شنبه 7 اسفند 1395 - 28 جمادي الاول 1438 - 25 فوريه 2017
صفحه اصلي/آرشيو اخبار سازمان/اخبار دلگان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

مهم ترین عامل اجرای قانون کشف حجاب،سفر رضاشاه به ترکیه بود

حجت‌الاسلام واحد بخش بامري:

مهم ترين عامل اجراي قانون کشف حجاب،سفر رضاشاه به ترکيه بود

حجت‌الاسلام واحد بخش بامري گفت: مهم ترين عامل اجراي قانون کشف حجاب، سفر رضاشاه به کشور ترکيه و ديدار با رئيس جمهور لاييک اين کشور بود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان وبلوچستان، حجت‌الاسلام واحد بخش بامري با اشاره به قانون کشف رضاشاه در هفدهم دي ماه، اين قانون را يکي از ننگين ترين اقدامات حکومت پهلوي دانست و گفت: مهمترين عامل اجراي قانون کشف حجاب، سفر رضاشاه به کشور ترکيه و ديدار با رئيس جمهور لاييک اين کشور بود.

وي با بيان اينکه اگر چه رضا خان فکر تجددگرايي را از اوايل سلطنت خود و يا حتي قبل از آن در سر مي پروراند افزود: ولي سفر به کشور ترکيه اين فکر را در در رضا شاه تقويت کرد، شاه ايران در سفر چند روزه خود از مناطق گوناگون ترکيه بازديد کرد.

امام جمعه موقت بخش جلگه چاه هاشم با تاکيد بر اينکه بي حجابي آسيب هاي اجتماعي زيادي هم براي خود فرد و هم براي سايرين در جامعه دارد تصريح کرد: بي حجابي باعث مي‌شود که فرد از ارزش هاي انساني و ديني خالي شود.

حجت‌الاسلام واحد بخش بامري با اشاره به اينکه شخصي که با بدحجابي و يا بي حجابي درصدد مطرح کردن خود است بيان کرد: در واقع اين شخص درصدد اين است که با جسمش، خود را به ديگران نشان دهد و اين بدان معني است که اين فرد فاقد ارزش هاي اسلامي و انساني است.

وي با بيان اينکه جامعه ما خانواده محور است اضافه کرد: بي حجابي و بد حجابي منجر به افزايش خيانت بين زوجين و فروپاشي نظام خانواده مي‌شود.

امام جمعه موقت بخش جلگه چاه هاشم به سالروز قيام تاريخي مردم قم در 19 دي ماه سال 1356 اشاره کرد و گفت: روز نوزدهم دي ماه در واقع يادآور حماسه بزرگ و باشکوهي است که برگ زريني از کتاب انقلاب اسلامي را رقم زده است.

حجت‌الاسلام واحد بخش بامري با بيان اينکه نوزدهم دي ماه روزي است که در تاريکي استبداد و ستم رژيم ستمشاهي پهلوي را بسوي روشنايي گشود اضافه کرد: قيام مردم قم در اين روز روند انقلاب اسلامي را به گونه اي شکل داد که طومار رژيم پهلوي در مدت زمان کوتاهي درهم پيچيده شد.

وي با بيان اينکه روز نهم دي ماه از ابعاد مختلفي قابل توجه و تامل است خاطرنشانکرد: بصيرت و امام شناسي در اين روز موج مي زند و هم دشمن سناسي مردم قم را به رخ همگان مي کشاند.

تعداد بازديد:48 آخرين تغييرات:95/10/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر