چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

دولت آمریکا دچار پدیده هراس از خود شده است

لاريجاني در صحن مجلس:

دولت آمريکا دچار پديده هراس از خود شده است

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه دولت آمريکا امروز دچار پديده هراس از خود و سوءتفاهم با خود شده است، گفت: موضع هنرمند ما در مقابل امريکا نمونه اي از غيرت ايراني است.

به گزارش خبرنگار مهر ، در ابتداي جلسه علني روز يکشنبه مجلس شوراي اسلامي علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در نطق پيش از دستور خود گفت: اقدامات اخير دولت آمريکا در لغو ويزا و سَخافَت در بينش و رفتار آنان را بيشتر نشان داد.

وي ادامه داد: البته اين حادثه از طرفي هراس اين دولت را ظاهر نمود که از سايه خود هم مي‌ترسد و هم روحيه خشن نژادپرستانه آنان را که پشت ظاهر عوام‌فريبانه دموکراسي‌خواهي و حقوق بشر پنهان شده وگرنه کشوري که از قدرت امنيتي برخوردار باشد، با دلهره، اضطراب و هراس چنين تصميماتي نمي‌گيرد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي افزود: ذکر نام ايران در اين ميان آن هم به بهانه نگراني از اقدامات تروريستي به شوخي شباهت بيشتري دارد. بر کسي پوشيده نيست که ايران يک تنه در مقابل تروريست‌ها در سال‌هاي گذشته ايستاد و بعدها اين کشورها به اين جريان پيوستند.

لاريجاني گفت: آن هم در مقابل تروريست‌هايي که مسئولان آمريکايي مخصوصاً يکي از کانديداهاي رياست جمهوري آمريکا که قبلاً وزير خارجه آن کشور بود، با صراحت اعلام کرد «ما داعش را به وجود آورده‌ايم».

وي تصريح کرد: دولت آمريکا امروز دچار پديده هراس از خود و سوءتفاهم با خود شده است.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي تأکيد کرد: موضع هنرمند گرامي‌مان را در تحريم حضور در جشنواره هنري آمريکا، نمونه‌اي از غيرت ملي ملت ايران است.

رئيس قوه مقننه خاطرنشان کرد: دولت آمريکا بايد از اين نمونه درس بگيرد که در مقابل يک ملت بزرگ، ريشه‌دار و متمدن قرار دارد و اين‌گونه اقدامات عجولانه و نارس، بيش از آنکه قدرت آنان را نشان دهد، هراس و ضعف آنان را هويدا مي‌کند.

لاريجاني اظهار داشت: وانگهي فِلِش مبارزه با تروريسم آن را برملاء مي‌کند که عملي مکّارانه است؛ وگرنه بعيد است آنان ندادند مصدر اصلي تروريست‌ها کجاست.

وي با تأکيد بر اينکه ايران کشوري امن و متکي بر خود است، گفت: ايران برخلاف روش نااهلانه آمريکا، زمينه مرودات اجتماعي را بين ملل به خوبي فراهم مي‌کند و بر اساس ارزش‌هاي اسلامي، از همزيستي مسالمت‌آميز همه ملل با عقايد گوناگون حمايت مي‌کند.

لاريجاني افزود: ايران در مبارزه با تروريسم، راسخ است و دچار بازيگري‌هاي کودکانه برخي از کشورها نمي‌شود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي در ابتداي اين جلسه گفت: در روزهاي گذشته حادثه تأسف‌برانگيز فروريختن ساختمان پلاسکو، وجدان جامعه را به شدت جريحه‌دار کرد. به خانواده‌هاي شهداي اين حادثه، آتش‌نشانان عزيز و جان‌برکف تسليت عرض مي‌کنيم و به ارواح مطهر آنان درود مي‌فرستيم.

وي ادامه داد: از تلاش‌هاي گسترده دولت، نيروي انتظامي، اورژانس و شهرداري تهران تشکر مي‌کنيم که شبانه‌روزي تلاش مي‌کردند.

لاريجاني اظهار داشت: از ساعات اوليه آتش‌سوزي، کميسيون عمران مجلس به همراه دو کميسيون ديگر، مأموريت رسيدگي به موضوع را پيدا کردند و بررسي‌هاي متنوعي انجام دادند. اميدوارم در اولين فرصت گزارش خود را تقديم مجلس کنند.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: لازم مي‌دانم اين نکته را عرض کنم که اين گزارش در ابعاد مختلف اين حادثه و چرايي وقوع آن، بايد نظر روشني را ارائه کند و راهکارهايي را ارائه کند که از وقوع چنين حوادثي در آينده جلوگيري شود.

لاريجاني خاطرنشان کرد: سيل در استان سيستان و بلوچستان خساراتي را وارد نمود که لازم است دولت و مجلس کمک‌هاي لازم به آسيب‌ديدگان را در اسرع وقت انجام دهند. نمايندگان استان پيگير موضوع هستند و کميسيون شوراها نيز در اين زمينه تا حصول نتيجه تلاش مي‌کند و به مجلس گزارش مي‌دهد.

تعداد بازديد:405 آخرين تغييرات:95/11/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر