چهارشنبه 18 تير 1399 - 16 ذي القعده 1441 - 8 ژولاي 2020
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

طرح تحول سلامت در تنگنای بودجه ای دولت اجرا شد

معاون اول رئيس جمهوري تاکيد کرد؛

طرح تحول سلامت در تنگناي بودجه اي دولت اجرا شد

معاون اول رئيس جمهوري، گفت: دولت در تنگناي بودجه توانست طرح تحول سلامت را اجرا کند.

به گزارش خبرگزاري مهر ، اسحاق جهانگيري در مراسم افتتاح بيمارستان عرفان نيايش، افزود: من به عنوان مسئول اجرايي، فکر مي‌کنم يکي از شريف‌ترين و خادم‌ترين اقشار جامعه پزشکان هستند و هيچ بخشي از نخبگان کشور به آن ميزان که پزشک خدمت مي‌کند تا اين اندازه بين مردم مورد اعتماد و دلسوز نيست و نبايد به مسائل حاشيه‌اي فکر کرد.

وي با اشاره به طرح تحول سلامت، گفت: اين طرح با هدف کاستن از مشکلات مردم در حوزه سلامت اجرا شد و در اين مسير، وزير کاردان، دلسوز و پرتلاشي همچون دکتر هاشمي اين کار را بر عهده گرفت که چند شب گذشته در صدا و سيما ايشان را عصباني کردند و من تعجب کردم چون اين هنر آنها بود که توانستند ايشان را عصباني کنند.

جهانگيري با بيان اينکه دولت در تنگناي بودجه توانست طرح تحول سلامت را اجرا کند، ادامه داد: در زمان تحريم‌ها و کاهش قيمت نفت و بدهي هاي دولتي اين طرح را انجام داديم و همچنان در ادامه آن مصمم هستيم اما نياز است که به طور مرتب بازخورد اجراي آن از جامعه گرفته شود و در صورت نياز اصلاحات انجام گيرد.

وي با بيان اينکه بخش خصوصي بايد ميدان‌دار اقتصاد کشور باشد، افزود: يکي از زمينه‌هايي که نياز است بخش خصوصي به آن ورود کند حوزه درمان است و ما از اين ورود به طور جدي حمايت مي‌کنيم چرا که بخش خصوصي مي‌تواند معجزه کند.

جهانگيري يادآور شد: يکي از دلايلي که بخش خصوصي غيرپزشک کمتر در حوزه درمان ورود پيدا کرده مسئله کسب مجوزها است و اين کسب مجوزها در فضاي کسب و کار بايد اصلاح شود.

وي افزود: از طرف ديگر در سيستم اجرايي کشور بايد افراد متناسب با کار فعاليت کنند و در کنار تيم مديريتي پزشکان بايد تيم مديريتي با تخصص‌هاي ديگر نيز وجود داشته باشد.

تعداد بازديد:652 آخرين تغييرات:95/09/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر