پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

متن کامل نامه فیفا به باشگاه استقلال/ جزئیاتی از محرومیت آبی ها

اختصاصي مهر؛

متن کامل نامه فيفا به باشگاه استقلال/ جزئياتي از محروميت آبي ها

متن نامه اي که از سوي فيفا به باشگاه استقلال ارسال شده نشان مي دهد اين نهاد بين المللي در نامه هاي متعددي خواستار تعيين وضعيت بازيکن خارجي آبي پوشان شده است.

خبرگزاري مهر  - گروه ورزشي: روز سه شنبه بود که خبر محروميت باشگاه استقلال منتشر شد. با نظر فيفا، اين باشگاه به خاطر عدم پرداخت مطالبات «عادل شيحي» از حضور در پنجره نقل و انتقالات زمستاني محروم شده و حتي حق استفاده از آندرانيک تيموريان و سرور جباروف خريدهاي جديد خود را ندارد.

نامه هايي که فيفا را قانع نکرد
اين در حالي است که پيگيري هاي خبر نگار مهر طي پنج اه اخير، هفت نامه به باشگاه استقلال زده و عجيبتر اينکه مستندات باشگاه استقلال در هيچيک از اين نامه ها مورد قبول فيفا قرار نگرفته است.

فيفا در اين نامه ها، موضوع شکايت عادل شيحي را توضيح داده و باشگاه ايراني را در جزئيات اين روند دادرسي و البته احتمال محروميت قرار داده است که در نهايت منجر به محروميت استقلال از نقل و انتقالات مي شود.

تاريخ نامه هاي ارسالي فيفا به اين شرح است:
هفتم مهرماه ۱۳۹۵
پنجم آبانماه ۱۳۹۵
نهم آذرماه ۱۳۹۵
شانزدهم آذرماه ۱۳۹۵
بيستم آذرماه ۱۳۹۵
بيست و نهم دي ماه ۱۳۹۵

نامه نهم ژانويه، کليد ماجراي محروميت استقلال
در تاريخ نهم ژانويه (بيستم دي ماه) نامه اي از فيفا به باشگاه استقلال ارسال شده است. در اين نامه تاکيد شده که صرفا يکي از نامه هاي استقلال در ماه هاي گذشته اعتبار داشته و قانوني بوده است. به نظر مي رسد محروميت استقلال و اجرايي شدن حکم محروميت از حضور در بازار نقل و انتقالات را بايد در اين نامه جستجو کرد.

متن نامه فيفا به استقلال
در نامه فيفا به باشگاه استقلال آمده است با موضوع عادل شيحي خطاب به باشگاه استقلال آمده است:

«عطف به موضوع فوق بدينوسيله دريافت نامه جنابعالي به تاريخ ۲۷ دسامبر ۲۰۱۶ (هفتم دي ماه) را که نسخه اي از آن به عادل شيحي در زمان مقتضي ارسال خواهد گرديد تاييد مي کند.

لذا با توجه به نامه هاي ديگري که قبلا ارسال شده است و نامه مورخ ۲۷ دسامبر ۲۰۱۶ به ضميمه ها، تنها نامه مذکور تا حدودي قانوني است. بنا براين احتراما از جنابعالي درخواست مي شود نسخه هاي کامل و قانوني ضماير مذکور را يا از طريق پست عادي يا پست سفارشي تا ۲۰ ژانويه ۲۰۱۷ (اول بهمن ماه) براي فيفا ارسال نماييد. اين راي نهايي است.
با تشکر از بذل توجه جنابعالي
از طرف هيو کي سي يلوسکي (مشاور تعيين وضعيت بازيکنان، اتاق حل اختلاف فيفا)»

توجيهات عجيب باشگاه و تصميم نهايي فيفا
اين نامه نشان مي دهد که باشگاه استقلال تا قبل از اين نامه ادله قانوني به اتاق حل اختلاف فيفا ارسال نکرده و تنها يک نامه ارسال کرده که از ديد فيفا تا حدودي قانوني بوده است. باشگاه استقلال مدعي است مطالبات شيحي پرداخت شده و اين کار به خاطر تحريم ها، سيستم بانکي و تعطيلات سال نو ميلادي با تاخير صورت گرفته است. در حالي که نامه هاي فيفا چيز ديگري را نشان مي دهد. بايد منتظر ماند و ديد آيا باشگاه مي تواند از اين معضل به سلامت عبور کند يا خير.

تعداد بازديد:683 آخرين تغييرات:95/11/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر