سه شنبه 6 اسفند 1398 - 1 رجب 1441 - 25 فوريه 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
خروجي RSS

رسیدن به گفتمان مشترک؛ مهم ترین اولویت اجلاس ایران و جهان عرب

ابراهيمي‌ترکمان در گفتگو با مهر عنوان‌ کرد؛

رسيدن به گفتمان مشترک؛ مهم ترين اولويت اجلاس ايران و جهان عرب

ابراهيمي ترکمان، رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي گفت: مهمترين اولويت ما در اجلاس گفت‌وگوي فرهنگي ايران و جهان عرب، فهم يکديگر و رسيدن به يک گفتمان مشترک است.

به گزارش خبرنگار مهر ، ابوذر ابراهيمي ترکمان، رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در حاشيه نخستين اجلاس گفت‌وگوي فرهنگي ايران و جهان عرب به خبرنگار مهر گفت: نخستين اجلاس گفتگوهاي فرهنگي ايران و کشورهاي عرب که صبح امروز آغاز شد در تاريخ پس از انقلاب اولين بار است که برگزار مي شود و هدف از برگزاري آن اين است که از تبديل شدن اختلافات جزئي به نفرت هاي پايدار و همچنين تبديل شدن اين اختلافات به معضلاتي بين کشور خودمان و کشورهاي ديگر جلوگيري کنيم.

وي افزود: آنچنان که مقام معظم رهبري فرموده اند مشکل امروز، جهالت مدرن در کشورهاي اسلامي و در کشورهاي ديگر است. بايد تلاش کنيم که واقعيت هاي خودمان را در اين اجلاس به ميهمانان نشان دهيم و اوضاع تاسف باري که در خيلي از مناطق حاکم است را بهبود ببخشيم.

رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در پاسخ به اين سوال که مهم ترين اولويت اجلاس چيست، گفت: مهمترين مسئله اي که ما در اين اجلاس جستجو کرده و به دنبال آن هستيم، بحث يکديگرفهمي و آشنا شدن با واقعيت هاي جمهوري اسلامي ايران و در واقع رسيدن به يک گفتمان مشترک است؛ چراکه ميهمانان ما اغلب حوزه نفوذ گسترده اي در کشورهاي خودشان دارند که مي توانند پس از آشنا شدن و دريافت موقعيت جمهوري اسلامي ايران تاثيرات خودشان را در محل کشورهاي خودشان بگذارند.

اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي ايران و جهان عرب، صبح امروز، ۲ بهمن ماه، با حضور نمايندگاني از انديشمندان عرب در حسينيه الزهراي(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي افتتاح شد و هم اکنون در حال برگزاري است.

تعداد بازديد:658 آخرين تغييرات:95/11/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر