چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

دشمن دست از پا خطا کند موشک‌های ما بر سر آنها فرود می‌آید

سردار حاجي‌زاده:

دشمن دست از پا خطا کند موشک‌هاي ما بر سر آنها فرود مي‌آيد

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه گفت: اگر دشمن دست از پا خطا کند موشک‌هاي ما غرش کنان بر سر آنها فرود مي آيد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، سردار اميرعلي حاجي زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه در حاشيه برگزاري مرحله اصلي رزمايش «مدافعان حريم ولايت» با اشاره به ويژگي‌هاي اين رزمايش پدافندي اظهار کرد: رزمايش فرماندهي پدافند نيروي هوافضا پس از انجام موفقيت آميز مراحل مقدماتي امروز وارد مرحله ي اصلي شد.

وي افزود: اين رزمايش از جنس رزمايش هاي سالانه بوده و در منطقه‌اي به وسعت ۳۵ هزار کيلومتر مربع درون کوير برگزار مي‌شود.

وي استفاده از سامانه‌ها و تجهيزات کاملا بومي و ايراني را از وجوه برجسته ي اين رزمايش عنوان و تصريح کرد: تمامي ادوات به کارگيري شده در اين رزمايش پدافندي اعم از سامانه‌هاي موشکي، سامانه‌هاي راداري، مراکز کنترل فرماندهي و جنگ الکترونيک بومي و ساخته ي دست دانشمندان و متخصصان ايران اسلامي است.

سردار حاجي زاده با تأکيد بر اينکه پيچيدگي سامانه‌هاي پدافندي ده‌ها برابر بيشتر از موشک و پهپاد است، گفت: ما تجربه تحقيق و خودکفايي در بخش موشک‌هاي زمين به زمين و هوشمند و پهپادها را داريم اما سامانه‌هاي پدافندي به دليل آنکه مجموعه‌اي از پروژه‌هاي تحقيقاتي پيچيده‌ي درهم تنيده است، برخوردار از دشواريهاي زيادي مي‌باشد.

وي از سامانه‌ موشکي سوم خرداد بعنوان بزرگترين پروژه تحقيقاتي به ثمر رسيده کشور ياد کرد و افزود: امروز بحمدالله با همت و مجاهدت فرزندان ايران اسلامي استخوان بندي تحريم‌هاي دشمن در حوزه پدافندي کاملا خرد شده است.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه با اشاره به ويژگيهاي ديگر رزمايش مدافعان حريم ولايت گفت: اين رزمايش بسيار سختگيرانه طراحي شده و همانند قرارگاهي که کار دفاع هوايي را انجام مي‌دهد، يک قرارگاه نارنجي دشمن نيز با استفاده از انواع پهپادها و جنگنده‌ها به انجام عمليات آفندي مي‌پردازد که بحمدالله يگانها و تجهيزات با آمادگي کامل اين مرحله از رزمايش را به انجام رساندند.

وي افزود: در رزمايش مدافعان حريم ولايت براي نخستين بار ردگيري بمبهاي رها شده از هواپيما و موشکهاي زمين به زمين توسط سامانه‌هاي راداري در منطقه رزمايش با موفقيت به انجام رسيد.

سردار حاجي زاده در بخش ديگري از سخنانش تهديد ايران توسط برخي مقامات آمريکايي را ياوه گويي بيش ندانست و تصريح کرد: با شناختي که از توان نيروهاي مسلح و خودمان داريم با اطمينان اعلام مي‌کنم که تهديد خارجي برعليه نظام اسلامي ما کارساز نيست.

وي با تأکيد بر اينکه روند تقويت قدرت ما بيش از ۳۷ سال است که تداوم دارد، گفت: ما بر قدرت لايزال الهي تکيه داريم در حالي که آمريکايي‌ها اتکا به تجهيزات و قدرت مادي دارند و در اين شرايط هر اتفاقي رقم بخورد به طور قطع ما پيروز ميدان خواهيم بود.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه با تأکيد بر اينکه در توليد و تقويت توانمندي دفاعي حتي لحظه‌اي هم درنگ نخواهيم کرد گفت: ما با تکيه بر توانمندي خود دستي به سمت دشمن دراز نکرديم و هيچ وابستگي به آنان نداريم.

سردار حاجي زاده در واکنش به بهانه جويي آمريکايي ها پيرامون آزمايش‌هاي موشکي ايران با تأکيد بر اينکه دشمنان امنيت ما را هدف قرار داده‌اند، گفت: پرداختن به مسائلي مانند توانمندي و دانش هسته‌اي، اقتدار موشکي و مسائلي از اين دست تنها بهانه‌اي براي دشمني آنها با نظام اسلامي و ملت ايران است؛ ما براي دفاع از امنيت ملت ايران شبانه روز تلاش مي‌کنيم و اگر دشمن دست از پا خطا کند موشک‌هاي ما غرش کنان بر سر آنها فرود مي آيد.

تعداد بازديد:345 آخرين تغييرات:95/11/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر