دوشنبه 2 اسفند 1395 - 23 جمادي الاول 1438 - 20 فوريه 2017
صفحه اصلي/آرشيو اخبار سازمان/اخبار خاش


 
 


 


 


 
خروجي RSS

توجه جدی به پیشرفت علمی در دانشگاه‌ها از تأکیدات مقام معظم رهبری است

توجه جدي به پيشرفت علمي در دانشگاه‌ها از تأکيدات مقام معظم رهبري است

مولوي محمدعلي شهنوازي گفت: توجه جدي به پيشرفت علمي در دانشگاه‌ها از تأکيدات مقام معظم رهبري است و بايد مسئولان به دانشجويان و جوانان انقلابي توجه کنند.

مولوي

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان، مولوي محمدعلي شهنوازي درخطبه هاي نمازجمعه اين هفته شهرستان خاش با دعوت خود و نمازگزاران به رعايت تقواي الهي، اظهار کرد: متاسفانه در عصرکنوني آنچه که سبب عقب ماندگي انسانها و برخي از جوامع شده؛ غفلت و دوري از پروردگار است و اين مسئله مهم سبب شده تا انسان از رشد و تعالي بازبمانند و لازمه آن رعايت تقواي الهي واقامه نماز اول وقت است.

وي با بيان اينکه همواره راه توبه در درگاه معبود حق تعالي باز است، تصريح کرد: توبه راهي جهت رسيدن به معبود است و فرد مسلمانان اگر توبه کند مطمئناً مورد بخشش و گذشت پروردگارمتعال قرار مي گيرد و نبايد مجدداً آن گناه را انجام دهد چرا که اينبار نه تنها توبه آن قبول نيست بلکه مورد خشم و غضب خداوند نيز قرار خواهد گرفت.

مولوي شهنوازي با اشاره به قيام19دي مردم شهر مقدس قم، بيان کرد: اين قيام بزرگ يکي از حوادث انقلاب بودکه هرگز از تاريخ و اذهان اين ملت پاک نخواهد شد و اين قيام نقطه عطفي درتاريخ انقلاب بود که در تقويم ثبت خواهد ماند.

وي با بيان اينکه 19 دي 1357 زمينه ساز پيروزي شکوهمند انقلاب شد، خاطرنشان کرد: در قيام 19 دي مانند هميشه مردم نيز با بيداري خود همراه و ياور روحانيان بودند و توانستند جرقه به وجود امدن انقلاب را شکل دهند و به پيروزي برسند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با تشکر از ارگان ها و نهادهاي امنيتي جهت برقراري امنيت در جامعه، گفت: امنيت در کشور بزرگترين نعمت است و بايد قدرآن را بدانيم و اگر نگاهي به کشورهاي اطراف بياندازيم به خوبي قدرنعمت امنيت ايران اسلامي را خواهيم دانست.

مولوي شهنوازي افزود: ايران اسلامي با زحمات و جان فشاني هاي نيروهاي سپاه، بسيج، انتظامي و امنيتي توانسته فضاي امن و آرامي را براي ملت ايجاد کند که بايد تشکر ويژه از اين نيروها انجام شود.

وي با بيان اينکه والدين بايد به فکر ازدواج به موقع فرزندانشان باشند، تاکيد کرد: امر ازدواج سنت حسنه نبي مکرم اسلام(ص) است که در دين مبين اسلام بدان بسيار سفارش و تاکيد شده وبايد ضمن تعجيل در اين امر، از سخت گيري هاي بي مورد و تجملات در مراسم عروسي جلوگيري شود تا بتوانيم بنيان خانواده را تقويت کنيم و جامعه اي سالم و دور از فساد داشته باشيم.

مولوي شهنوازي با بيان اينکه فضاي مجازي تيغ دو لبه است، گفت: شبکه هاي اجتماعي و فضاي مجازي آثار بسيارزشت و مخربي دارند و استکبار جهاني جوانان را مورد هدف قرار داده و از اين طريق به دنبال ايجاد تفرقه و جدايي بين مذاهب و طوايف است که بايد در اين فضا هوشيار و با بصيرت باشيم و در دام دشمنان نيافتيم.

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با اشاره به ديدار رهبر انقلاب با جمعي از نخبگان و دانشجويان دانشگاه صنعتي شريف، تصريح کرد: مقام معظم رهبري فرمودند:" جوانان مؤمن و انقلابي را دوست دارند" لذا بايد مسئولان نيز به اين جوانان توجه کنند چرا که هم درپيشگاه مردم و هم در آخرت در پيشگاه خداوند متعال مورد پاسخ قرار خواهند گرفت.

وي با اشاره به 22 دي سالروزتشکيل شوراي انقلاب به دستور رهبر کبير انقلاب اسلامي، گفت: اين شورا با فرمان امام راحل قبل از پيروزي شکوهمندانقلاب اسلامي تشکيل و ايجاد شده بود و در مدت دوران مسئوليت ايشان در شرايط بحراني تصميمات بسيار مهمي گرفته مي شد و توانست انقلاب اسلامي را از بسياري از بحران ها و مسائل عبوردهد.

مولوي شهنوازي به شهادت دانشمندشهيد احمدي روشن اشاره کرد و گفت: در کشور احمدي روشن هاي بسياري را داريم که با زندگي ساده خويش راه را جلوي پاي جوانان ما گذاشتند و از مکتب امام راحل درس گرفتند و توانستند در مسئله هسته اي به موفقيت هاي بسياري همچون توليد اورانيوم 20 درصد دست پيدا کنند و چشمان دشمنان اسلام را کورکنند.

وي با بيان اينکه سازمان ملل واستکبار جهاني همواره حامي ترويست هاي از خدابي خبر هستند، اظهار کرد: گروهک هاي تکفيري و تروريستي دست نشانده آمريکا و اسرائيل هستند و روزي نيزمثل ترکيه گريبان خودشان را هم خواهد گرفت و آن ها نيز دچار عذاب خواهند شد و اين روز بدون شک نزديک است.

تعداد بازديد:30 آخرين تغييرات:95/10/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر