سه شنبه 29 خرداد 1397 - 5 شوال 1439 - 19 ژوئن 2018
صفحه اصلي/قرآن

برگزاری مسابقات قرآن پیشکسوتان در دست بررسی/ اعلام زمان ثبت نام مسابقات سراسری

حجت‌الاسلام حسيني خبر داد:

برگزاري مسابقات قرآن پيشکسوتان در دست بررسي/ اعلام زمان ثبت نام مسابقات سراسري

گروه مسابقات: رئيس مرکز امور قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه با اشاره به اينکه ثبت نام براي مسابقات سراسري قرآن از فروردين‌ماه سال آينده آغاز مي‌شود از در دست بررسي بودن مسابقات قرآن ويژه پيشکسوتان خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمصطفي حسيني، رئيس مرکز امور قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه، در گفت‌وگو با خبرگزاري بين المللي قرآن(ايکنا) ، در مورد شروع فرايند ثبت‌ نام براي مسابقات سراسري قرآن و نيز مسابقات تواشيح، گفت: در امر ثبت نام بايد ابتدا دستورالعمل را ابلاغ کنيم در ادامه نيز ثبت نام آغاز خواهد شد.
رئيس مرکز امور قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه افزود: با اين وجود با اينکه تاريخ دقيق مشخص نيست اما به احتمال بسيار زياد زمان شروع ثبت نام براي مسابقات سراسري قرآن از اوائل فروردين‌ماه سال آينده خواهد بود.
وي همچنين در پاسخ به سؤالي در مورد درخواست برخي از شرکت‌کنندگان در مسابقات سراسري قرآن مبني بر افزايش سن متسابقان جهت حضور در اين مسابقات، گفت: اين موضوع در جلسه کميته فني مطرح خواهد شد، ‌چراکه تصميم‌گيري در مورد اين موضوع برعهده شخص خاصي نيست و خود کميته پس از بررسي تصميم‌گيري خواهد کرد.
حسيني تصريح کرد: سال گذشته در بهمن‌ماه نشستي با موضوع بازنگري در آئين‌نامه داوري مسابقات برگزار شد و نتيجه‌اي که از آن به دست آمد کاهش سن حاضران در مسابقات بود. ‌بنابراين براي هر گونه تصميم‌گيري در اين زمينه بايد با هماهنگي کميته فني باشد.
رئيس مرکز امور قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه همچنين در مورد ميزان احتمال تغيير شرايط سني براي مسابقات سال آينده، گفت: بايد دلايلي که موافقان اين موضوع دارند مجدد مطرح شود، سال گذشته مباحث بسيار زيادي صورت گرفت چراکه قرار بود بعد از سال‌ها که شرايط سني ۴۰ سال در نظر گرفته شده بود، در راستاي کاهش آن حرکت کنيم.
وي خاطرنشان کرد: اساتيد و داوراني که در نشست بازنگري حضور داشتند در اين زمينه تصميم گرفتند، داوران حاضر در آن دوره اعتقاد داشتند که سن حضور در مسابقات بايد زير ۲۵ و حتي ۲۰ سال باشد چرا که مسابقات براي بحث ترويج قرآن در بين جوانان و نوجوانان است.
حسيني با تأکيد بر اينکه سن جواني از ديدوزارت ورزش و جوانان زير ۲۹ سال است، گفت: در اکثر مسابقات بين‌المللي قرآن در کشورهاي ديگر نيز شاهد هستيم که سن حضور متسابقان يک سن مشخص است که معمولاً پائين است.
رئيس مرکز امور قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه در ادامه بيان کرد: با اين وجود و پس از شنيدن نظرات مختلف با کاهش پنج ساله شرايط سني براي حضور در مسابقات سراسري قرآن موافقت شد و اين شرايط از ۴۰ سال به ۳۵ سال در سال گذشته رسيد.
وي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو در پاسخ به اين سؤال که شخصاً موافق کاهش سن متسابقان هستيد يا افزايش آن، اظهار کرد: من نيز مخالف اين کار نبودم چراکه مسابقات يک هدف ترويجي براي جوانان و نوجوان است. با اين وجود بايد درخواست‌ها مبني بر افزايش مجدد سن متسابقان را در کميته فني مورد بررسي قرار دهيم.
حسيني در پايان عنوان کرد: طرح برگزاري مسابقات قرآن ويژه پيشکسوتان که همان افراد بالاي ۳۵ سال را شامل مي‌شود نيز در دست بررسي داريم،‌ اين طرح هم اينک در دست مطالعه است و حتي جلساتي نيز با اين موضوع برگزار شده است.

تعداد بازديد:462 آخرين تغييرات:95/10/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر