پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

خرید منزل به نام همسر فریدون با چک ۱۴ میلیاردی انتقال درهم از دبی

نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو رسانه اي کرد:

خريد منزل به نام همسر فريدون با چک ۱۴ ميلياردي انتقال درهم از دبي

تبريز- نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو گفت: اسنادي موجود است که نشان مي دهد با چک ۱۴ ميلياردي انتقال درهم از دبي به کشور و تبديل آن به ريال، منزلي به نام همسر حسين فريدون خريداري شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، اسماعيل سعيدي ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر کشور در شرايط اقتصادي بدي قرار گرفته و اين در شرايطي است که شائبه هايي از قبيل ارتباط فردي سودجو به نام دانيال زاده مطرح شده که جز افرادي است که با مدير عامل بانک ملت و حسين فريدون برادر رئيس جمهور کشور ارتباط دارد.

وي ادامه داد: اين افراد اعتبارات شرکت پوشش بانک ملت در دبي را به ايران بازگردانده و سود آن را برداشت کرده و بايد گفت اين شرکت در دبي براي دور زدن تحريم ها تشکيل شده بود و اين افراد به شبکه قدرتي متصل هستند که اقدام به انجام اين کارها کرده اند.

اين نماينده مجلس تصريح کرد: دانيال زاده علاوه بر بانک ملت از بانک هاي ديگر نيز سوءاستفاده هايي کرده که تنها خبر بانک ملت منعکس شده و اين فرد با مديرعامل بانک ملت تباني کرده و به احتمال زياد در ديگر بانک ها نيز به روش هاي ديگري تباني کرده اند که بايد اين موضوعات نيز مورد بررسي قرار گيرد.

وي از قوه قضاييه خواستار رسيدگي به انتقال مبلغي درهم از دبي به ايران و تبديل آن به ريال شد و افزود: سندي با اين تذکر براي رياست جمهوري ارسال کرديم که اين سند مبني بر چکي ۱۴ ميلياردي بود که با مبلغ اين چک يک باب منزل به نام همسر آقاي حسين فريدون (برادر رئيس جمهور) خريداري شده است.

سعيدي خاطر نشان کرد: آنچه که نگراني ما را بيشتر مي کند ارتباط دانيال زاده با برخي از مسئولان است و بر همين اساس ۴۰ نفر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي نامه اي امضا کردند مبني بر اينکه برادر رييس جمهور يعني آقاي حسين فريدون با اين فرد ارتباط داشته و خواستار شفاف سازي در اين خصوص هستيم.

وي ادامه داد: رياست جمهوري نهاد و موقعيت مقدسي است و براي برطرف شدن شائبه ها انتظار داريم دستورات لازم در مورد افرادي چون دانيال زاده از سوي رييس جمهور صادر شده و به صورت شفاف و در چهارچوب قانون با اين افراد برخورد کنند و ما نيز کپي چک مذکور را به اين تذکر پيوست و به رياست جمهوري به عنوان سند ارسال کرديم تا تنوير افکار عمومي در خصوص اين موضوع صورت گيرد.

نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: انتظار داريم نهاد رياست جمهوري از وجود افراد سودجو پاک شود و اطلاعاتي که در دست ماست، نشان مي دهد دانيال زاده جز افرادي است که سعي کرده از ساليان گذشته تاکنون با افرادي ارتباط و نفوذ پيدا کرده و در موقعيت و شرايط مناسب حداکثر بهره برداري را ببرند.

تعداد بازديد:764 آخرين تغييرات:95/11/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر