چهارشنبه 29 اسفند 1397 - 13 رجب 1440 - 20 مارس 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اتحاد میان شیعه و سنی راه اصلی مقابله با افراط‌ گرایی‌ است

مديرکل اديان ومذاهب سازمان تبليغات اسلامي:

اتحاد ميان شيعه و سني راه اصلي مقابله با افراط‌ گرايي‌ است

زاهدان - مديرکل اديان ومذاهب سازمان تبليغات اسلامي گفت: اتحاد ميان شيعه وسني راه اصلي مقابله با افراط‌ گرايي‌ است و هر اقدامي در راستاي تضعيف وحدت شيعه وسني، بازي در پازل دشمن است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام احمد حاتميان گفت: خطري که اکنون وحدت دنياي اسلام را تهديد مي‌کند، رويکرد کاهش وحدت اسلامي و افزايش اختلافات قومي توسط جبهه معارض است که در برخي جوامع بويژه در استان هاي مرزي دنبال مي‌شود.

حجت‌الاسلام حاتميان تنها راه موفقيت و پيروزي مسلمانان در برابر دشمنان اسلام را حفظ وحدت دانست و تصريح کرد: علماي ديني با شناسايي عناصر دشمن و تبيين ارزش‌هاي اسلامي، ريشه‌هاي وحدت را درکشور و بويژه استان سيستان و بلوچستان بگسترانند چرا که توسعه پايدار با وحدت و دانايي‌محوري در جامعه ميسر مي‌شود.

مدير کل اديان و مذاهب سازمان تبليغات اسلامي کشور با اشاره به اينکه پيامبر (ص) روش‌هاي جامعه را اصلاح و به‌عنوان کليد وحدت از آن استفاده کرد، افزود: پيامبر (ص) سرآغاز بيداري اسلامي است. ولادت، بعثت، هجرت و تمام زندگي رسول اکرم (ص) براي بشريت مايهٔ رحمت است، آن‌ حضرت راه رسيدن به خدا را به بشر نشان داد و زندگي سالم و مطابق فطرت را به او آموخت، ايشان به انسان‌ها آموخت که چگونه خودشان را از سقوط اعتقادي، اخلاقي و عملي نجات دهند.

وي ادامه داد: پيامبر (ص) در مقابل تعصبات جاهلي ايستاد و از آرمان‌هاي اسلام دفاع کرد و دشمنان اسلام تاکنون تلاش زيادي براي ايجاد فرقه‌گرايي، جنگ‌هاي داخلي و عمليات‌هاي انتحاري در ايران داشته‌اند، آنچه دشمنان را در اين زمينه ناکام کرده وحدت مردم است.

وي درباره نگاه قرآن به امت اسلامي اظهارداشت: ازنگاه قرآن، امت اسلامي يک امت واحد است و تمام انديشه‌هاي گوناگون در سايه اسلام قرارگرفته است و وجه مشترک آنها اعتراف به توحيد خداوند و رسالت پيامبر (ص) است.

حجت‌الاسلام حاتميان با بيان اينکه جامعه اسلامي با پديده‌اي به نام افراط‌گرايي رو به‌ رو است، گفت: افراطي‌گرايي و پديده تکفير اتصال جامعه اسلامي را از بين مي‌برد و اين پديده از گذشته در جامعه اسلامي وجود داشت و يکي ازعوامل ايجاد اين پديده برداشت اشتباه از اسلام است.

وي با بيان اينکه انديشه تکفيري از واژه‌هاي مقدس دين اسلام برداشت‌هاي نادرست انجام مي‌دهد، گفت: تکفيري‌ها به بهانه مبارزه با خرافه پرستي و شرک در دين اقدام به مقابله با ديگران مي‌کنند و بسياري از تکفيري‌ها از جايگاه شيعيان درمجامع بين المللي ناخرسند هستند.

وي وحدت را از اصول مسلم سياسي و اعتقادي مسلمانان دانست و افزود: شيعه و سني وظيفه‌ دارند با شناخت کامل جريان افراط‌گراي تکفيري به مقابله با آن بپردازند و اجازه ندهند آن‌ها با نگرش تند و خشن خود امت اسلامي را دچار تفرقه و اختلاف کنند . دشمنان نظام تاکنون نقشه‌هاي زيادي براي ايجاد اختلال در وحدت مردم به‌ ويژه در مناطق مرزي کشور اجرا کرده‌اند ولي بصيرت مردم اين نقشه‌ها را خنثي کرده است.

تعداد بازديد:345 آخرين تغييرات:95/09/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر