جمعه 2 اسفند 1398 - 27 جمادي الثاني 1441 - 21 فوريه 2020
صفحه اصلي/پزشكي

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی/تیم پزشکی استاندارد نداریم

رئيس انجمن حمايت از بيماران سوخته:

سوختگي در ايران ۸ برابر متوسط جهاني/تيم پزشکي استاندارد نداريم

رئيس انجمن حمايت از بيماران سوخته گفت: ميزان سوختگي در ايران ۸ برابر متوسط جهاني است.

به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر محمد جواد فاطمي جمعه شب با حضور در برنامه «نبض» شبکه خبر که به موضوع کمبود تخت هاي سوختگي در کشور اختصاص داشت، افزود: ۳۵ مرکز سوختگي در کشور داريم که هر کدام در زمينه درمان جزيره اي عمل مي کنند و استاندارد يکسان درمان سوختگي در کشور نداريم.

وي با اشاره به دستاوردها و اقدامات وزارت بهداشت در دولت يازدهم، گفت: در اين دولت اقدامات خوبي در زمينه تجهيز تخت هاي سوختگي و توجه به درمان سوختگي انجام شده است و انتظار نداريم يک وزير بيايد و همه مشکلات را حل کند.

فاطمي با اعلام اينکه ميزان سوختگي در کشورمان ۸ برابر متوسط جهاني است، ادامه داد: استفاده از وسايل گرمايشي و پخت و پز غير استاندارد، باعث شده تا آمار سوختگي در ايران حتي بالاتر از کشورهايي باشد که وضعيت اجتماعي و اقتصادي مشابه ما دارند.

وي، تنها راه حل مشکل سوختگي در کشور را پيشگيري دانست و گفت: با اضافه کردن تخت و بخش هاي سوختگي نمي توان کار خاصي در زمينه پيشگيري از سوختگي انجام داد. زيرا، فردي که مي سوزد ديگر درمان نمي شود.

فاطمي با اعلام اينکه سالانه ۳۰ هزار نفر در کشور بر اثر سوختگي در بيمارستان ها بستري مي شوند، افزود: در حدود ۳ هزار نفر از اين افراد فوت مي کنند

رئيس انجمن حمايت از بيماران سوخته(ققنوس) با اشاره به اينکه ميزان مرگ و مير بر اثر سوختگي در ايران خيلي بالاست، گفت: در زمينه درمان سوختگي نيز ۴۰ سال از دنيا عقب هستيم.

تعداد بازديد:506 آخرين تغييرات:95/10/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر