چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 6 شوال 1439 - 20 ژوئن 2018
صفحه اصلي/قرآن

مطالبه رهبری در تربیت ده میلیون حافظ قرآن با تفکر بسیجی محقق می‌شود

مخبر دزفولي:

مطالبه رهبري در تربيت ده ميليون حافظ قرآن با تفکر بسيجي محقق مي‌شود

گروه فعاليت‌هاي قرآني: دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي در همايش «قرآن، پيامبر اعظم(ص) و بسيج»، به بيان اهميت تفکر بسيجي در فعاليت‌هاي قرآني پرداخت و گفت: تربيت ده ميليون حافظ که مورد مطالبه رهبر معظم انقلاب است، در پرتو تفکر بسيجي محقق مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري بين المللي قرآن(ايکنا) ، محمدرضا مخبر دزفولي، دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي عصر امروز، ۲۲ آذرماه، در همايش «قرآن، پيامبر اعظم(ص) و بسيج» ضمن برشمردن اهميت تفکر بسيجي بيان کرد: نگاه رهبر معظم انقلاب در مورد تربيت ده ميليون حافظ قرآن جز از رهگذر تفکر بسيجي حاصل نخواهد شد؛ مربيان قرآن نيز رسالت بزرگي بر عهده دارند. کشوري که نسل آينده آن قرآني شود آرمان‌هاي انقلاب را حفظ مي‌کند اما اگر دچار غفلت شويم خسران خواهيم ديد.

رئيس شوراي توسعه فرهنگ قرآني با بيان اينکه بسيج مهدهاي قرآني فراواني را ايجاد کرده است، تصريح کرد: زمينه‌اي فراهم شده که بيش از سه هزار مهد قرآني با محوريت بسيج تشکيل شود که اين موارد از جمله اقدامات مثبت بسيج است. اگر در نسل آينده سلوک قرآني را ترويج کنيم موفقيت‌هاي بزرگي را به‌دست خواهيم آورد؛ انقلاب اسلامي نيز به برکت قرآن توفيقات زيادي داشته است.

وي با بيان اينکه ممکن است کاستي‌هايي وجود داشته باشد، افزود: البته همه انقلاب‌ها با کاستي‌هايي مواجهه هستند به‌ويژه انقلاب ما که دشمنان زيادي دارد و طي ساليان اخير دشمنان آن بيشتر هم شده است.

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي بيان کرد:برخي‌ها فرمايشات امام راحل را به زلزله گفتماني تعبير کرده‌اند؛ گفتمان رايج در سطح جهان تسلط سلطه‌گران بود و امام راحل با گفتماني که ارائه دادند بر عکس آن را اجرا کرده و در قلب اروپا مخاطبان انقلاب را بيدار کردند.

مخبر دزفولي تصريح کرد: پيام انقلاب پيام امام(ره) است. با همه سختي‌ها انقلاب آرمان بلندي را مطرح کرد و اگر امروز کشور ضعيفي بوديم دشمنان براي دشمني با ما سرمايه‌گذاري‌هاي کلان را انجام نمي‌دادند؛ امروز انقلاب اسلامي به لحاظ علم و فناوري مطرح است و اينکه بگويند به لحاظ علمي ناتوان بوده‌ايم صحيح نيست و به برکت معارف ديني و خون شهدا که تضمين‌کننده بقاي انقلاب است در علم پيشرفت‌هاي چشمگيري داشته‌ايم.

وي افزود: امروز شاهد تکنولوژي پيشرفته هستيم و در بخش‌هاي مهندسي، پزشکي و غيره پيشرفت‌هاي قابل‌توجهي را به‌دست آورده‌ايم که همه اينها با نگاه و تفکر بسيجي محقق شده است؛ پس بايد قدر اين جريان که تحت عنوان بسيج است را بدانيم.

مخبر دزفولي بيان کرد: هر وقت از اين نگاه غفلت کرديم به مشکل خورديم؛ بسيج نيز فقط محدود به اعضاي خودش نيست بلکه آحاد ملت خانواده او هستند و لذا بسيج بايد مهد، مدرسه و دانشگاه داشته باشد و اين امر امکان‌پذير است.

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح کرد:در مواردي که دچار آسيب شده‌ايم علت آن اين بوده که بسيج را به حاشيه برده‌ايم در حالي که مشکلاتي مانند اعتياد و غيره با تفکر بسيجي مي‌توان حل کرد

وي با بيان اينکه حرکت انقلابي با حرکت افراطي متفاوت است، اظهار کرد: حرکت انقلابي در پرتو عقلانيت است و متن تفکر بسيجي نيز در راستاي عقلانيت است؛ کساني که سعي مي‌کنند بسيج را به افراطي‌گري متهم کنند بايد بدانند که بسيج مقتدر و عاقل است و در جهت سازندگي انقلاب فعاليت مي‌کند.

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: يکي از فعاليت‌هاي بسيج جريان آموزشي است که با تشکيل مهد قرآن آغاز شد و بايد بپذيريم آنچه که فرزندان ما را طرفدار انقلاب مي‌کند آموزش‌هاي است که بايد امروز در ذهن آنها شکل گيرد.

رئيس شوراي توسعه فرهنگ قرآني افزود: جريان قرآني و مسئولان بايد به اين رسالت اهميت دهند تا جريان قرآني با آموزش‌هاي صحيح وارد زندگي مردم شود. اين جريان مي‌تواند توسط بسيج در سطح کلان کشور محقق شود.

تعداد بازديد:379 آخرين تغييرات:95/09/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر