دوشنبه 2 اسفند 1395 - 23 جمادي الاول 1438 - 20 فوريه 2017
صفحه اصلي/آرشيو اخبار سازمان/اخبار نيكشهر


 
 


 


 


 
خروجي RSS

مبارزه امام حسن عسکری (ع) به صورت نامه نگاری بود

حجت‌الاسلام رئوفي نژاد:

مبارزه امام حسن عسکري (ع) به صورت نامه نگاري بود

رئيس اداره تبليغات اسلامي نيکشهر در خطبه هاي نماز جمعه گفت:
 

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان وبلوچستان، حجت‌الاسلام رئوفي نژادرئيس اداره تبليغات اسلامي نيکشهردر خطبه هاي نماز جمعه اين هفته 17 دي ماه 139۵ درمسجد جامع الزهرا(س)ضمن سفارش به تقوا وتبريک فرا رسيدن سالروز ميلاد با سعادت امام حسن عسکري (ع) درخصوص شيوه مبارزه امام (ع) گفت: راه مبارزه دردورانى که راه ديگرى براى مبارزه نبود ازطريق نامه با برخي ازشيعيان ارتباط برقرارمي کردند،امام عسکرى(ع) نمى‏ توانست به‏ سان ديگر ائمه(ع) به تربيت اصحاب و ياران خويش بپردازد،شرايط بسيار نابسامان سياسى اين دوره وکوتاه بودن عمرواندک بودن دوره امامت حضرت ازعواملى است که در اين امرنقش داشته است،بدين جهت امام از راه نامه با برخى از شيعيان ارتباط برقرار مى‏کند تا حقايق راستين جامعه و موقعيت حساس زمان را براى آن‏ها بيان کند.


وي در ادامه به شخصيت حضرت فاطمه معصومه (س) اشاره کرد واظهارداشت: حضرت فاطمه معصومه(س) بانويى بود که با هجرتش‏،قم وازطريق آن دنيا را متحول ساخت‏،مهم‏ترين فراززندگى دخت موسى‏ بن جعفر عليهماالسلام که سراسر بندگى آن‏ حضرت در آن جلوه‏ گر شده،هجرتى است که در نهايت با دفن پيکر آن مطهره در قم، اين شهر متحول و به مرور زمان مبدل به شهرى تأثيرگذار در هدايت ايران و جهان شد و شايد معنى اين روايت امام صادق(ع) باشد که فرمود: «به شفاعت ايشان، شيعيانم، همگى به بهشت وارد مى‏شوند.


رئيس اداره تبليغات اسلامي نيکشهرافزود: حضرت فاطمه معصومه(س) داراى شخصيتى رفيع و والا مقام مى‏باشد به‏ طورى که ائمه طاهرين(ع) از اين بانو، با جلالت و تکريم ياد کرده‏ اند و حتى پيش از ولادت آن‏حضرت، بلکه پيش از ولادت پدر بزرگوارش، نام او بر لسان بعضى از ائمه(ع) آمده و از مقام والاى او سخن گفته‏ اند. مقام عصمت که عالى‏ ترين مقام معنوى و پاکى است، درجاتى دارد و در وهله اوّل بر دو گونه است: ۱. معصوم از خطاء؛ ۲. معصوم از گناه. حضرت معصومه(س) مانند حضرت زينب(س) در يکى از درجات عصمتند، گرچه در درجات چهارده معصوم(ع) نباشد.


رئوفي نژاد در ادامه به اجراى توطئه استعمارى کشف (حذف) حجاب به ‏دستور رضاخان پهلوى اشاره و تصريح کرد: رضاخان پهلوي در 17 دي سال 1314هجري به کشف (حذف) حجاب دستور داد. تاريخ واقعى کشف حجاب در ايران به سال‏هاى پيش از عصر رضاخانى بازمى‏ گردد، ولى اجراى آن، در دي‏ماه ۱۳۱۴ انجام شد،به‏ دنبال تصويب قانونى در ۱۷ دى ۱۳۱۴ش در ايران وقايعى رخ داد و به موجب آن، زنان و دختران ايرانى از استفاده از چادر، روبنده و روسرى منع شدند. حضرت امام خميني‏(ره) مي فرمايد: نقش زن در جامعه؛ انسان‏ سازى است، نه شى‏ءاى براى هوسرانى، عنايتى که اسلام به بانوان دارد، بيشتر از عنايتى است که بر مردان دارد. زنها مردان شجاع را در دامن خود بزرگ مى‏ کنند. قرآن کريم انسان‏ ساز است و زنها نيز انسان‏ ساز. اگر زنهاى انسان ‏ساز از ملتها گرفته بشود، ملتها به شکست و انحطاط مبدل خواهند شد، شکست خواهند خورد، منحط خواهند شد. زنها هستند که ملتها را تقويت مى‏ کنند، شجاع مى‏ کنند. مقام زن مقام والا است؛ عالى‏ رتبه هستند، بانوان در اسلام بلندپايه هستند. اسلام؛ حافظ شخصيت زن‏ است. صلاح و فساد يک جامعه از صلاح و فساد زنان آن‏جامعه سرچشمه مى‏ گيرد.


وي در ادامه به نقض آمريکا در خصوص برجام اشاره کرد و افزود: دولت طبق مصوبه مجلس،فعاليتهاى برجام را متوقف کند،مسأله ما با آمريکا و مسأله ما با مستکبرين عالم اين است (که) آن‏ها مى ‏گويند شما وجودتان، استعدادتان، قدرتتان را به صحنه نياوريد که در مقابل قدرت ما، سلاح ما، توانائيهاى تبليغاتى ما، رقيبى وجود نداشته باشد، ما بتوانيم در ميدان يکه‏ تازى کنيم. مشکل آن‏ها اين است که ايران زير بار حرف آن‏ها نمى‏رود. مسأله آن‏ها اين است که از شکل‏ گرفتن يک ايران قدرتمند و پيشرفته نگرانند. حقيقت قضيه اين است که غربى‏ ها ترجيح مى‏ دهند ملتهاى اين منطقه - ازجمله ملت ايران - هميشه محتاج آن‏ها باشند.


وي سپس به سالگرد ترور شهيد احمدى‏ روشن از شهداى هسته ‏اى به دست ايادى منافقين کوردل‏ پرداخت و گفت: ترور دانشمندان؛نشانه به بن‏ بست رسيدن استکبار جهانى درمقابله با ايران‏ است،توطئه دشمن در نابودى مايه ‏هاى عزت است. ترور دانشمندان براى علم ‏زدايى‏ است. ترور؛ نشانه به بن ‏بست رسيدن استکبار است. اما ايمان؛ سبب پيشرفت دانشمندان کشور و استمرار راه معنوى و علمى دانشمندان هسته‏ اى‏ است.


امام جمعه موقت نيکشهر در پايان اظهار داشت: اين روزها سالگرد اعدام شهيد شيخ باقر النمر است که مناسب است رسانه‏ ها به بازخوانى پرونده ايشان و نقش وى در وحدت جهان اسلام بپردازند. به بهانه سالگرد شيخ نمر وضعيت بحرانى زندانيان سياسى در زندان‏هاى رژيم سعودى، پرونده شخصيت‏هايى همچون شيخ على سلمان و شيخ عيسى قاسم و شيخ زکزاکى برجسته وآزادى آن‏ها مطالبه مردمى عنوان گردد.

تعداد بازديد:36 آخرين تغييرات:95/10/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر