پنج شنبه 5 ارديبهشت 1398 - 19 شعبان 1440 - 25 آپريل 2019
صفحه اصلي/قرآن

فعالیت‌های قرآنی صورت گرفته در فضای مجازی متناسب با نیاز روز جامعه نیست

موسويان:

فعاليت‌هاي قرآني صورت گرفته در فضاي مجازي متناسب با نياز روز جامعه نيست

گروه شبکه‌ اجتماعي: رئيس مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال وزارت ارشاد در ارزيابي فعاليت‌هاي ديني و قرآني صورت گرفته در فضاي مجازي گفت: در زمينه موضوعات قرآني فعاليت‌هاي خوبي در فضاي مجازي و شبکه‌هاي اجتماعي صورت گرفته است اما متناسب با نياز امروز جامعه نيست.


سيدمرتضي موسويان، رئيس مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در گفت‌وگو با خبرگزاري بين المللي قرآن(ايکنا) ،  اظهار کرد: فضاي مجازي از ويژگي‌هاي خاصي برخوردار و متفاوت از فضايي است که شايد افراد پيشکسوت و داراي معلومات در زندگي اجتماعي آن را تجربه کرده باشند.

وي اولين مؤلفه فضاي مجازي را نبودن واسطه خواند و گفت: در فضاي مجازي بين توليد کننده محتوا و دريافت کننده هيچ واسطه‌اي وجود ندارد و دروازه باني صورت نمي‌گيرد، همين امر مي‌تواند سبب ايجاد مشکل شود.

موسويان به ارزيابي فعاليت‌هاي ديني و قرآني صورت گرفته در فضاي مجازي اشاره و عنوان کرد: در زمينه موضوعات قرآني فعاليت‌هاي خوبي در فضاي مجازي و شبکه‌هاي اجتماعي صورت گرفته است اما متناسب با نياز امروز جامعه نيست و جاي کار بيشتري وجود دارد.

وي بر ضرورت انس بيشتر با قرآن تأکيد و تصريح کرد: هنوز شاهد حضور برخي افراد در مسئوليت‌هايي هستيم که انس با قرآن پيدا نکرده‌اند.

موسويان قرآن کريم را نسخه ويژه و مزيت رقابتي دانست و گفت: اتکا به قرآن و استفاده از آن در همه زمينه‌ها امري واجب است و فضاي مجازي يکي از بهترين ظرفيت‌ها براي ارائه چنين آموزش‌هايي است.

رئيس مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به فعاليت ايکنا در فضاي مجازي اشاره و عنوان کرد: ايکنا با عينک قرآن به تک تک اتفاقات جامعه مي‌نگرد و از ظرفيت فضاي مجازي بهترين بهره را براي ايجاد انس با قرآن برده است و اين همان امري است که بايد در فضاي مجازي گسترش يابد.

تعداد بازديد:333 آخرين تغييرات:95/11/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر