چهارشنبه 26 دي 1397 - 10 جمادي الاول 1440 - 16 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

شیعه انگلیسی و سنّی آمریکایی دو لبه یک قیچی/انگلیس منبع نکبت است

رهبر انقلاب در جمع مسئولان نظام:

شيعه انگليسي و سنّي آمريکايي دو لبه يک قيچي/انگليس منبع نکبت است

رهبر معظم انقلاب با اشاره به نتايج توطئه‌هاي تفرقه انگيز مستکبران فرمودند:در اين اوضاع و احوال، شيعه انگليسي و سنّي آمريکايي مثل دو لبه يک قيچي به آتش افروزي و اختلاف افکني مشغولند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله خامنه اي، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (شنبه) در ديدار مسئولان نظام، ميهمانان سي‌امين کنفرانس وحدت اسلامي، سفراي کشورهاي اسلامي و قشرهاي مختلف مردم تأکيد کردند: امروز دو اراده در منطقه در تعارض با يکديگر قرار گرفته است، «اراده وحدت» و «اراده تفرقه»، و در اين اوضاع حساس، «تکيه بر قرآن و تعاليم الهي پيامبر اعظم(ص)»، به‌عنوان داروي وحدت‌بخش، راه حل محنتهاي دنياي اسلام است.

رهبر انقلاب اسلامي با تبريک ميلاد مسعود حضرت ختمي مرتبت محمد بن عبدالله(ص) و ولادت با سعادت امام جعفر صادق(ع) افزودند: اهميت وجود مقدس پيامبر اسلام به حدي است که پروردگار کريم در قرآن مجيد به خاطر دادن اين نعمت بي بديل، بر بشريت منت مي‌گذارد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با استناد به تعبير قرآني «رحمةً ‌للعالمين»، تعاليم پيامبر اعظم را راهي براي نجات همه بشريت خواندند و افزودند: دشمنان بشريت و صاحبان زر و زور با اين تعاليم سعادت‌بخش مخالفند و به همين علت خداوند به پيامبر(ص) دستور مي دهد ضمن خودداري از پيروي و سازش با کفار و منافقين، با آنان جهاد کن و بر آنان سخت بگير.

ايشان افزودند: جهاد با دشمنان اسلام و بشريت البته به تناسب شرايط مختلف گاه نظامي، گاه سياسي، و در شرايطي فرهنگي يا حتي علمي است و ملتهاي مسلمان به‌خصوص مبلغان ديني و جوانان بايد با مطالعه و شناخت تعاليم الهي به پيامبر خاتم(ص)، اين مجموعه حيات‌بخش را مورد استفاده قرار دهند.

رهبر انقلاب با يادآوري تلاش روزافزون استکبار و استعمار براي تفرقه و تضعيف مسلمانان افزودند: دنياي اسلام امروز دچار گرفتاري‌ها و رنج هاي فراواني است که «اتحاد، هم افزايي، تعاون و عبور از اختلافات مذهبي و فکري در زير سايه مشترکات فراوان اسلامي»، راه حل اين مشکلات و مصائب است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان کردند: در صورت وحدت ملتها و دولتهاي اسلامي، آمريکايي‌ها و صهيونيستها، توان تحميل خواسته هاي خود بر مسلمانان را از دست مي دهند و توطئه به فراموشي سپرده شدن فلسطين ناکام خواهد ماند.

ايشان، حمله و کشتار مسلمانان از ميانمار در شرق آسيا تا نيجريه در غرب افريقا و رويارويي مسلمانان در منطقه بسيار مهم غرب آسيا را از نتايج توطئه‌هاي تفرقه انگيز مستکبران خواندند و افزودند: در اين اوضاع و احوال، شيعه انگليسي و سنّي آمريکايي مثل دو لبه يک قيچي به آتش افروزي و اختلاف افکني مشغولند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به رويارويي اراده شيطاني تفرقه با اراده عزت‌بخش وحدت گفتند: سياست قديمي انگليسي ها مبني بر تفرقه بينداز و آقايي کن، در دستور کار جدي دشمنان اسلام قرار دارد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، سياستها و اقدامات انگليسي‌ها در دو قرن اخير را به عنوان منبع شر و نکبت براي ملتهاي منطقه مورد اشاره قرار دادند و يادآوري کردند: در روزهاي اخير انگليسي‌ها در نهايت بي‌شرمي، ايران مظلوم و عزيز را تهديد منطقه ناميده اند اما همه مي دانند که برخلاف اين اتهامات، اين انگليسي‌ها هستند که هميشه منشأ و منبع تهديد و فساد و خطر و نکبت بوده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامي، افزايش فعاليتهاي ضد اسلامي مستکبران بعد از پيروزي انقلاب اسلامي را نشانه ترس آنها از استقرار و استمرار يک نظام اسلامي قدرتمند، پيشرو و الگو دانستند و افزودند: دشمنان حتي اگر ادعاي نرمش، و ظاهري آراسته هم داشته باشند، در باطن به تمام معنا، وحشي و خشن هستند و ملتها بايد براي مواجهه با اين دشمنان بي اخلاق، بي دين و بي‌انصاف آماده باشند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، «اتحاد» را مهمترين آمادگي مورد نياز دنياي اسلام برشمردند و افزودند: همه فرَق اسلامي چه شيعه و چه سنّي، از ايجاد اختلاف حذر کنند و وجود نازنين پيامبر(ص)، قرآن مجيد و کعبه شريف را محور وحدت و همبستگي قرار دهند.

رهبر انقلاب اسلامي، هوشياري ملتها و دولتها در مقابل شيطنتهاي سلطه گران را خواستار شدند و افزودند: چرا کشورهايي با ظواهر اسلامي حرف دشمنان را درباره تهديدات و دشمني‌هاي دروني جهان اسلامي قبول و به صراحت از سياستهاي آنها تبعيت مي کنند؟

ايشان در پايان سخنانشان خطاب به ملت عزيز و امتحان‌داده ايران گفتند: «تداوم راه پرافتخار امام و انقلاب»، «ايستادگي در مقابل دشمنان» و «دفاع بدون ملاحظه از حق و حقيقت»، بي‌ترديد عزت و سعادت دنيا و آخرت را به ارمغان خواهد آورد.

در پايان اين ديدار جمعي از ميهمانان کنفرانس وحدت اسلامي از نزديک با رهبر انقلاب اسلامي ديدار و گفت‌وگو کردند.

تعداد بازديد:450 آخرين تغييرات:95/09/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر