چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اقدامات غیرکارشناسی گریبانگیر سیستان

فرماندار زابل مطرح کرد:

اقدامات غيرکارشناسي گريبانگير سيستان

زابل - فرماندار شهرستان زابل گفت: انجام اقدامات غير کارشناسي معضلات شهري متعددي را در منطقه سيستان ايجاد کرده است.

هوشنگ ناظري در گفتگو با خبرنگارمهر، اظهار داشت: منطقه سيستان با معضلات مختلف شهري از جمله کارتن خوابي، اعتياد و سيلابي شدن معابر حين بارندگي ها مواجه است.

وي افزود: جاري شدن روان آب هنگام بارندگي با توجه به اينکه شهر زابل داراي زيرساخت هاي نامناسبي است براي مردم مشکلاتي ايجاد کرده است.

وي مشکلات کنوني سيستان را مرتبط با اقدامات غير کارشناسي گذشته دانست وگفت: بيشتر مشکلات کنوني سيستان از جمله ريزگردها، فاضلاب شهري و اعتياد مرتبط با اقدامات غيرکارشناسي گذشته است.

فرماندار شهرستان زابل بابيان اينکه جمع آوري زباله وظيفه سازمان پسماند است که مربوط به کليه شهرهاي منطقه سيستان است، افزود: اخيرا قرارداد شهرداري زابل با سازمان پسماند انجام شده و پيشنهاد داديم که از وجود کارتن خوابها دراين زمينه بصورت سازمان يافته استفاده شود.

وي گفت: تاکنون نزديک به ۴۰۰نفر از کارتن خواب هاي سطح شهر زابل جمع آوري وساماندهي شده اندو همچنين افراد معتاد نيز به مراکز ترک اعتياد معرفي شدند که چندي پيش هشتمين دوره از بيماران مبتلا به اعتياد ترخيص شدند.

وي ادامه داد: همچنين با همکاري سازمان بهزيستي کشور معتادين پس از بهبود يافتن رها نمي شوند و در آموزشگاه ها و کارگاه هاي اشتغالزايي معرفي شده در زابل به کارگيري مي شوند.

ناظري از ايجاد مرکز ترک اعتياد کودکان ۵تا۹ سايه در آينده اي نزديک خبر داد و تصريح کرد: مجوز ايجاد کمپ ترک اعتياد زنان نيز اخذ شده که به زودي راه اندازي خواهدشد.

وي با اشاره به بازگشايي گذرگاه هاي مرزي منطقه سيستان در اولين روز از دهه مبارک فجر عنوان کرد: اين گذرگاه ها با دستور استاندار سيستان و بلوچستان در اولين روز از دهه مبارک فجر بازگشايي شد و مقرر شد تا زمانيکه در هئيت دولت به تصويب برسد بازارچه هاي مرزي فعاليت هاي اقتصادي خود را ادامه بدهند.

تعداد بازديد:332 آخرين تغييرات:95/11/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر