پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

بارش در سیستان وبلوچستان ادامه دارد/کاهش ۱۰تا ۱۵ درجه ای دمای هوا

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان خبر داد:

بارش در سيستان وبلوچستان ادامه دارد/کاهش ۱۰تا ۱۵ درجه اي دماي هوا

زاهدان- کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: با تقويت جريانات مرطوب جنوبي در روزهاي دوشنبه و سه شنبه در جنوب، سواحل و برخي نقاط مرکزي استان بارش هاي سنگين پيش بيني مي شود.

علي ملاشاهي در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: براساس تحليل آخرين نقشه هاي پيش يابي هواشناسي طي امروز و فردا رگبارهاي متوسط تا نسبتا سنگين باران همراه با رعد و برق در جنوب غرب و ارتفاعات مرکزي استان رخ خواهد داد.

وي افزود: همچنين با توجه به اين بارش ها شرايط براي آبگرفتگي معابر و جاري شدن موقتي سيلاب با شدت کمتر نسبت به روز گذشته وجود دارد.

وي گفت: همچنين تا روز دوشنبه در برخي نقاط مرکزي استان وزش باد از سمت جنوب غرب شديد است که با تقويت جريانات مرطوب جنوبي در روزهاي دوشنبه و سه شنبه در جنوب، سواحل و برخي نقاط مرکزي استان بارش هاي سنگين همراه با رعد و برق و تندباد شديد پيش بيني مي شود.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان تصريح کرد: طي اين مدت شدت بارش ها در شهرستان هاي کنارک، چابهار، نيکشهر، فنوج، ايرانشهر، بزمان، دلگان، خاش، قصرقند، سرباز، مهرستان، سيب و سوران و سراوان است و آبگرفتگي معابر و سيلابي شدن مسيل ها و طغيان رود خانه هاي فصلي رخ خواهد داد.

وي افزود: همچنين در زاهدان و ديگر نقاط شمالي و مرکزي استان طي سه روز آينده احتمال بارش هاي ملايم تا متوسط باران وجود دارد.

وي گفت: از بعدازظهر دوشنبه تا روز چهارشنبه با نفوذ توده هواي سرد شمالي، در شمال استان، مرز شرقي و نواحي غربي روي کويرلوت وزش باد شديد شمالي همراه با گردوخاک و کاهش ديد پيش بيني مي شود.

ملاشاهي تأکيد کرد: دماي هوا در روزهاي سه شنبه تا چهارشنبه حدود ۱۰ تا ۱۵ درجه کاهش مي يابد و در نواحي سردسير شمالي و مرکزي استان احتمال بارش برف، برخي نقاط مه و کاهش ديد وجود دارد.

تعداد بازديد:562 آخرين تغييرات:95/11/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر