سه شنبه 2 بهمن 1397 - 16 جمادي الاول 1440 - 22 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

گزارش مهر از حاشیه‌های یک نشست زنانه؛

گزارش مهر از حاشيه‌هاي يک نشست زنانه؛

اصولگرا واصلاح‌طلب فرقي نمي‌کند؛ مردان همه متحجرند!

يک نماينده زن دوره پنجم مجلس معتقد است؛ در زمينه مسائل زنان، اصولگرا و اصلاح‌طلب فرقي نمي‌کند؛ مردان همه متحجر هستند!

به گزارش خبرنگار مهر ، نشست نمايندگان ادوار مختلف مجلس که عصر امروز به دعوت فراکسيون زنان و خانواده مجلس برگزار شد، با حاشيه هاي متنوعي همراه بود.

در اين نشست که حدود ۲۵ نفر از مجموع زنان نماينده مجلس در دوره فعلي و ۹ دوره گذشته حضور داشتند، چهره هايي همچون الهه کولايي، فائزه هاشمي، وحيده و اعظم طالقاني و فاطمه کروبي نيز ديده مي‌شدند.

از جمله نکات جالب توجه اين جلسه، تاکيد «فمينيسم مآبانه» برخي اعضاء بر مسائل و مشکلات حوزه زنان و تکرار کليدواژه «مردان همه مثل هم هستند» از سوي زناني بود که در ادوار مختلف با راي مردم و براي پيگيري مسائل کلي کشور به خانه ملت راه يافته بودند.

فائزه هاشمي رفسنجاني که سابقه حضور در مجلس پنجم را دارد، در سخناني با بيان اينکه اين جمع مي تواند در رابطه با مسائل زنان به يک برنامه خوب و منسجم برسد، گفت: در رابطه با مسائل بانوان، اصولگرا و اصلاح طلب فرقي نمي کند؛ مردان همه متحجر هستند! تا زنان خودشان مبارزه نکنند، چيزي به دست نمي آيد.

اين چهره پر سروصداي سياسي که در سالهاي اخير سابقه محکوميت کيفري را نيز گذرانده است، با اشاره به سخنان رئيس فراکسيون زنان مجلس که گفته بود بايد فارغ از جريانات سياسي به مسائل زنان برسيم، تصريح کرد: اصلاً ماهيت اين کارها سياسي است. مگر مي شود که فاقد از گروه هاي سياسي به مسائل زنان توجه کنيم!؟

نکته مشترک سخنان فائزه هاشمي و فاطمه کروبي نماينده اصلاح طلب ادوار گذشته مجلس، بيان برخي مطالب ساختارشکنانه به صورت کنايه آميز و تکرار جمله هاي مرسوم درباره سران فتنه بود؛ اين اظهارات با ادبياتي از قبيل اينکه «تا وقتي برخي عزيزان ما در جاهاي خاص هستند، گفتگوي ملي اتفاق نمي‌افتد» از سوي اين دو نفر تکرار مي‌شد.

از جمله نکات ديگر جالب توجه در اين نشست، صميميت قابل توجه سيده فاطمه حسيني دختر صفدر حسيني (مدير عامل نجومي‌بگير و مستعفي صندوق توسعه ملي) بود که در ابتداي ورود به جلسه که البته با تاخير هم صورت گرفته بود، از ميان همه نمايندگان زن حاضر به طور خاص با فاطمه کروبي، الهه کولايي و فائزه هاشمي گرم گرفت.

گلايه بابت درحاشيه بودن مسائل زنان به دليل نگاه سنتي مردان، از جمله نکات ديگر جلسه امروز بود که از ديد برخي از اعضاء از جمله مرضيه صديقي نماينده ادوار مجلس مطرح شد.

وي گفت: هر کاري کنيم، آخرش راي آقايان را مي خواهيم؛ پس بايد اعتمادسازي کنيم تا حرف‌هايمان به دلشان بنشيند.

اکرم مصوري منش نماينده مردم اصفهان در دوره ششم هم که با پاي شکسته و گچ گرفته در جلسه حضور يافته بود، خطاب به حسن زماني مشاور رئيس مجلس گفت که براي ورود به مجلس به گچ پاي او هم گير داده اند و اين باعث ورود با تاخير وي شده است.

حضور دو دختر مرحوم آيت الله طالقاني که زماني نمايندگي مجلس را بر عهده داشته‌اند، از ديگر نکات جالب توجه اين جلسه بود؛ وحيده طالقاني يکي از دختران مرحوم طالقاني بود که گفت: از تماشاکردن قيافه خانم ها در خيابان به اين نتيجه مي‌رسم که فرهنگ روز به روز بيشتر آسيب مي‌بيند.

وي که به تلاش خودش براي تشکيل فراکسيون محيط زيست در زمان نمايندگي مجلس اشاره مي‌کرد، گريزي هم به حادثه ساختمان پلاسکو زد و گفت: ساختمان‌هاي بلند نماد فراماسونري است؛ پدر من مبارزه کرد که اين ساختمان را نسازند. آقاي سعيدي کيا! از قيد اين زمين بگذريد و آن را به پارک تبديل کنيد و به ياد شهداي آتش‌نشان ۱۰-۲۰ تا درخت بکاريد.

تعداد بازديد:445 آخرين تغييرات:95/11/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر