشکيل شده و مسئوليت ستاد بين‌الملل اين دبيرخانه به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي سپرده شده است. اين سازمان در برنامه‌هاي مختلف پيش‌بيني‌شده براي اجرا در سال ۱۳۹۶ با دبيرخانه مشهد ۲۰۱۷ همکاري خواهند داشت.

از جمله برنامه‌هايي که سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در اين خصوص و در سال ۲۰۱۷ اجراي آن را به عهده خواهد داشت، مي‌توان به برگزاري هفته‌هاي فرهنگ رضوي در هشت کشور، برگزاري جشنواره هنر اسلامي در کشورهاي مختلف، برگزاري اجلاس بين‌المللي خادمان رضوي، برپايي نمايشگاه قرآن کريم (نسخه‌هاي نفيس و خطي) در هشت کشور اسلامي با حمايت آستان قدس رضوي، دعوت از مقامات و شخصيت‌هاي فرهنگي از کشورهاي اسلامي (يکصد نفر) براي حضوردر مراسم افتتاحيه، برگزاري هفتمين دوره طرح شجره طوبي، برگزاري اجلاس گفت‌وگوي ايران و جهان عرب و برگزاري همايش علم و دين، اشاره کرد.

تعداد بازديد:338 آخرين تغييرات:95/09/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر