چهارشنبه 28 آذر 1397 - 11 ربيع الثاني 1440 - 19 دسامبر 2018
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

امنیت منطقه را امنیت خود می‌دانیم/ ایران پیشتاز مبارزه با ترور

سردار دهقان:

امنيت منطقه را امنيت خود مي‌دانيم/ ايران پيشتاز مبارزه با ترور

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار حسين دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح صبح امروز در آئين رونمايي از تمبر سردار سرلشگر شهيد حاج حسين همداني که در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: با فروپاشي بلوک شرق، بلوک غرب بايد جايگزيني براي آن پيدا مي‌کرد تا اتحاد و انسجام آنها شکل بگيرد و به حيات خود ادامه دهد.

وي افزود: در اينجا دو بحث پيش آمد؛ يکي اينکه آيا مي‌شود انتظار داشت يک بلوک واحد با رهبري آمريکا به دنيا حاکم کرد و دوم اينکه براي بقاي اين بلوک بايد يک حريف و يا نقطه مقابل را توليد مي‌کردند و اين بحث دنياي اسلام و تمدن اسلامي مقوله‌اي شد که آمريکايي‌ها و صهيونيست به عنوان يک بلوک يا جبهه جايگزين به آن نگاه کردند.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با بيان اينکه در اين مسير چند اتفاق بزرگ افتاد، گفت: اولين اتفاق ۱۱ سپتامبر بود و جريان القاعده که برآمده از طالبان بود که باز آمريکايي‌ها و کشورهاي حاشيه خليج‌فارس و در رأس آن عربستان، آن را ايجاد کرده بود، براي مقابله با تجاوز روس‌ها و افغانستان به بلاي جان سازندگانش تبديل شد.

دهقان تصريح کرد: اين گروه دست ساخته آنها، خود آنها را مورد هدف قرار داد. اين جريان با يک پوشش عَلَم اسلامي به عرصه آمد. آمريکا در ضمن اينکه جريان‌سازي کرد، به دنبال مخدوش کردن فضاي روحاني اسلام و تفکر اسلامي بود.

وي افزود: جمهوري اسلامي ايران به عنوان يک الگو از کشورهاي اسلامي در دنيا معرفي مي‌شد و آمريکايي‌ها بايد به گونه‌اي جلوي آن را مي‌گرفتند. پيامد انفجار برج‌هاي دوقلو، آمدن آمريکا به افغانستان و عراق شد.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با تأکيد بر اينکه پيگيري نظام سلطه براي ايجاد يک جبهه واحد جهاني منجر به اين شد که هر کسي با ما نيست، بايد با او مقابله کرد، گفت: اصل ثابت اين بود که بي‌ثباتي و ناامني به عنوان چهره قالب منطقه خاورميانه بماند و اين الگوي آنها بود.

دهقان خاطرنشان کرد: امروز آمريکايي‌ها و اسرائيلي‌ها هيچ نگراني نسبت به آنچه در منطقه رخ مي‌دهد، ندارند. دشمن همواره در فکر برنامه‌ريزي و طراحي برنامه‌هاي خود متناسب با شرايط است.

وي در ادامه با اشاره به جريان بيداري اسلامي گفت: آنها تلاش کردند جريان بيداري اسلامي را به نفع خود مصادره کنند و آنچه در مصر اتفاق افتاد، بيانگر همين بود. ورود جريان تروريستي ـ تکفيري به عراق و سوريه يک برنامه ديگر بود که ورود آنها به عراق منجر به سقوط موصل شد و تا بغداد هم پيش آمده است.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با اشاره به سياست جمهوري اسلامي در مقابله با تکفيري‌ها در عراق گفت: براي ما در عراق حفظ عتبات مهمترين مسائل بود. سياست ما اين بود که در مقابل آن سکوت نکنيم و اين موضوع، مسئله امنيت ملي ما شد.

دهقان با تأکيد بر اينکه بحث ما اين بود که هيچ‌کس حق ندارد خارج از مرزهاي عراق براي اين کشور تعيين تکليف کند و تجزيه عراق قابل پذيرش نيست، گفت: ائتلافي با هدايت آمريکا شکل گرفت که قرار بود با داعش بجنگد. چطور مي‌شود کسي که جرياني را شکل داده و تغذيه کرده، مي‌خواهد با آن بجنگد؟

وي ادامه داد: اوباما اعلام مي‌کند ما به دنبال نابودي داعش نيستيم و به دنبال تضعيف آن هستيم. در سوريه بالغ بر ۶ سال است که جنگ وجود دارد و تکفيري‌ها جريانات وابسته به کشورهاي منطقه‌اي و غيرمنطقه باعث آن شده است.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با بيان اينکه هدف اين بود که جبهه مقاومت که براي مقابله با اشغالگري و کشت و کشتار رژيم جعلي صهيونيستي به وجود آمده، شکسته شود، گفت: آنها ديدند قادر به مقابله با ايران نيستند و به دنبال زدن سرشاخه‌ها رفتند.

دهقان در ادامه افزود: ارتش شماره ۴ جهان بر عليه يک گروه مردمي در جنگ ۳۳ روزه اقدام کرد و نه تنها حزب‌الله شکست نخورد، بلکه تبديل به نماد مقاومت شد و اسرائيل در نهايت شکست خورد.

وي تصريح کرد: دشمنان، سوريه را حلقه واسط انقلاب با جريان مقاومت مي‌دانند و اين را بايد مي‌گرفتند تا اين ارتباط قطع شود.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با طرح اين سؤال که علت حضور ما در سوريه و عراق چيست و اين حضور آيا به نفع انقلاب و جبهه مقاومت بوده است يا خير؟ گفت: ما امنيت منطقه را امنيت خودمان مي‌دانيم و ناامني و آشوب در منطقه، امنيت ديگران را هم متأثر مي‌کند.

دهقان ادامه داد: جريان تکفيري ـ تروريستي که توسط آمريکايي‌ها، صهيونيست‌ها، عرب‌هاي مرتجع منطقه و حتي برخي از کشورها مثل ترکيه به وجود آمده، جرياني نيست که دايره عمل آن به سوريه، لبنان، يمن و عراق ختم شود؛ ماجرايي فراگير است و نظام و امنيت جهاني را مورد خدشه قرار داده و تهديد مي‌کند.

وي افزود: ما مي‌گوييم مبارزه با اين جريان با يک هدف بلند انساني است. جرياني که تهديدکننده همه ملت‌ها است، قابل پذيرش نيست و ما امروز به عنوان پيشتاز مبارزه با جريان خشونت، افراط و ترور معرفي مي‌شويم و داريم مي‌جنگيم؛ اين يک اقدام انساني است.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، پيام انقلاب از ابتدا را حقيقتي مطلق برشمرد و گفت: همه مردم با پيام‌هاي آن همراه هستند و ما بايد با عوامل ناامني مبارزه کنيم. واقعيت اين است که يک جبهه واحد جهاني عليه دنياي مترقي اسلام شکل گرفته است و متأسفانه مرتجعان دنياي اسلام همه با آن همراهي مي‌کنند.

وي تصريح کرد: کساني که از ابتدا عهد بسته بودند که موضوع فلسطين را مورد حمايت قرار دهند، امروز دست در دست اسرائيل گذاشته‌اند و ارتباط برقرار کرده و در مسير خواسته‌هاي اسرائيل حرکت مي‌کنند. مردم آنها بايد بفهمند و مقابل حکام جائر، مستبد و نوکر اجانب بايستند.

دهقان با تأکيد بر اينکه نظام سلطه و صهيونيست‌ها تمام تلاش خود را مي‌کنند که اين فضا بماند، زيرا باعث تخليه پتانسيل انقلابي دنياي اسلام مي‌شود، گفت: جوانان با انگيزه‌اي که آماده‌اند جان خود را در راه اسلام دهند، در يک مسير غلط قرار گرفته‌اند. جالب‌تر اينکه همين جوانان با نام اسلام، مسلمانان را مي‌کُشند.

وزير دفاع افزود: کشورهاي اسلامي ظرفيت‌هاي انساني که مي‌توانند بر عليه صهيونيست‌ها به کار گرفته شوند، بر عليه خود آنها به کار گرفته مي‌شوند و تمامي ظرفيت‌هاي کشورهاي اسلامي به دست خود آنها نابود مي‌شود.

وي تصريح کرد: اسرائيل چقدر بايد خرج کند تا حلب را به عنوان قلب اقتصادي سوريه به اين وضعيت بکشاند و ملت سوريه چه ميزان بايد هزينه کند تا به قبل بازگردد. يقيناً کسي که از اين اتفاقات حمايت کرده به دنبال بازسازي آنها نيست.

دهقان خاطرنشان کرد: اگر جامعه اسلامي، جامعه فقير و نابهره‌مند باشد، زمينه توسعه خشونت به وجود مي‌آيد. اگر ما نقش شهداي خود در دفاع از حرم را بارزتر از جنگ تحميلي مي‌دانيم به اين دليل است که يک جهان با هدايت آمريکا شکل گرفته است که دنياي اسلام را هدف قرار داده است.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در ادامه با ذکر خصوصيت‌هايي از سردار شهيد همداني گفت: شايد شخصيت شهيد همداني ناشناخته باشد و علتش اين بود که گمنامي را خيلي دوست داشت. ايشان آنقدر متواضع بود و تواضعش، نفوذ کلامش را بالا برده بود.

وي با اشاره به قاطعيت سردار همداني در عين تواضع گفت: ايشان از قبل انقلاب فعال بود و با شهيد مدني در همدان فعاليت مي‌کرد.

دهقان در پايان گفت: شهيد همداني جزو گره‌گشاهاي دوران دفاع مقدس بود، ايشان را حبيب انقلاب مي‌دانيم.

تعداد بازديد:399 آخرين تغييرات:95/10/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر