جمعه 27 فروردين 1400 - 4 رمضان 1442 - 16 آپريل 2021
صفحه اصلي/مقالات


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

گرامیداشت ارتحال ملکوتی آیت الله هاشمی رفسنجانی

گراميداشت ارتحال ملکوتي آيت الله هاشمي رفسنجاني

مراسم ارتحال ملکوتي آيت الله هاشمي رفسنجاني، باشکوه هرچه تمام تر در اروميه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره ي کل تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي، ارشد نژادرجب، روز پنجشنبه 23 ديماه سال 95 با اعلام اين خبر افزود: بمناسبت ارتحال جانسوز يار ديرين امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري مراسم باشکوهي با حضور حجت‌الاسلام محمد داداش زاده مديرکل تبليغات اسلامي استان، مهندس قربانعلي سعادت استاندار، حجت‌الاسلام سيدعلي اکبر قريشي نماينده ي مردم استان در مجلس خبرگان رهبري، حجت‌الاسلام سيدمهدي قريشي امام جمعه ي اروميه و نماينده ي ولي فقيه در آذربايجان غربي، توماس ميرم اسقف اعظم خليفه گري آشوري، کلداني و کاتوليک اروميه، روسا و کارکنان ادارات، علما و روحانيون شيعي و سني، فرماندهان و کارکنان نيروهاي نظامي و انتظامي، همچنين اقشار مختلف مردم، در محل مصلي بزرگ امام خميني (ره) اروميه برگزار شد.

سعادت استاندار آذربايجان غربي در اين مراسم گفت: آيت الله هاشمي رفسنجاني در مسير دفاع از امام خميني (ره) از هيچ کوششي دريغ نکرد. خيلي ها تلاش کردند تا آيت الله هاشمي را از مقام معظم رهبري جدا کنند اما مشي ايشان اين بود که هيچگاه از ديدگاه هاي مقام معظم رهبري دور نشد.

وي ادامه داد: آيت الله هاشمي فرازي از زندگي خويش را پيش از انقلاب طي کرد، در جوار امام خميني (ره) براي پيروزي انقلاب ساليان سال زحمت کشيد و براي تحقق رهبري امام خميني (ره) و مرجعيت آن بزرگوار ساليان طولاني جهاد کرد.

استاندار آذربايجان غربي تصريح کرد: خط روحانيان پيش از انقلاب مورد خصم آمريکاي جهانخوار و رژيم منحوس صهيونيستي بود و از آن جايي که امام خميني (ره) رهبري اين مبارزه را بر عهده داشتند، طاغوتيان به هر نحو ممکن سعي مي کردند هواداران ايشان را منکوب کنند تا اين حرکت و نهضت به جايي نرسد.

سعادت افزود: آيت الله هاشمي ساليان طولاني در زندان هاي مخوف پهلوي به سر بردند و در مسير دفاع از امام خميني (ره) از هيچ کوششي دريغ نکردند، کساني که در زندان شاهد شکنجه هاي ايشان بودند نقل قول کردند که با وجود فشارهاي زيادي که وارد مي شد تا آيت الله هاشمي راه امام را رها کند اما او مي گفت من باز هم اين راه را ادامه خواهم داد.

وي در ادامه گفت: آيت الله هاشمي از لحظه پيروزي انقلاب اسلامي ساکت ننشستند و با وجود ديدگاه هاي متفاوت در رابطه با مسائل مختلف و نظرات مستقل، هيچگاه از مسير امام راحل (ره) خارج نشد.

استاندار آذربايجان غربي خاطرنشان ساخت: خيلي ها تلاش کردند تا آيت الله هاشمي را از مقام معظم رهبري جدا کنند اما مشي ايشان اين بود که هيچگاه از ديدگاه هاي مقام معظم رهبري دور نشد.

سعادت ادامه داد: آيت الله هاشمي پشتيبان نظام و مقام معظم رهبري بود و عميقاً به ولايت فقيه و انسجام ملي اعتقاد داشت و حتي در سخت ترين شرايط کشور نيز تلاش هاي گسترده اي را براي سازندگي انجام داده است.

حجت‌الاسلام قريشي امام جمعه اروميه نيز در اين مراسم اظهار داشت: شکنجه هاي سخت نتوانست هاشمي را از راه امام خميني (ره) باز گرداند. آيت الله هاشمي يکي از موثرترين چهره هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي بود که مسئوليت هاي بسيار مهمي را برعهده داشت و تک تک اين پست ها مسئوليت هاي مهمي بود که اين شخصيت بزرگوار در آنها فرصت خدمت به مردم را پيدا کرد.

وي ادامه داد: سابقه ي مبارزات آيت الله هاشمي رفسنجاني در قبل از انقلاب به سال 1336 باز مي‌گردد و از سال 1337 ساواک به طور رسمي براي وي رسماً پرونده باز کرده بود.گفت:

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي تصريح کرد: آيت الله هاشمي به دفعات در اين مسير دستگير شده و نزديک 4 سال را در زندان هاي رژيم ستم شاهي سپري کرد و شکنجه هاي سخت نتوانست او را از راه امام راحل (ره) باز گرداند.

امام جمعه ي اروميه گفت: آيت الله هاشمي يکي از موثرترين چهره هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي بود که مسئوليت هاي بسيار مهمي را برعهده داشت و تک تک اين پست ها مسئوليت هاي مهمي بود که اين شخصيت بزرگوار در آن ها فرصت خدمت به مردم را پيدا کرد.

حجت‌الاسلام سيدمهدي قريشي اظهارداشت: دوستي مقام معظم رهبري با آيت الله هاشمي به 1336 باز مي‌گردد و حضرت آقا به صراحت فرموده اند که کسي براي من هاشمي نمي شود، آيت الله هاشمي نيز احترام وصف ناپذيري به مقام معظم رهبري قائل بودند.

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي، در ادامه ابراز داشت: خناس ها تلاش خيلي زيادي کردند تا بين آيت الله هاشمي و مقام معظم رهبري جدايي ايجاد کنند اما به حول و قوه الهي موفق نشدند و مهمترين حسن آيت الله هاشمي اين بود که فراز و نشيب هاي مختلف هم نتوانست ايشان را امام و مقام معظم رهبري جدا شود.

حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي خاطرنشان کرد: بايد هوشيار بود چرا که خناس ها باز هم تلاش خواهند کرد که تفرقه افکني کنند و در جامعه جدايي و دشمني به وجود بياورند.

برگرفته از : ido.ir

تعداد بازديد:982 آخرين تغييرات:95/11/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر