دوشنبه 2 اسفند 1395 - 23 جمادي الاول 1438 - 20 فوريه 2017
صفحه اصلي/آرشيو اخبار سازمان/اخبار خاش


 
 


 


 


 
خروجي RSS

نشانه گرفتن قوه قضائیه؛توطئه و فتنه جدید دشمنان نظام است

حجت‌الاسلام محمدجواد رحماني:

نشانه گرفتن قوه قضائيه؛توطئه و فتنه جديد دشمنان نظام است

حجت‌الاسلام محمدجواد رحماني گفت: نشانه گرفتن قوه قضائيه؛توطئه وفتنه جديد دشمنان نظام است ودرشرايط کنوني کشور بايد ضمن تقويت بيداري وبصيرت ملت، جلوي دعواهاي سياسي بين قوا گرفته شود.

 

رحماني

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام محمدجواد رحماني با دعوت خود و نمازگزاران به رعايت تقواي الهي، اظهار کرد: نور تقوا در سايه تبعيت از خداوند انجام خواهد شد و حضرت علي(ع) در اين خصوص مي فرمايند:" کسي که خدا و رسولش را پيروي کند مـسيـرش راه هدايت و نور تـقوا راهنمايش مي‌شود و کسي که خدا و رسولش را نافرماني کند مسـيرش را خطا رفـته و به نـفـس خويش ضرر رسانـده است".

وي بيان کرد: غيبت از گناهان کبيره است و انسان مومن جهت رسيدن به تقوا و رستگاري بايد از تعلقات و وابستگي هاي اين دنيا دوري کند تا فشارهاي قبر و گرفتاري هاي ان دنيا نيز کاهش يابد.

حجت‌الاسلام رحماني با اشاره به جشنواره فيلم مردمي عمار، گفت: اين جشنواره در حقيقت ارزش ها را معرفي ميکند و بايد مسئولين نيز از اين قبيل جشنواره ها حمايت کنند.

وي خاطرنشان کرد: جشنواره فيلم مردمي عمار در حقيقت ارزش هاي نظام و انقلاب شکوهمند ايران اسلامي را تقويتمي‌کند و خوشبختانه اين جشنواره تاکنون درخشش بسيار خوبي داشته است.

حجت‌الاسلام رحماني با اشاره به سالروز دستور کشف حجاب توسط رضاه شاه، تصريح کرد: رضا شاه در اين روز به زور چادرها را از سرزنان مي‌کند و پاره مي کرد و سپس جلوي ديدگانشان چادرهايشان را آتش مي زد که اين رفتار اين شاه قلدر نشان از جهالت و ننگ آنداشت.

وي با بيان اينکه عفت و تقواي بانوان سبب شد رضاه شاه و پسرش نابود شوند، گفت: بر مسئله عفت و حجاب در قرآن کريم بسيار تاکيد شده و يک حکم تعبدي است و همگان بايد مسئله حجاب را رعايت کنند و بانوان اگر مي خواهند شخصيت حقيقي خود را کسب کنند بايد به سمت رعايت حجاب و کسب علم و دانش حرکت کنند.

امام جمعه موقت شهرستان خاش با اشاره به بيانات رهبري در جمع نخبگان و مدال آوران دانشجويان دانشگاه صنعتيشريف، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در اين جمع فرمودند:" بايد حفظ روحيه انقلابي گري در دانشگاه و همراه شدن تلاش‌هاي علمي، تعهد ديني و انقلابي، ضروري‌ترين کار و برنامه اساسي دانشجويان باشد" لذا دانشجويان بايد اين روحيه را حفظ و در جهت تقويت آن تلاش کنند.

وي تصريح کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامي فرمودند:" پيشرفت علمي به تنهايي يک ملت و کشور را سعادتمند نخواهدکرد بلکه همراه شدن حرکت علمي با آرمان‌هاي والاي معنوي و انقلابي زمينه ساز به سامان رسيدن مسائل کشور و الگو شدن آن براي منطقه در دنياي و جهان خواهد بود" لذا بايد دانشجويان در جهت کسب معنويات انقلابي حرکت و با پيشرفت هاي علمي چشم دشمنان را کور کنند.

حجت‌الاسلام رحماني با اشاره به ولادت امام حسين عسکري(ع)، گفت: اين امام بزرگوار مانند اجداد خويش خدمات واقدامات بسيار بزرگي را انجام داد که همواره مورد خشم دشمنان اسلام بود.

وي تصريح کرد: امام حسن عسکري(ع) همواره بر اقامه نماز اول وقت تاکيد مي فرمودند و با وجود مظلوميت ايشان اما از سن نوجواني هميشه همراه پدربزرگوارشان بودند و برکات حيات ايشان محسوس و مشهود بود.

امام جمعه موقت شهرستان خاش به سالروز قيام خونين 19 دي مردم قم اشاره کرد و گفت: مردم با بصيرت و هميشه درصحنه ايران اسلامي در اين روز در پاسخ به مراجع لبيک گفته و به خيابان ها آمدند و عليه نظام شاهنشاهي پهلوي تظاهرات کردند.

وي بيان کرد: متاسفانه در 19 دي شاه ملعون مردم را به خاک و خون کشيد و اين قيام خونين، نقطه آغازين انقلاباسلامي بود و جمهوري اسلامي در مسير شکل گيري و ادامه حيات خود شهداي زيادي را نثار انقلاب کرد و ثمره آن نيز، پيروزي انقلاب در بهمن 1357 بود.

حجت‌الاسلام رحماني با اشاره به فرارسيدن انتخابات رياست جمهوري و شوراي شهر، اذعان کرد: مسئولان و کانديدابايد به فرمايشات و بيانات گوهربار رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در خصوص انتخابات عمل کنند و با آرامش و آگاهي اين انتخابات را برپا و خدمت به مردمو شهروندان را جهت ارتقاء و پيشرفت و توسعه کشور سرلوحه کار خود قرار دهندو از حواشي دوري کنند.

وي با اشاره به وفات حضرت معصومه(س)، اظهار کرد: اين بانوي بزرگوار منشاء خير و برکات بسياري براي مسلمانان بوده و در حال حاضر در شهر مقدمس قم مامن حرم مطهر اين بانوي بزرگ است و صبوري و بردباري دو ويژگي برجسته حضرت معصومه(س) بود.

تعداد بازديد:28 آخرين تغييرات:95/10/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر